Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

W pre cała zabawa. Bo będzie na starych lampach z lat 60-tych ( ale nowych, ściągałem z USA), podobno z niezwykła barwą, podwójne triody bo całość konstrukcji od DAC-a po końcówkę będzie w pełni zbalansowana. Do tego drabinka. Pre jest bardzo ważne przy IcePowerze bo on ma jakiś dziwny sygnał potrzebny do jego wysterowania. To pre będzie miało nawet zasilacz na lampach i będzie robione właśnie pod potrzeby IcePowera1200AS.

W jakim towarzystwie słuchałeś tego modułu?

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki był właśnie plan. Będzie on też miał odbicie w jego wyglądzie. Stary lity orzech a na górze płyta z włókna węglowego z wyciętymi otworami na czerwone aluminiowe kratki wentylacyjne. Wyświetlacz, czarne gały z litego metalu, podświetlone na czerwono i nóżki matalowe z czerwonym silikonem.

IcelanD.jpeg

IcelanD2.jpeg

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie dla purystów ? Sterowanie końcówki dac to nie jest chyba jakieś wielkie faux pas :)

@HQ150 , ajs nie wymaga dziwnego sygnału , tylko 5V dla pełnego wysterowania. 

@Fafniak , energii mu nie brakuje . Z tym że naprawdę jest do bólu neutralny . Z drugiej strony RME to i jakieś filterki pewnie ma ... :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Jeszcze w wolnej chwili wstawię fotki z pokoju kinowego. Tam mam trzeci system tylko do filmów.

17 godzin temu, audiowit napisał:

Następny do golenia.

Auralic Aries Femto.

20210113_200717.jpg

Mam nadzieję, że pisząc o tym ,, następnym do golenia'' nie miałeś na myśli siebie:-)

A już bez żartów, to wizualnie bardzo to fajne. Ale jak patrzę na budowę i jeszcze widzę cenę tej zabawki ( nowej) to się zastanawiam za co oni sobie taką cenę wymyślili?

0.8 kg. U mnie w DAC-u jedno z traf z Salasem chyba ma więcej a jest ich parę. Przemawia do mnie taki Denafpris Terminator bo tam widać z czego wynika ta cena a w przypadku takich playerów jak Aries to nie bardzo. Mam wrażenie, że dobrze skonfigurowana malinka byłaby podobnej jakości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, HQ150 napisał:

U mnie w DAC-u jedno z traf z Salasem chyba ma więcej a jest ich parę. Przemawia do mnie taki Denafpris Terminator bo tam widać z czego wynika ta cena a w przypadku takich playerów jak Aries to nie bardzo. Mam wrażenie, że dobrze skonfigurowana malinka byłaby podobnej jakości.

Porównujesz cyfrowy transport i DAC'a?👍

Edytowano przez MarekB
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MarekB napisał:

@audiowit W końcu porządny transport sieciowy? 😉 Jak u niego z aktualizacjami firmware, producent dalej je zapewnia?

Teraz wyszła jakąś nową aktualizacja. Marku, przebudowuję caly tor cyfrowy. Nowy Dac zostaje, natomiast z Ariesem Femto jeszcze nie ma decyzji. Laptop mialem bardzo dobrze skonfigurowany zarówno softowo jak i sprzętowo więc trudno go przebić. Raczej używam  Androida, choć iPhone u mnie nie brakuje, więc przy Auralic czuję się troszkę pominięty. Tzn obsługa biblioteki jest ok ale zmiany w ustawieniach transportu trzeba robić z iPhone.

Mam dobry dźwięk, więc muszę uważać na kazdy ruch, bo byle glupstwo typu kabel usb czy nieodpowiednie skonfigurowane jest rewolucja. Niekoniecznie w dobrą stronę.

2 godziny temu, HQ150 napisał:

 

A już bez żartów, to wizualnie bardzo to fajne. Ale jak patrzę na budowę i jeszcze widzę cenę tej zabawki ( nowej) to się zastanawiam za co oni sobie taką cenę wymyślili?

0.8 kg. U mnie w DAC-u jedno z traf z Salasem chyba ma więcej a jest ich parę. Przemawia do mnie taki Denafpris Terminator bo tam widać z czego wynika ta cena a w przypadku takich playerów jak Aries to nie bardzo. Mam wrażenie, że dobrze skonfigurowana malinka byłaby podobnej jakości.

No malinka, to raczej nie :). Poza tym malina nie jest to urządzenie userfrendly przy konfiguracji.

Tak HQ porownujesz 2 różne urządzenia. Holo Spring jest w tej samej technologii co Terminator.

W takim czymś płaci się za dźwięk. Aries jest chyba przebojem Auralic. No zobaczymy, jak będzie kiepsko to pójdzie do salonu lub sypialni. Jeśli zdecyduję się odbudować tor sypialniany.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem,  że to inne urządzenia ale pisze o samej budowie. W głowę zachodzę patrząc jak to jest zbudowane, za co oni chcieli tyle kasy? Co tam jest takiego wyjątkowego?

Masz rację, do fajnej konfiguracji malinki trochę pojęcia trzeba mieć.

Holo Spring się mi podoba. To też R2R dac tak jak mój Soekris. A i jego estetyka do mnie przemawia.

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz mój trzeci system tym razem w pokoju kinowym. Tylko do filmów.

Jako źródło HTPC który jest jednocześnie tunerem TV SAT z możliwością nagrywania i oglądania jednocześnie kilkudziesięciu kanałów TV, playerem do filmów na twardym dysku, odtwarzaczem Netflixa i Youtuba. Youtube i Netflix idą w 1080p. HTPC ma dwa niezależne wyjścia HDMI. Obsługiwany z pilota z VU4K SE. Na pokładzie Debian i Kodi. Fajnie bo filmy zgrane z TV SAT nie są zakodowane tak jak u dostawców i można je sobie np. zabrać na wakacje czy odtworzyć na dowolnie innym sprzęcie.

Oczywiście sprzęt ma klienta torrent i sam pobiera napisy z netu. Wszystko obsługiwane jednym pilotem. Budowa, konfiguracja mojego młodego.

Amplituner Onkyo 905 ( obrabia tylko dzwięk, obraz idzie bezpośrednio na TV). Jak oglądam jakieś wiadomości to wtedy mogę mieć włączony tylko TV, a jak film z systemem kina domowego to po naciśnięciu tylko jednego przycisku na ampli idzie dźwięk a na TV tylko obraz. Bardzo to wygodne.

Fronty to stare Infinity RSIIIb, central KEF XQ2C, na tyłach cztery Acoustic Energy Aelite 2. Sub D.I.Y. napędzany 4KW z Crowna XTI4000. 18'' waga całości około 80 kg bez końcówki. Po pomiarach i profesjonalnej kalibracji w pomieszczeniu przez profesjonalną firmę zajmująca się audio zawodowo. W pomieszczeniu udało się uzyskać liniowo 15Hz.

 

kinowy2.jpeg

kinowy.jpeg

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...