Skocz do zawartości

Wasze systemy...


npl

Recommended Posts

7 godzin temu, TomekN napisał:

0% audiophile bullshit

No to w takim razie się nie liczy :>>> Musisz mieć chociaż podkładki z gumy elfów albo kable z miedzi krasnoludzkiej. Ewentualnie subwoofer ważący 80kg. A do stereo musisz mieć wzmacniacz tylko do stereo. MUSISZ. Najlepiej zrobiony na zamówienie z panelami ze starodrzewia. No i na ścianach musisz mieć panele akustyczne zrobione z audiowełny +500 do wytłumiania.

I nieważne, że Tobie pasuje to jak brzmi to co masz. Masz, źle :>>>>>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię i wrzucę zdjęcia gdy dojedzie R2c. Wtedy też finalnie poukładam kable i dosunę szafkę do ściany, bo teraz trochę bałagan i wstyd 🤭

 

4 godziny temu, HQ150 napisał:

Ten amplituner który masz kosztował jako nowy około 5tzł. I za te pięć tysięcy minus obudowa inżynierowie wsadzili w niego procesor i licencje do obróbki obrazu, płytę HDMI, procesor i licencje do dekodowania dźwięku, cały szereg DAC-ów na wiele kanałów, przedwzmacniacz na wiele kanałów, procesor i system do autokalibracji pomieszczenia z mikrofonem, 9 końcówek mocy, tylny panel z kilkudziesięcioma wejściami i wyjściami.

Jak myślisz jaki ułamek tej kwoty przypada na tor stereo który Ty wykorzystujesz [...]

A jakie to ma znaczenie? Czy rezultat nie jest ważniejszy? A rezultat jest taki, że X3700h to obecnie jeden z najlepiej wypadających w pomiarach amplitunerów. Którego sekcja DAC, po wyłączeniu wbudowanych wzmacniaczy (pre amp mode), pomiaruje się niewiele gorzej od nowoczesnych desktopowych DACów i wg mnie jest wystarczająco transparentna. Nie jest to jednak wymyślona przeze mnie teoria, lecz wniosek ludzi z wiedzą, doświadczeniem i precyzyjnym sprzętem pomiarowym, takich jak np. Amir. Rozumiem, że nie jest on dla Ciebie żadnym  autorytetem bo przecież wiesz lepiej, a bardziej od rezultatów liczy się dla Ciebie sam koszt układu DAC czy nawet całego toru audio... 🤷‍♂️

 

2 godziny temu, audiowit napisał:

w tym wypadku spodziewamy się rewelacyjnie dostosowanego pomieszczenia. Nawet jeśli jest to KD.

Nad akustyką będę jeszcze pracował, w miarę możliwości i dostępnego WAF. Na razie, po korekcji XT32 nie jest źle (przynajmniej tak wychodzi z MultiEQ app). Mam już na biurku UMIK-1, ale jeszcze nie miałem czasu go uruchomić i nauczyć się programu REW (pewnie potrzeba na to parę dni). Ale mam to w planach, bo chcę racjonalnie wykorzystać możliwości PEQ w SVSach Pro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, TomekN napisał:

A jakie to ma znaczenie? Czy rezultat nie jest ważniejszy? A rezultat jest taki, że X3700h to obecnie jeden z najlepiej wypadających w pomiarach amplitunerów.

Amplitunerów może tak. Jak pisałem powyżej nie mam żadnych uwag do Twojego systemu kina domowego. Tylko nie przenoś wniosków z  systemu kina domowego do stereo, bo wtedy robi się trochę groteskowo.

Mam u siebie pokój tylko kinowy z nie najgorszym systemem kina domowego i dwa pokoje z osobnymi systemami stereo. Trochę więc wiem o czym mówię.

Naprawdę pre i dac za 300zł nie ma szans konkurować z dobrej klasy urządzeniami zaprojektowanymi do wybitnego systemu stereo za np. 20-50tzł. ( pisze tylko o pre i DAC-u oczywiście).

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, HQ150 napisał:

Amplitunerów może tak. Jak pisałem powyżej nie mam żadnych uwag do Twojego systemu kina domowego. Tylko nie przenoś wniosków z  systemu kina domowego do stereo, bo wtedy robi się trochę groteskowo.

A dlaczego konkretnie uważasz, że dobry amplituner używany w roli procesora dźwięku, będzie przetwarzał dwa kanały słyszalnie gorzej, niż urządzenie które może przetwarzać tylko dwa kanały? Ja rozumiem, że to powszechna opinia w środowisku audiofilskim, ale nigdy nie spotkałem się z jej merytorycznym uzasadnieniem.

 

5 minut temu, HQ150 napisał:

Naprawdę pre i dac za 300zł nie ma szans konkurować z dobrej klasy urządzeniami zaprojektowanymi do wybitnego systemu stereo za np. 20-50tzł. ( pisze tylko o pre i DAC-u oczywiście).

Nie wiem jaki był koszt toru DAC i pre w x3700, ale bardzo chciałbym abyś wziął jakiś chiński DAC w cenie ~200$ z SINAD 110-120dB oraz udowodnił, że odróżniasz go w ślepym odsłuchu od dobrej klasy urządzenia za 20.000-50.000 zł. Po prostu udowodnij i nie znikaj w zielonym żywopłocie 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież już pisałem. Miałem nie raz u siebie w domu forumowe spotkania, gdzie pojawiali się koledzy z całej Polski. Jeden jechał z całym swoim systemem chyba 700 km przez Niemcy.

Daców u siebie miałem już na odsłuchu z 10.

Podczas jednego forumowego spotkania zmienialiśmy tylko DAC-i. Pamiętam, że najsłabiej wtedy wypadł fabryczny jakiś DAC Hegla. HD 20 albo 25. Nie pamiętam już dokładnie bo to było kilka lat temu ale po 2 min wszyscy w pokoju, a było nas z 10 osób. chciało go wywalić za okno.

Ale podoba mi się Twoje przekonanie że średniej klasy amplituner kina domowego to top do stereo i nie ma sensu szukać niczego innego.

Też bym tak chciał....

Ach rozmarzyłem się. Ale by mi to moje hobby ułatwiło.

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, HQ150 napisał:

Przecież już pisałem. Miałem nie raz u siebie w domu forumowe spotkania, gdzie pojawiali się koledzy z całej Polski. Jeden jechał z całym swoim systemem chyba 700 km przez Niemcy.

Daców u siebie miałem już na odsłuchu z 10.

Podczas jednego forumowego spotkania zmienialiśmy tylko DAC-i. Pamiętam, że najsłabiej wtedy wypadł fabryczny jakiś DAC Hegla. HD 20 albo 25. Nie pamiętam już dokładnie bo to było kilka lat temu ale po 2 min wszyscy w pokoju, a było nas z 10 osób. chciało go wywalić za okno.

Ale podoba mi się Twoje przekonanie że średniej klasy amplituner kina domowego to top do stereo i nie ma sensu szukać niczego innego.

Byłoby fajnie, gdybyś nie przeinaczał moich słów. Ani tu, ani w tym drugim wątku o DACach, nie pisałem ze wszystkie-wszystkie DACi na świecie brzmią tak samo. Pisałem tylko, że transparentne DACi brzmią tak samo. Z Twojej wypowiedzi nie wynika, czy testowaliście transparentne DACi i w jaki dokładnie sposób. Całkowicie wierzę, że jeden z nich mógł być słabą konstrukcją, która od razu była słyszalna dla wszystkich. Z pewnością nie był to więc DAC transparentny.

Nie pisałem też, że amplituner (moim zdaniem w aspekcie pomiarów raczej wybitny, niż średni) to "top" do stereo. Uważam jedynie, że jest wystarczający i bardziej czysty, np. desktopowy DAC nie wniósłby u mnie (i nie wniósł) żadnych słyszalnych wartości dodanych. A wręcz przeciwnie - straciłbym istotną u mnie w stereo korekcję subwooferów i niedużą, ale jednak, korekcję FR frontów.

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kubakk

Stare, dobre czasy:-)

42 minuty temu, TomekN napisał:

Tylko jedno zastrzeżenie, chciałbym aby wzmocnienie było w klasie D. Co byś polecał?

Właśnie robię taki eksperyment. Myślę, że za tydzień, dwa będę mógł takiego cudaka zaprezentować.

Wypasiony DAC z bardzo dobrym zasilaniem, do tego pre na starych lampach z zasilaczem także lampowym i końcówka w klasie D. Całość w pełni zbalansowana w jednej obudowie. Więc nie będzie wpływu kabli, terminali itd. Już miał być gotowy ale gość od cnc mi spieprzył podczas obróbki pokrywę z karbonu i jest lekka obsuwa.

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, misiek x napisał:

Np. Lyngdorf TDAI-2170...klasa D. Tego słyszałem (CDki tez bardzo dobre-cd-1, cd-2 ).

No ok. Choć te urządzenia, o ile pamiętam testy Lyngdofra z ASR, nie pomiarują się jakoś wybitnie, to RoomPerfect ponoć rzeczywiście robi świetną robotę.
- Czy usłyszałbym różnicę bez systemu korekcji? Szczerze wątpię. Przypominam, że mówimy tylko o sekcji dac/pre, bo wzmacniacz do frontów mam state-of-the-art i to taki "dedykowany do stereo".
- Czy usłyszałbym różnicę z systemem korekcji (RoomPerfect vs Audyssey XT32)? Być może tak!

Jednak ze względu na komplikacje z podłączeniem subwooferów do takiej integry w moim układzie, poczekam chyba na jakiś dobry procesor z Dirac Live (np. NAD M17v2 jak wyjdzie albo M18). Wtedy chętnie wezmę na testy takiego Lyngdorfa, aby posłuchać czy słyszę jakąkolwiek różnicę w konkurencji "dobra integra z dobrą korekcją vs dobry wielokanałowy procesor z dobrą korekcją".

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, audiowit napisał:

Ja zastosowałem system korekcji. Spieprzył mi dźwięk i to koncertowo.

Żeby nie było, kalibrację nie robiłem ja tylko, ktoś, kto robił to wielokrotnie. Ta sama osoba, nie wierzącą w voodoo stwierdziła, że jest spieprzony :)

Różnie bywa.
Tu dobrze RP dobrze zadziałał: https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-and-measurements-of-lyngdorf-roomperfect-eq.6799/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, misiek x napisał:

dopóki nie usłyszało czegos lepszego,przeznaczonego tylko do stereo.

Kolejny mit. A co znaczy, przeznaczony do stereo? Przecież wzmacniacze do stereo i KD są najczęściej zbudowane z identycznych podzespołów. Niekiedy całe końcówki mocy są identyczne, tylko we wzmacniaczach KD instaluje się ich po prostu więcej.  To co? Prąd ze sygnałem ścieżki wielokanałowej jest jakiś inny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie wierze za bardzo aby RP zadziałal w pomieszczeniach trudnych oraz tez przy trudnych kolumnach majacych w paśmie jakieś wąskie uwypuklenia lub dołki.

Ile pomiarów systemy robią w zakresie 20-20khz i ile potem moga filtrów parametrycznych użyć?

Druga sprawa jak ktos dobierze sprzęt pod swoj gust, i zrobi się korektę to te niuanse ktore spowodowały ze wybralo się te konkretnie kolumny znikną i bedziemy miec zupelnie co innego.

Edytowano przez Kenobi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, misiek x napisał:

Kraft, Ty nawet nie słyszysz różnicy pomiędzy różnymi wzmacniaczami, to zapewne nie usłyszysz między wzmacniaczem a amplitunerem,.Dobrze że pomiedzy kolumnam,i coś tam dostrzegasz i słyszysz 😁

A coś merytorycznie. Bo na wycieczki osobiste pod moim adresem, to już są zapisy w biurach podróży;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kraft napisał:

A coś merytorycznie. Bo na wycieczki osobiste pod moim adresem, to już są zapisy w biurach podróży;)

Hehehe najważniejsze by z poczuciem humoru. Kraft już nieraz temat różnic dźwięku w poszczególnych wzmacniaczach był, nawet wasz ulubiony Redaktor Szumu wie że takie są :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Kraft napisał:

Przecież wzmacniacze do stereo i KD są najczęściej zbudowane z identycznych podzespołów.

Nieprawda.

Solidny wzmak do stereo waży bardzo często 20-30kg. Pokaż amplituner do kina domowego ważący 9x wzmak stereo.( plus procesory do obróbki obrazu, dekodery dźwięku, autokorekcji itd).

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...