Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

Dnia 2.03.2018 o 20:00, Pędrak napisał:

Dziś zmieniłem w pokoju dywan...

Piszę o tym gdyż kapitalnie zyskała na tym akustyka w pokoju.

Jestem maks pozytywnie zaskoczony bo w sumie w ogóle o tym nie myślałem, a zmiana była podyktowana chęcią na coś innego jak również jego wiekiem. Był porządnie wysłużony.

Ten obecny jest większy, bardziej puchaty ze względu na nowość i wypełnia niemalże całą podłogę. Jest go również więcej za kolumnami i stolikiem ze sprzętem.

Tenże został odsunięty w stronę lewej kolumny raptem o kilka centymetrów.

Dźwięk stał się wyjątkowo transparentny, bas iście wzorowo trzymany jest "za pysk"...

Ogólna konkluzja - nie myślałem, że odsłuch może w moim przypadku stać się jeszcze większą przyjemnością. To stało się faktem.

Wielkie WOW:1_grinning:

1.thumb.jpg.3e9bbe4657f8a8f98ef88a7946978386.jpg

 

 

Możesz zdradzić co to za stolik?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ja uzywam Audiolaba 8000S i Yamahy RN803D z kolumnami Melodika BL40mk2.Telewizor mam do wymiany bo to stary Sony KDL cos tam juz nie pamietam w dodatku tylko 32 cale.Calosc stoi na meblosciance (oprocz kolumn oczywiscie) wiec wizualnie to cienko wyglada.System brzmi powiem srednio.Ale duza w tym wina slabej akustyki pokoju.Teraz jest to pokoj kwadratowy niecale 19 m wiec szalu nie bedzie raczej nigdy.Powoli cos zmieniam.To przewody to interkonekty ale nie licze na efekt WOW.Moze za jakis czas pomysle o ustrojach akustycznych.Tak czy siak szalu nie ma ani odsluchowo ani wizualnie...No ale wiadomo.Melodika a Klipsch....To spora roznica....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wlasnie chodzi o to zeby cos zmieniac udoskonalac uczyc sie.

ja tez troche zamienialem kolumny,przebudowywalem szafke pod sprzet bo kolejny amplituner okazal sie wiekszy od poprzedniegoa wymiarow nie sprawdzilem,zrobilem specjalne ,schowanka, za sofa zeby odsunac ja od sciany no i zeby zona byla zadowolona:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2018‎-‎08‎-‎17 o 08:44, S4Home napisał:

Na tyłach masz podłogówki?

A gdzie sub?

tam mam podlogowki jako boczne rf-82II suba nie sfotografowałem na tych fotkach ale mam klipscha sw-310

Dnia ‎2018‎-‎08‎-‎17 o 10:49, T Z6 napisał:

To ustawienie kolumn przed meblami z jednej strony nie psuje akustyki?Tak mialem wczesniej ustawione i bylo slabo.Nie masz suba bo basu jest wystarczajaco duzo?

jakd la mnie nie psuje.mam suba:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Naszła mnie ochota napisania czegoś o swoim zestawie, z którego przyznam - jestem bardzo zadowolony.

Od chwili gdy pojawił się pomysł wymiany i przyszły pierwsze klocki:

AVR4400, Klipsch 5.1: 160M, 440C, 240S, 112SW, minęło już ponad 2 miesiące, a ja się zastanawiam kiedy mi przejdzie zajawka.
Troszkę było kombinowania po drodze, wymiana kabelków głośnikowych dużo odsłuchów by po paru tygodniach zatrzymać się na Wire World Oasis 7, ale zanim to się stało, to do zestawu doszedł Blu Ray 3313, a w późniejszym terminie wzmacniacz 1520.

 

System pewnie nie jeden audiofil uznałby za źle skonfigurowany, ale mi jako osobie już po 40 z przytępionym słuchem bardzo odpowiada, zarówno w KD jak i stereo.

 

Do dziś, poza urlopem nie trafił mi się dzień bym mu nie poświęcił przynajmniej 3 godzin.

Jest bardzo wciągający, ciężko przestać sesję odsłuchową, jak na moje pomieszczenie do 30 metrów spisuje się znakomicie. Jest scena, odpowiedni bass, separacja, góra nie jest kująca, właściwie znalazłem wszystko to co można przeczytać w recenzjach o sprzętach stereo i kinie domowym.

Dobrze że żona wraca do domu i sprowadza mnie na ziemię, bo pewnie nic innego bym nie robił.

 

Kilka fotek:

op35hy.jpg

rs916s.jpg

wtg7d0.jpg

5b5k5l.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Repugnant napisał:

tylko ze jakos malo forumowiczow chce tu pokazywac swoje zestawy takie mam wrazenie

Nie jestem najlepszy w robieniu zdjęć , ale co tam , jak ktoś będzie chciał wiedzieć co tam stoi to jest w " O mnie"

Na zdjęciach sprzęt główny i ten z sypialni czekający na stoliczek Rogoza :) 

IMG_1832.JPG

IMG_1843.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...