Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

Więc Tomku, choć raz mnie posluchaj :)))

kupisz sobie dac po upgrade wba. Narazie nie ma sensu. Pionek Ci wystarczy do słuchania muzyki, a taki osobny dac to same problemy. Np trzeba dobrać okablowanie, a to nie jest proste w przypadku źródła. No i czym bedziesz grał maliną? 

W opisie dac mogą napisać wszystko i będą mieli rację. Wyobrażasz sobie sprzedawcę, który napisze zimny i stonowane barwy? Ten dac jest po prostu równy. No chyba, ze go poustawiasz w stylu moj pomysł na granie :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra , jutro dzwonię do WBA . Ale faktycznie  ,przejrzałem prawie wszystkie DAC-i do 10k. i wszędzie jest napisane , ciepły , muzyczny ... A ja chcę liniowy , analityczny. 

Masz coś do Maliny ? :) Jak zawiozę sprzęt do WBA , to będę grał na Sonce STR V5 , wiekowo zgra się z kolumnami , ciekaw jestem efektu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, no co Ty? Cód malina.

Będzie upgrade pogadamy. Wiem jakie zmiany w dźwięku Cię czekają i wiem, ze Twoje podejście do dac moze się zmienić o 180 stopni. No i jeszcze wygrzewanie nowych wzmacniaczy... Nie wcześniej niż za pół roku :)))) już widzę Twoją minę. No może troszkę wcześniej.

Rme nie wykluczam, bo ma duże mozliwosci regulacji. Ale poczekaj. Szkoda kasy. Dam Ci na testy mój projekt :)

 

StrV5 dobrze zgra Ci się z Altec. Cieplo brzmi w przeciwienstwie do mojego Sony. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaaaakie pół roku !!! jak nie osiągnie full możliwości za dwie godziny po odpaleniu w chałupie ...... Na wszelki wypadek wezmę od razu formularz reklamacyjny :)

Miałem podłączyć na czas upgradu tranzystorową końcówkę , ma co prawda regulację głośności z tym , że oddzielnie dla lewego i prawego kanału co dla domowników może być problematyczne. Nie mam wolnego pre. Zrezygnowałem. Jest jeszcze opcja podłączenia gratów pod amp. KD ale takiej profanacji to ja już nie popełnię . A z Sony może być ciekawie.

Czekam na projekt.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, misiek x napisał:

Dzisiaj przywiozłem na testy (tego u góry 🙂) i powiem wam ,że po podłączeniu z sansujem nawet nie chce mi się wstawać z fotela. Słucham i słucham. Czasami proste stare rozwiązania są najlepsze. To wersja 508.20 ale po updrade do 508.24.IMG_20210109_142107.thumb.jpg.35cf229fd92cf6a3282911f47f5b55f4.jpg

bo to zaje fajny sprzęt ten meridian

do dziś żałuje że zamiast kupić za grosze pomogłem znajomemu sprzedać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Meridiana koło roku u siebie choć mniej rozdzielczego bo wersję 506.20, ale trzeba przyznać że genialnie wykonany sprzęt i brzmienie było bardzo dobre. Może deczko ciepłe, ale nie siliło się na żadne zbędne bajery, bardzo miło wspominam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w związku z tematem wątku , no prawie , bo nie chodzi o sprzęt grający, a wyposażenie wnętrza / ściślej ściany/ . Właśnie powiesiłem półeczki na płyty , fajna sprawa , co dziennie można mieś inny "obraz " na ścianie. Strasznie mobilizują do zakupu nowych płyt. Wykonanie super , sztywność konstrukcji, malowanie proszkowe bez uwag. /W stojak wchodzi 35 płyt.

 

20210109_200135.jpg

20210109_210130.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek4446 ciekawe jest to gniazdo /9-pin D-sub/ - czy to jest IN/OUT w jednym?  Czy używałeś już z czymś tego połączenia AES/EBU & SPDIF?

zoom_RME_Digital_Breakout_Cable_AESEBU__

Widzę, że zdecydowałeś wybrać wersję Pro. Gratuluję i jestem ciekawy jak Twoje wrażenia  🙂

No ale nie najpierw musisz przeczytać potężny podręcznik-manual i zapoznać się z obsługą/menu tego przetwornika, co pewnie nie jest łatwe 😆

Jak już wszystko ogarniesz i przyswoisz podstawy to napisz  jak gra i czy Ci pasuje. 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fafniak napisał:

o masz... i do tego bez ałdiofilskich złączy !!!

A co to kurna audiofilskie złącza ???

2 godziny temu, JohnDoe napisał:

czy to jest IN/OUT w jednym?  Czy używałeś już z czymś tego połączenia AES/EBU & SPDIF?

Tak to gniazdo to cyfra :

- wejście XLR

- wyjście XLR

- wejście coaxial

- wyjście coaxial

podłączyłem Pioneera pod wejście coaxial i nawet działa :) 

Aby napisać jak gra to jeszcze za wcześnie , ale pierwsze wrażenie super. Wrzuciłem wszystko na razie na "automat" i uzyskałem dźwięk o jaki mi chodziło . Bez podbarwień , analityczny , ale na ostateczną recenzję jeszcze za szybko , muszę to opanować i posłuchać dłużej. No i oczywiście ogarnąć milion ustawień :) 

2 godziny temu, Fafniak napisał:

tylko po co ci in/out ?

Jak to po co ? Po pierwsze , bo było, a po drugie jak otworzę studio nagrań to się przyda :) 

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...