Skocz do zawartości

PARADIGM MONITOR 9 v.6 + CAMBRIDGE 640A v2


vodzu7

Recommended Posts

Witam.
Poszukuje sprzętu do pokoju ok. 20 m^2. Chciałbym również aby od czasu do czasu sprawnie zagrał na większej powierzchni ( impreza -ok. 40-50 m2).
Do tej pory moim faworytem jest PARADIGM MONITOR 9 v.6 i wzmacniacz CAMBRIDGE 640A v2. Co myślicie o starszym modelu monitorów 9 czyli v.5? A może coś z Klipsch lub zupełnie innej firmy? icon_smile.gif To samo tyczy się wzmaka... może coś innego?

Co polecacie do muzyki klubowej, rnb, hip-hopu, pop, rocka... czasami czegoś spokojniejszego? Cena ok. 5 tys za wszystko. Dzięki wielkie za porady! icon_smile.gif

Pozdro.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ci zaproponował raczej Klipscha + Harmana. Z bardzo prostego powodu. Obie marki są głośne (sory za takie mało audiofilskie określenie, ale nie wiem jak to inaczej określić) tzn. Klipsch ma wysoką efektywność przy podobnej mocy co konkurencja, a H/K ma dobrą wydajność prądową, a przy okazji gra dynamicznie i potężnie.

Co do modeli to za podobną cenę do zestawu CA + Paradigm to dostaniesz.
Klipscha RF-82
H/K HK980

W popie, rocku, hh, rapie, rnb itp. sprawdzi się taki zestaw wyśmienicie mogę ci to zagwarantować. Do spokojniejszej muzy on się tak średnio nada, ale jesli gości ona u ciebie rzadzej to na pewno nie będziesz zawiedziony. W normalne dni będziesz mógł słuchać standardowo, a jak przyjdzie jakaś impreza to efektywności kolumn i mocy wzmaka starczy ci na obudzenie sąsiadów i straty na słuchu, oczywiście bez strat sprzętowych. Te 98dB efektywności to już prawie estradowy wynik, wydaje mi się, że żaden inny producent nie osiągnął czegoś takiego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź,
Z twoich słów wnioskuje, że podany przeze mnie zestaw nie jest zły wyborem tylko po prostu znalazłeś wg. Ciebie lepszy.
Nie żebym sugerował się ceną ale z całym szacunkiem dla tych Klipsch'ow... kosztują koło 2100 a jednak te Paradigm'y kolo 4 tys... Tak- wiem, wiem nie zawsze sugerujemy się ceną, jednak czy proponowany przeze mnie zestaw jest gorszy?

Może faktycznie się myle i zamiast wydawać ponad 5 tys za Cambridge +Paradigm mogę zapłacić 4 tys za Klipsch + H/K... icon_smile.gif

Wybaczcie moje lekkie sfrustrowanie ale wg. mnie za dość poważną sumę (5 tys) chciałbym nabyć coś naprawdę w pełni spełniające moje oczekiwania i jeżeli warto to chciałbym dołożyć to parę stów i być naprawdę zadowolony icon_smile.gif

Pozdro icon_smile.gif

PS. Czekam na porady również innych użytkowników icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsche kosztują też 4000zł wydaje mi się, że zanlazłeś gdzieś cenę za jedną sztukę, albo po prostu niebywałą okazję. Spójrz sam na ich polską stronę tu (znajdziesz je po kliknięciu na górze Reference).

Tak wogóle to jest moja propozycja, a że kwota jest niemała to jak zwykle proponuję odsłuch przed zakupem, bo jak nie trafisz to tylko straty będą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KEF robi świetne kolumny, ale na pewno nie do słuchania rapu, rnb, hh, popu czy innych tym podobnych. One się nadają do klasycznego rocka (np. Pink Floyd), muzyki akustycznej, relaksacyjnej, jazzu, bluesa. Raczej spokojnie, nastrojowo i z naciskiem położonym na miłą średnicę, a nie wyraźną górę, mocny i dynamiczny bas. Uwierz mi, że Klipsch to jedno z lepszych rozwiązań do takiej muzy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto ci to powiedział??? icon_eek.gif Nie chcę cie tu obrażać, ale takie wybieranie kolumn to równie dobrze możesz zrobić losowanie. Dla mnie Klipsch jest dobry, nie wiem czy jestem jakiś mało wiarygodny???

Monitor Audio RS6 to dobre kolumny, ale spróbuj czegoś posłuchać i samemu ocenić, bo bazowanie na tym co mówią inni (tylko i wyłącznie) zwykle kończy się źle. Jeśli nie masz żadnego punktu odniesienia to możesz tak jak mówię losować. Pewnie będziesz zadowolony ze wszystkich kolumn, o których tu piszemy, ale chyba nie chodzi o to, żeby było ok, tylko żeby było możliwie najlepiej, tak czy nie???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, naprawde nie masz gdzie tego odsluchac? tez sie naczytalem forum, a potem sie okazalo ze to co ludzie pisza, a to co ja slysze to nie zawsze to samo icon_smile.gif

RS6 maja niewatpliwie bardzo dobry dol zakresu i w miare przyzwoity srodek, ale moim zdaniem maja zupelnie zerowa scene...
Kefy IQ90 grają dobrze (nie wiem jak sie nadaja do tego co sluchasz bo ja je odsluchiwalem na rocku), ale... do 20m2 to troche duze kolumny.

Klipshow nie slyszalem to nie bede doradzal icon_wink.gif

Co do wzmacniacza to duzo bardziej bym polecal Advanced Acoustica MAP-105... cena ta sama, a jakosc dzwieku nieporownywalna (testowalismy na RS6 i CD cambridge'a).

pozdro i jeszcze raz polecam odsluchy! icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...