Skocz do zawartości

SYNERGY KLIPSCH F1


zielonynick

Recommended Posts

Wydaje mi się, że z F1 możesz nie otrzymać tej ilości basu, której (tak mi się przynajmniej wydaje) w trance. Po prostu ta jedna membrana średniej wielkości (jak na niskotonową) może nie wystarczyć. Oczywiście ktoś może powiedzieć, że przy dzisiejszych technologiach nawet mała starcza, ale ja do końca w to nie wierzę (póki co nie zdarzyo mi się, żeby mniejsza była lepsza icon_wink.gif). F2 by starczyły, ale to już nie ta cena.

W tym budżecie najlepszym rozwiązaniem będzie chyba JAMO S718, bo to duże kolumny (z 25 na basie), jak sam producent pisze przeznaczone do muzyki młodzieżowej (kojarzy mi się to z Altusami, ale nie ma się czego bać to zupełnie inne <lepsze> granie). Ich ceny (za parę oczywiście) oscylują w granicach 1000-1200zł, więc mieścisz się w budżecie ze sporym zapasem. Nie wiem czy masz już wzmak, ale jeśli nie to dorzuć sobie te 300-500zł do niego, a jeśli masz (przy okazji napisz jaki) to starczy ci na lepsze kable, żeby nie podłączać tego byle czym.

PS: DALI do trance to chyba nie najlepszy pomysł, przynajmniej moim zdaniem. One są świetne, ale bardziej w klasyce, jazzie, bluesie, muzyce wokalnej czy spokojnym brzmieniom gitarowym, ale elektornika to raczej nie ich żywioł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze sklepów, które znam to tak. Dobre są AudioForte (ul. Rejtana, prostopadła do Puławskiej, blisko Silver Screenu), Audiopunkt (ul. Batorego, obok SGH, trochę schowany, w budynku jakiegoś przedszkola czy czegoś tego typu icon_wink.gif), Ministerstwo Dźwięku (ul. Tamka, przy szpitalu dziecięcym na Mickiewicza). Ten na al. Krakowskiej (przy wiaduktach, skrzyżowanie z Hynka/Łopuszańską) to masakra, kiedyś tam byłem, z pół godziny kręcenia i nawet nikt się nie zainteresował. Jest jeszcze drugi na Krakowskiej jadąc w stronę Janek po prawej stronie (też blisko tego skrzyżowania), ale on jest raczej mały, ale nie będę oceniał, bo nie byłem.
Masz jeszcze salon firmowy DENONa w Galerii Mokotów, ale tam mają tylko CANTONa.

Z tego co ci podałem to chyba najlepszy dla ciebie będzie Audiopunkt, bo AudioForte i Ministerstwo Dźwięku mają w ofercie kolumny raczej mało interesujące z twojego punktu widzenia (cena, ale również to jak grają). Pierwsi mają Monitor Audio, KEFa i jeszcze kilka innych, a u drugich jak ostatnio byłem to mieli prawie same Focale. W Audiopunkcie zaś mają np. JBLa. Szczerze mówiąc tych kolumn, o których rozmawialiśmy nie znajdziesz w żadnym z tych miejsc. Niestety zarówno JAMO jak i Klipsch są dostępne u nas tylko w sieci "Audio Video Club", do której należy właśnie sklep na Krakowskiej. Ja ci go nie polecam i radzę raczej spróbować w drugim ich oddziale na ul. Morcinka.

Co do wzmaka to rewelacja to raczej nie jest. Na pewno zagra ci z ww. kolumnami (chociaż jego wydajność prądowa też jest mocno wątpliwa, zasilacz 160W), ale za jego cenę (1200zł) + te twoje 300-500zł z kolumn moznaby kupić sporo innych moim zdaniem lepszych np. Marantza PM5003/6002, H/K HK980 czy Cambridge Audio Azur 540A v.2, ale nie ważne jeśli juz go masz to się nie przejmuj go sobie do tego po prostu dobre kable (np. QED Silver Anniversary czy Chord Company Silver Carnival, oba dostaniesz w AudioForte, ale to już sprawa na później) i wszystko powinno hulać aż miło.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sklep z allegro wygląda mi raczej na internetową składnicę, która sprzedaje to co ma akurat w "magazynie", a nie konkretny sprzęt audio. Oczywiście sprawdź, ale nie ma go także na spisie na naszej stronie (na Ciołka jest AudioColor, ale to nie o niego chodzi).

W razie czego to powinieneś znaleźć sklep, który wypożyczy ci kolumny, jeśli masz tą kasę to najlepiej bierz ją idź wypożycz, a jak będzie ok to po prostu pojedziesz tylko po paragon i tyle icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...