Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

Cytat

Cytat

Podczas pracy na komputerze nie można wsłuchiwać sie w muzykę - to zawsze będzie raczej tło.
Bo gdy jest pasja, wszystko jest możliwe - zmiana ustawień, zmiana lokalu, zmiana sprzętu.

Mejson i Rafal735r
Ale to muzyczne tło powino byc odpowiedniej jakości icon_rolleyes.gif


Dla mnie tlo takie jakie mam w zupelnosci wystarczy. icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój 16m(kw) do edukacji, spania, no i wreszcie słuchania (totalny miszmasz) mimo to jednak staram się zaadoptować pokoik na przyzwoite odsłuchy.

1) Wzmacniacz - Delta Studio KT88
2) Źródło - Sony CDP 227esd (po tuningu)
3) kolumny - Studio 16 Hertz Minas Anor na 2xM17WH49-09 + DynaudioEsotec D260 na zwrotnicy Mundorf Silver Oil Supreme + Millsy
4) Kabelek głośnikowy Audioquest CV-4
5) IC w trakcie wymiany (obecnie profigold 4200 - nie jestem pewny dokładności numeru modelu)

Zazwyczaj słucham wszystkiego co wpadnie w ręce i zostanie w głowie (głównie jazz, barok, rock, reggae)

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baq85
No cóż - mi również Twój sprzęt brzmi całkiem znajomo... icon_lol.gif
W szczególności znajomo brzmi - Minas Anor na Vifach i Dynaudio...
Szkoda, że tak bardzo nie brzmi już Delta Studio na mocnych pentodach... Mam nadzieję, iż udało Ci się szybko wymienić lampki???
A co do interkonektu... Popieram zdanie przedmówcy. Profigold nie uchodzi... icon_redface.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>hybryd83
>>>bert

Tak jak już napisałem Profigold jest tylko zastępczym kabelkiem wcześniej był CARDAS DIY, ale sprzedałem go z myślą kupienia czegoś porządniejszego z wyższej półki, może tak jak już wcześniej sugerował mi Hybryd83 będzie to Velum, ale chciałbym się zapoznać z innymi kabelkami z tego przedziału cenowego.

Co do lamp to zostały już one wymienione jakiś miesiąc temu. Jako że bardzo rzadko bywam w domu to są one jeszcze nie do końca rozgrzane. Lampki kupione poprzez internet: http://www.maxvolume.pl/MAXsklep/index.php czas przesyłki w granicach przyzwoitości, przy płaceniu przelewem bankowym sklep udziela 1% rabatu nie wiele ale zawsze coś.

Do tego dochodzi jeszcze problem z pomiarem BIASu coś gniazdo rs32 szwankuje, podejrzewamy wraz z Hybrydem83 problem z kabelkami na styku ze gniazdem, kto wie może czeka mnie serwis w Delcie we Wrocławiu.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>audionet

Mój CDP227 esd to autorski tuning Pana 'WOVO'z innego (niezależnego) forum. Dlatego pozwolę sobie zacytować stwórcę tego cdka:
"Kondy przed stabami analogu to 2700uF LXY bocznikowane przez 100nF WIMA MKS, za stabami 470uF LXY bocznikowane przez 47uF WIMA MKS, filtr dla TDA to 220uF Oscony, wszystkie inen kondy w cyfrze to albo oscony albo WIMA MKSy, Opy to w buforze OPA134 a w filtrze AD797, kondensatory wyjściowe to 12uF/400V Jantzen Audio MKP, kondensatory w decoopulingu to 150nF WIMA MKS. Dodaje aktualne fotki mainboarda z mojego 227" Do tego doszedł jeszcze zegar Stelmacha (czy jakoś tak) i osobne zasilanie dla analogu (możliwe że w czymś się pomyliłem, ale to dlatego że zupełnie nie znam się na elektronice)

Chyba tak przedstawia się ogólnie ta modyfikacja. Ja osobiście nie znam się na elektronice więc nie wiele tu dodam, rozkręcałem całość ponieważ odlutował się jeden z wymienionych kondensatorów, a na drugim był zimny lut, ale za nic nie mogę pojąć o co tam chodzi. Dokładam zdjęcia autorstwa WOVO może z płytki więcej niż ja, Nic więcej nie dodam bo nic więcej na ten temat nie wiem, zresztą już mam wrażenie że ten wpis powinien wlecieć do DIY.

CDka kupiłem już po zmianach, nie wiem jakim charakteryzował się brzmieniem przed modyfikacją. Hybryd83 posiada 555esd też po autorskim tuningu, ale na ten temat niech się wypowie sam właściciel 555, w której to chyba nic nie zostało z oryginału;)

P.S zdjęcie nr 3 (w całej obudowie to moje zdjęcie w takim stanie dotarł do mnie cdek i tak gra do dzisiaj gra już nie całe pół roku, ale jednak nie jest to 555 którą ma Hybryd83, ale tak jak pisałem to już temat na DIY, którego się nie podejmę bo się po prostu na tym nie znam:)

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za błyskawiczną odpowiedź.Czytałem dużo że Sony jest bardzo wdzięcznym tematem do modyfikacji.Ciekawe czy odezwie się Hybryd??Z CD Sony jestem zadowolony ale zawsze może być lepiej.Chodzi mi po głowie CD Audionet ale na to trzeba sporo kasy.Daj mi namiary Pana WOVO tu lub na priva.Pozdrowienia .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dzięki za błyskawiczną odpowiedź.Czytałem dużo że Sony jest bardzo wdzięcznym tematem do modyfikacji.Ciekawe czy odezwie się Hybryd??Z CD Sony jestem zadowolony ale zawsze może być lepiej.Chodzi mi po głowie CD Audionet ale na to trzeba sporo kasy.Daj mi namiary Pana WOVO tu lub na priva.Pozdrowienia .




Mysle, ze moge napisac jeszcze krotki post o swoim zrodle. W koncu jest to temat "wasze systemy" icon_biggrin.gif

Model Sony CDP 555esd jest bardzo wyjatkowym egzemplarzem. Wielu konstruktorow DIY, ktorzy wrecz zawodowo zajmuja sie tuningiem odtwarzaczy, zgodnie potwierdzaja, ze jest to model wyjatkowy. Mechanizm, laser, zasilanie to rozwiazania nie spotykane w innych seriach. Modele porownywalne to 777, 557 itd, jednak i tym brakuje troche do 555esd.

Model 555esd jest niezwykle rzadki. Nadaje sie swietnie pod tuning, ale trzeba zrobic to z glowa. Byly wlasciciel mojego 555esd poswiecil temu CD wiele czasu. Wykonal wiele modów posrednich zanim uzyskal efekt koncowy.

Na dzien dzisiejszy nie jestem w stanie powiedziec konkretnie, jakie elementy zostaly wymienione. Jesli bedziesz potrzebowal konkretne info to na priv.

Co do jakosci samego odtwarzacza. Ostatnio mialem okazje porownywac w bezporednim odsluchu. Moj Sony vs CEC 51XR (nowy okolo 6-7kzl).
Cec gral barwniej, spisywal sie lepiej w lekkiej muzyce - takie plumkanie. Gdy przyszlo do muzyki dynamicznej po prostu byl slabszy.
Sony zdecydowanie lepiej prezentowal dolny zakres. Lepsza dynamika w calym pasmie. Konturowanie, wypelnienie.
Podsumowujac, nigdy nie zamienilbym mojego Sony na CEC 51XR icon_smile.gif

Niestety na dzien dzisiejszy Sony juz nie dorownuje reszcie mojego systemu. Szukam czegos znacznie lepszego. Rowniez myslalem nad Audionet model ART G2, ale jak juz napisales cena wysoka :/
O uzywke ciezko, bo jest to stosunkowo nowy model. Jesli nie Audionet to moze Mark Levinson lub cos o podobnym charakterze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tja...
Byłem "nausznym" świadkiem konforntacji - Sony Hybyrd'a ca. Cec...
Moje wrażenia nijak nie różnią się od odczuć pozostałych uczestników odsłuchu...
Przepaść cenowa, a pomimo tego Sony zabrzmiał... dojrzało...
Mocniej, konturowo, z większym rozciągnięciem...
Różnicy cen i klas nie było słychać... Grały dwa równorzędne źródła, z tym, że akcenty były położone inaczej...
Osobiście wolałbym Cec'a, ale wybór był kwestią repertuaru... wolę "plumkanie"...
Resumując - szalenie pouczający odsłuch...
Podobało mi się... bardzo...
Ciekawym, jak spisze się Audionet lub Krell???
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam muszę wreszcie porównać Audioneta z moim Sonym 555 ES. Mam taką możliwość tylko ten wieczny brak czasu.No i jeszcze ten kac jak klocek kolegi okaże się lepszy.Porównywałem swoją Jolidę ze wzmacniaczem Audionet SAM i niestety ten ostatni grał lepiej a nawet powiem bardziej lampowo.Od tego czasu wymieniłem niektóre lampki i myślę że jest dużo lepiej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam muszę wreszcie porównać Audioneta z moim Sonym 555 ES. Mam taką możliwość tylko ten wieczny brak czasu.No i jeszcze ten kac jak klocek kolegi okaże się lepszy.Porównywałem swoją Jolidę ze wzmacniaczem Audionet SAM i niestety ten ostatni grał lepiej a nawet powiem bardziej lampowo.Od tego czasu wymieniłem niektóre lampki i myślę że jest dużo lepiej.




Nie miałem okazji słyszeć tego Soniacza /chociaż posiada go mój dobry kolega/ ale słyszałem ostatnio
Audioneta G2 i zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie .Jak bym posiadał większe zasoby wolnej
gotówki to bym stał się szczęśliwym posiadaczem tego cuda.
A tak zakupiłem okazyjnie MHZS 88E i też muszę być zadowolony............................ i jestem. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekamy.Chiny górą.


Ja zakochałem się w lampie 300 b słuchając Integry Ancient Audio a kupiłem ostatecznie chińską Jolidę. Choć po pierwszym przesłuchaniu krzyknąłem "Kończ waść ,wstydu oszczędź "Teraz po zmianie części lampek jest już dobrze .Ale czy odważyłbym się na ponowne porównanie z Ancientem? Chyba nie !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bert Ladny zestaw.Thiele słuchałem tylko na Audio Show ale mi się podobały.Wiadomo że nie są to warunki do odsłuchu ale co robić.

Kiedyś słuchałem Audio Note Kit 1 .Grało super i nawet cena nie była taka straszna. Edytowano przez cz58y
Dla dopisania do postu używaj opcji "EDYTUJ".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audionet!
Dzięki bardzo!
Złego słowa nie powiem o Thielach! Grają naprawdę prześlicznie! Niemniej mają swoją sygnaturę brzmieniową i w pewnych zestawieniach potrafią grać ostro, lub z pewną, niewielką "szklistością" na średnicy... Tak było, gdy została do niej podłączona cudnej urody australijska końcówka mocy Metaxas Solitaire... Ale już na przykład z budżetowym Rotelem BX 980, ktróry podobnież też jest jasny i przejrzysty było OK. A połączenie z Omakiem Jewel One jest po prostu SYNERGICZNE!!! Z tym, że Omak jest zaprzeczeniem ogólnie pojętej "lampowości"!
Niestety źródło - Onkyo 7511, chociaż się wpasowuje godnie, bedzie musiało poszukać albo bardziej wyrafinowanego następcy, albo zmieni swą rolę pozostając jedynie transportem...
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie często dopasowanie elementów do siebie, a niestety także do pomieszczenia jest ważniejsze niż suma brzmienia nawet najlepszych klocków.Kiedyś posłuchaliśmy z kumplem niedrogiego zestawu Audio Analog na Audio Show.Kumpel tak się napalił że ściągnął do domu cały zestaw i tu co porażka nie szło słuchać.Zestaw był ten sam tylko pomieszczenie inne.Według mnie taki zestaw idealnie pasujący do siebie to Audionet Sam z kolumnami Zollera Imaginations.Choć i tu niedopasowane pomieszczenie mogłoby zaszkodzić.A więc wydaje mi się że wzajemne dopasowanie zestawu jest bczasami ważniejsze niż bezwzględna jakość jego elementów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...