Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Nie wiem czy w dobrym dziale pisze ten temat, a jesli nie to prosze o przeniesieniedo dobergo dzialu.

Mam wieze Thomson model altima. Z tylu ma wyjscie (niskopoziomowe ) oznaczone subofer dam wam zdjecie LINK do tego gniazda pasuje tylko kabel rca (chinch) zadne inne np. minjack czy duzy jack nie pasuja. I tu jest moje pytanie jaki sub kupic. Przy wiezy mam 2 kolumny 30W 6ohm i 2 dodatkowe gosniki (male) 10W 8ohm.

Jeli chodzi o moc suba to chcialbym tak z 200Wat RMS (czyli mocy rzeczywistej). Ze wzgledy ze wyjscie jest niskopoziomowe( w wiezy) to sub musi byc aktywny czyli z wlasnym wzmaczniaczem. Szukajc na allegro suba o takiej mocy prawde mowiac nie nie znalalem za jakas rozsadna cene.

W zwiazku z tym wymyslilem cos takiego:

Kupic np. takiego suba ( troche mnie dziwi ze taki tani a ma tyle mocy ale.....)
http://www.allegro.pl/item669969040_hurt_s...df_blg8a79.html
i kupic do niego wzmaczniacz ( jescze nie wiem jaki napewno nie samochodowy).

A podlaczym bym to tak:
Kabel z wiezy z wyjscia subwoofera (wyjscie niskopoziomowe) do wejscia (chyba niskopoziomowego) wzmaczniacza, a do wzmaczniacza tego suba.

Czy tak by bylo dobrze jka bym tak zrobil. ( Zastanawia mnie tylko ze w opisie suba pisze ,,Zasilenie 12V" i te diody to sie osobo podacza ??????)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej kupić używany, firmowy subwoofer aktywny. Zaczynają się od 200zł. Natomiast co do wymaganej przez ciebie mocy: wymagane jest dopasowanie suba do istniejących kolumn, a skoro kolumny mają jedynie 30W więc pomysł na 200W RMS to chyba lekka przesada. Warto by głośnik miał co najmniej 20cm średnicy, optymalne jest 25cm (przy większych pomieszczeniach 30cm).
Poniżej prosty sub Jamo o mocy 70W
http://www.allegro.pl/item675199273_subwoo...extra_kino.html

A kwestia przeróbki pasywnego suba samochodowego to hmmm ze względów wizualnych wg mnie chybiony pomysł.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisalem tez na innym forum i pisali ze moc suba moze byc obojetnie jaka , poniewarz podlaczony bezie do wiezy pod wyjscie niskopoziomoe (czyli podawany tam jest tylko czysty sygnał bez wzmocnienia końcówkami mocy)

Wiec jak bym zrobil ze pasywnego aktywny to by bylo zel czy co???? Wzgledy wizualne to moga byc jakie by byly zreszta i tak mam pelo kabli na widoku i wogule.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pisalem tez na innym forum i pisali ze moc suba moze byc obojetnie jaka , poniewarz podlaczony bezie do wiezy pod wyjscie niskopoziomoe (czyli podawany tam jest tylko czysty sygnał bez wzmocnienia końcówkami mocy)

Chodzi o dopasowanie subwoofera do reszty sprzętu - co z tego że da Ci potężne uderzenie basem, skoro kolumny nie będą graly zbyt głośno resztą pasma? Czyli wieża gra prawie na maksa, a sub na 20% swoich możliwości. Oczywiście nie zaszkodzi to subowi, to kwestia wydanej kasy...

Cytat

Wiec jak bym zrobil ze pasywnego aktywny to by bylo zel czy co???? Wzgledy wizualne to moga byc jakie by byly zreszta i tak mam pelo kabli na widoku i wogule.

Możesz zrobić z suba pasywnego sub aktywny przez dodanie do niego wzmacniacza, natomiast suby samochodowe zazwyczaj nie grzeszą urodą i ja bym takiej przeróbki u siebie w pokoju nie postawił. icon_eek.gif
W ogóle to zrobisz jak uważasz, moja propozycja bazowała na czyms niezbyt drogim, w miarę niezłym i dość ładnym. Oczywiście lepiej zagra wyzszy model suba, ale na to trzeba już co najmniej tysiąc złotych. Na razie chodzi o wybór opcji (gotowy sub aktywny czy przeróbka), a nie o konkretny model za określone pieniądze.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...