Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
Wrzucam zdjęcie mojego aktualnego systemu.

* Acoustic Energy AE1 Series II, Abrahamsen V2.0, Pro-Ject CD Box DS, Taga PF-1000.
* Van Den Hul Clearwater, Chord Crimson VEE3, kable zasilające od Tomanka.
* Standy Atacama Nexus wypełnione suchym piachem.

W najbliższym czasie planuję jeszcze upgrade Abrahamsena i na razie dam sobie spokój, bom zadowolony całkiem.

Za obrazem i na ścianach bocznych wełna owcza. Za regałami ukryta śmieciarnia, żeby narożniki puste nie były. Widoczne na zdjęciu drzwi są na wysokości trochę mniej niż połowy pokoju, w ich linii stoi fotel odsłuchowy, a za nim jest jeszcze nieco ponad drugie tyle przestrzeni, co na zdjęciu. Ta druga część jest mieszkalna - dwa biurka, szafa, łóżko, półki z bibelotami i książkami. Dlaczego to piszę, zamiast wstawić zdjęcie? Bo mam rozbebeszone łóżko, siedzę w piżamie i pójdę spać, gdy tylko wyślę tą wiadomość.

Pokój jest długi i wąski, dlatego to wszystko właśnie tak, a nie inaczej. Pisałem kiedyś o tym sporo na forum, walczyliśmy z basem, kolumny jeździły po całym pokoju. Obecnie nie mam już takich problemów, kontrola niskich tonów bardzo dobra, a reszta pasma palusium lizusium. Między kolumnami raptem dwa metry, a i tak stoją dość blisko ścian bocznych, taki już urok pokoju typu "tramwaj". Plusem jest natomiast, że mogłem je odsunąć dobry metr od ściany tylnej, a i ściana za fotelem odsłuchowym... ho, ho, ho, daleko, jak w powyższym opisie.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pięknie Kostku. Super, że podzieliłeś się z nami widokiem i opisem swojego systemu i pomieszczenia.
Widzę, że dużo zrobiłeś, ale jak sam pewnie słyszysz było warto.
Wzmacniacz Abrahamsen icon_biggrin.gif No, to system robi się coraz bardziej wyrafinowany.

Co do ustawienia, to pewnie zrobiłeś co mogłeś. Kolumny skręciłeś trochę do środka. I dobrze, bo ściany boczne są blisko.
Czy pomiędzy kolumnami a standami jest coś położone? Np. Blu Tack albo choć jakaś guma, korek czy filc?
Mam nadzieję, że miejsce odsłuchowe nie jest dokładnie na środku pokoju?
Te regały z tyłu kolumn przy narożnikach spróbuj bardziej symetrycznie wypełnić. Tyle samo płyt co i książek i równo po obydwu stronach, na takich samych wysokościach. W miarę możliwości.

Dźwięk pewnie masz super. Aż chciałoby się posłuchać. Pozdrowienia i pisz częściej na forum.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co do ustawienia, to pewnie zrobiłeś co mogłeś. Kolumny skręciłeś trochę do środka. I dobrze, bo ściany boczne są blisko.

Skręceniem też się trochę bawiłem, takie jest optymalne.

 

Cytat

Czy pomiędzy kolumnami a standami jest coś położone? Np. Blu Tack albo choć jakaś guma, korek czy filc?

Blu Tack mam między granitami i podłogą, a między kolumnami i standami są gumowe, antypoślizgowe nóżki.

 

Cytat

Mam nadzieję, że miejsce odsłuchowe nie jest dokładnie na środku pokoju?

Jarku mój drogi, specjalnie dla ciebie teraz zmierzyłem. icon_wink.gif Od słuchacza do ściany za kolumnami jest 2.6m, a od słuchacza do ściany tylnej 3.3m. Czyli pokój mam w sumie 5.9m na 2.6m. Nieco ponad 15m2.

 

Cytat

Te regały z tyłu kolumn przy narożnikach spróbuj bardziej symetrycznie wypełnić. Tyle samo płyt co i książek i równo po obydwu stronach, na takich samych wysokościach. W miarę możliwości.

Nad tym jeszcze w przyszłości popracuję.


Również pozdrawiam!

Edytowano przez Kostku
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Źródło dźwięku to głównie pliki bezstratnej jakości FLAC oraz radio internetowe (tutaj już jakość niestety przeważnie niska 128kbps)
Tak czy inaczej ostatnio udało mi się zmienić starego DAC "Audiotrak Prodigy Cube" na urządzenie już bardziej klasy Hi-Fi jakim jest Cambridge Audio DacMagic 100.
Co się zmieniło? Od razu w ucho wpadła bardziej wyraźna góra i średnica. Według mnie przy niektórych utworach słychać teraz także przyjemną głębię i szerszą scenę.
Instrumenty w utworach jazz'wych oraz poważnych brzmią "żywiej"? jeśli można to jakoś tak określić. Słychać także czasami nawet najmniejsze instrumenty "dzwoneczki"
Nabrał dźwięk trochę powietrza.
Cały zestaw brzmi raczej neutralnie, bez żadnego wysuniętego na pierwszy plan rejestru
(może bardzo delikatnie góra, ale nie mam pewności. Być może jest po prostu bardziej wyraźna teraz)
Ale to moje uszy, ktoś inny mógłby stwierdzić inaczej.
Co do muzyki poważnej z odtwarzacza CD to nie mam zastrzeżeń. Gra bardzo czysto i szczegółowo w średnich i górze. Odtwarzacz raczej ciepły.
CD Połączony z amp tanim 2rca melodika za 100 zł. Chociaż można by jakimś innym interkonektem rozjaśnić wysokie. Nie wiem tylko czy jest sens.
W moim odczuciu nie jest to zestaw do muzyki agresywnej rockowej/metalowej - przynajmniej nie przy moich ustawieniach potencjometrów na 0.
Obecnie wąskim gardłem są na pewno kabelki głośnikowe Melodika Purple Rain, których zakup był zbyt pochopy i bez dłuższego przemyślenia.
Na ich miejsce wejdą na pewno Chord Clearway, które dodadzą jeszcze większego smaczku do Jazz'u i Klasyki.
Może oprócz głośnikowych chciałbym jeszcze wypróbować świetnie ocenianego Audionova Proteus zamiast obecnych Nameless, a nóż
jeszcze zyskam na szczegółach (albo za bardzo rozjaśni). Wzmacniacza nie wymienię przez raczej bardzo długo, bo na lepszy
prawdopodobnie musiałbym wydać kilka tysięcy. Takie ciepłe granie bardzo mi się z resztą podoba i szukałbym podobnie grającego.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Wszystko jest nowe,gramofon,przedwzmacniacz,kable i wszystko Pro-ject-a.Nie jestem przeciwnikiem używanych rzeczy ale niestety długi czas szukałem i nic.Zależało mi na tym żeby był troszeczke z wyższej półki.Podstawa jest w komplecie komplecie.Jak już pisałem w innym wątku jestem w trakcie wygrzewania tego wszystkiego.Mysle że 50 -70 godz.wystarczy?.Co o tym sądzisz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gramofonem nie powinno być problemu, przedwzmacniacz w takim czasie też już powinien się ułożyć.
Tak właściwie to jest różny czas wygrzewania - niektóre wzmacniacze tranzystorowe i kolumny potrzebują 200godzin. Reszta raczej mniej... Urządzenia na lampach raczej poniżej 100godzin. Oczywiście to wielkości umowne, zależą też od tego jak się je wygrzewa.
Ale zmiany mogą być spektakularne i w niektórych urządzeniach największy skok jest raptowny (przez wiele godzin jest bez zmian albo zmiany są minimalne, a w którejś godzinie jest gwałtowny przeskok i "zasłona opada").

Gratuluję zakupu i mam nadzieję, że będziesz zadowolony.
Kupiłeś poekspozycyjny egzemplarz czy "100% nówkę"?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gramofony o takiej budowie raczej nie wyposaża się w pokrywy. Taki jaki jest wygląda lepiej. Nie jest mu oda do niczego potrzebna, gdy nie jest zagrożony np. przez kota. Znam producenta który swoje gramofony o zupełnie konwencjonalnej formie nie wyposaża standardowo w pokrywę i każe sobie za nią płacić jeszcze więcej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...