Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

Kilkadziesiąt (a nawet kilkanaście) lat temu firmom raczej nie przychodziło do głowy, by sprzedawać gramofony bez pokryw.
No chyba że chodzi o jakieś wyszukane i niestandardowe modele za "ciężką kasę".

Cytat

Gramofony o takiej budowie raczej nie wyposaża się w pokrywy. Taki jaki jest wygląda lepiej. Nie jest mu oda do niczego potrzebna, gdy nie jest zagrożony np. przez kota.


Pokrywa jest potrzebna choćby po to, by chronić gramofon od kurzu.
I bardzo wiele osób dokupuje pokrywy do takich gramofonów.

To nie jest Transrotor za kilkadziesiąt i więcej tysięcy - na szczęście tu się da pokrywę dopasować!

Niestety wiele modeli w cenach od tysiąca złotych (no może dwóch...) w górę nie mają pokrywy.
Jakoś najtańsze modele mają ją zazwyczaj w standardzie (myślę o aktualnie sprzedawanych nowych modelach).

Tym niemniej masz rację co do wyglądu - że bez pokrywy jest ładniej, co jak do tej pory wszyscy przyznają w przypadku tego gramofonu (choć płeć piękna może mieć inne zdanie).

Pirs,
obecnie trochę modeli o bardziej rozbudowanej konstrukcji ma właśnie pokrywy które są większe od podstawy.
Tańsze od Twojego modele ProJecta mają klasyczną obudową i pokrywy dopasowane do wymiaru podstawy (no i na zawiasach - u Ciebie będzie o zwykła pokrywa).
A z praktyki dodam, że pewnie będzie Ciebie jeszcze czekał wybór uchwytów - doklejane czy wycięte kawałki w lewej i prawej ściance pokrywy.

Pozdrawiam
PS. Jeszcze wyjdzie na to, że najlepiej nie mieć nie tylko pokrywy ... ale również gramofonu icon_mrgreen.gif
Ot, taki żarcik jako komentarz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy ktoś chce mieć do tego gramofonu pokrywę, to jego wybór i jak widać jest taka dostępna opcja. Przy klasycznych gramofonach pokrywę można łatwo odchylić. Przy tego typu konstrukcjach zakładanie przypomina zakładanie akwarium na gramofon. Nie jest to zbyt wygodne, a talerz bez problemu można odkurzyć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pasek napędowy można zdjąć i przechowywać w pudełku... nawet z igłą (wkładką) włącznie. icon_wink.gif
Też nie będą wymagały odkurzania.

Ważne, by wykorzystując akwarium do tego celu wcześniej pozbyć się wody i rybek icon_lol.gif
Zaś żółw obracając się na talerzu gramofonu może się poczuć trochę skołowany.
Wszystko można, wyobraźnia jest nieograniczona.

Ale wracając do tematu życzę Pirsowi właściwej decyzji i wiele radości z nowej zabawki!

Pozdrawiam
PS. O odchylanych pokrywach już pisałem.
Więc tym akcentem kończmy OT i wracajmy do meritum!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pirs dodam, że są dedykowane pokrywy do gramofonów o tej konstrukcji.
To, że akurat producent nie wyposaża gramofony w pokrywy nie oznacza, że mają nie być chronione przed kurzem.

Cytat

Przy tego typu konstrukcjach zakładanie przypomina zakładanie akwarium na gramofon. Nie jest to zbyt wygodne, a talerz bez problemu można odkurzyć.


Ja mam taki gramofon i mnie nie sprawia kłopotu zdejmowanie lub zakładanie pokrywy. Widzę ile kurzu gromadzi się po 3-4 dniach na pokrywie. Czy w gramofonie bez pokrywy należałoby czyścić tylko talerz, czy też inne części gramofonu. No ale na to może chyba odpowiedzieć tylko ktoś, kto wywalił kupę ciężko zapracowanych pieniędzy na gramofon o tej lub podobnej konstrukcji.

Cytat

Oj, niezbyt mądrze piszesz icon_biggrin.gif



Kolego Mobydick sam wywołałeś dziwną dyskusję i dziwisz się, że RoRo tak odpisuje, jednocześnie starając się go obrazić.
Czy to tak celowo, bo odnoszę nieoparte wrażenie, że tak.

Jednocześnie informuję, że dalsze dyskusje nie na temat będą usuwane.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

belfer54 Jak sam widzisz, należysz do tych którzy widzą potrzebę zakładania osłony na taki gramofon. Sam powtarzasz to, że jest dostępna taka opcja. Wiec czemu nie (jeśli ktoś chce). Pozostaje pytanie czemu gramofony o takiej budowie z reguły nie wyposaża się w osłony w standardzie. Jak widać producenci uważają że nie są konieczne. I to tyle w tym temacie.

belfer54 ps. Najlepiej gdybyś sam się usunął z tego tematu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się, że temat pokryw został już wyczerpany, a to czy producent chce lub nie chce wyposażać gramofon w pokrywy to jego sprawa. To jest fakt i nie sądzę, aby wymagane było pisanie rozpraw na ten temat. Ja koledze Pirsowi doradzałem z własnej wieloletniej praktyki.

Cytat

belfer54 ps. Najlepiej gdybyś sam się usunął z tego tematu.



Chciałbym zaznaczyć, że nie napisałem nigdzie , że kogokolwiek będę usuwał, jedynie wpisy nie na temat. Nikogo też nie starałem się obrazić, np pisząc, że głupio pisze, czy coś w tym stylu.
Kolego z jakiego powodu ja mam się usuwać?

Teraz mnie próbujesz obrażać i prowokować.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pirs a może pokaż zdjęcia reszty pokoju, jak wygląda Twoje miejsce odsłuchowe, jego otoczenie, ściany boczne?
Bo ja rozumiem "system" jako całość w raz z pomieszczeniem. I jak może wiesz pokazałem w ten sposób swoje.
Może i inni koledzy, którzy mają tu swoje wpisy także by się podzielili takimi fotkami?

Co do zakładania i niezakładania, to jak w seksie. Jedno i drugie ma/może mieć jakieś swoje konsekwencje. Jest mniej lub bardziej kłopotliwe. icon_cool.gif A wybór jednej lub drugiej opcji zostawmy użytkownikom.
I naprawdę polecam forumowiczom dyskusję a nie osobiste wycieczki i niewybredne uwagi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecane zdjęcia pokoju.Jak widać pokój jest bardzo wysoki.Na ścianach pod płytami wełna mineralna.Na czas odsłuchu zasłony zaciagnięte a moje miejsce nieco posunięte do przodu.Jedynie jeszcze planuje coś powiesić za kolumnami,ale jeszcze nie wiem co.W każdym razie dzwiek jest super,nic nie dudni,wszystko na swoim miejścu.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za fotki. Każdy kto tu przedstawia swój zestaw powinien pokazać cały pokój, bo to przecież ważne. Pomieszczenie z zestawem stereo tworzą przecież całość, czyli system. Więc dlaczego tak się dyskryminuje pokój, tak się go nie docenia?

Masz świetne miejsce do słuchania. Na pewno da się jeszcze popracować nad akustyką.
Zasłaniałbym jeszcze na czas odsłuchu i to małe okienko. A na pewno dałbym coś na ścianę za miejscem odsłuchowym, na wysokości Twojej głowy. Bo na razie jest tam duża, twarda i płaska połać ściany. A to nie najlepiej.
Myślę, że jak dasz coś za kolumny (ale nie bezpośrednio za nie, tylko w miejscach pierwszych odbić dźwięku) i na ścianę za głową, to usłyszysz jeszcze lepszą, pełniejszą scenę stereo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście. Ale wbrew pozorom w dziedzinie akustyki można tu jeszcze sporo zrobić.
Wełna mineralna bardziej "pracuje" jeśli nie jest schowana w twardym elemencie (chyba, że są otwory). Więc nie wiem czy bardzo pomogła.

A oprócz słuchania muzyki możesz cyzelować dźwięk/brzmienie swojego zestawu.
Lepsze okablowanie w tym zasilające, lepsze podstawy pod elektronikę, bezpieczniki (Verticum) czy inne elementy tej firmy poprawiające dźwięk, lepsza wkładka gramofonowa, lepszy preamp gramofonowy.
Zapewniam Cię, że nie będziesz się nudził jeśli zechcesz dalej coś robić.
Wreszcie przecież elementy tego zestawu, to nie koniec świata. Zawsze można kupić lepsze kolumny, wzmacniacz, źródło. icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przyszedł do mnie długo wyczekiwany gość, a w zasadzie już domownik. Kolumny 2 drożne, br. Przetworniki to arystokracja Scan Speak iIluminator. Wykonanie Robert.
Skrzynka z hdf. 4cm ścianka przednia, 2,5cm boczne. Oczywiście fornir naturalny lakierowany na wysoki połysk. Wrażenie takie, że drewno jest zatopione w szkle. Zwrotnica z bardzo dobrych komponentów, okablowanie wewnętrzne Qed original. Terminale....beznadziejne, przy najbliższej okazji do wymiany icon_smile.gif. Kolumna przystosowana do bi-ampingu.

Kilka zdjęć. Nie omieszkałem zrobić sesji bo są piękne icon_wink.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...