Skocz do zawartości

Unitra Fonica Fonomaster G610 fs


Recommended Posts

Witam posiadam gramofon Unitra Fonica Fonomaster G610 (wkładka MF-100) i używam go od dłuższego czasu. Wiele z płyt których odsłuchem mam okazję się cieszyć są w doskonałym stanie. Gramofon przeszedł całkowity remont - czyszczenie połączeń + oczywista w takim modelu zmiana -> Sygnał z gramofonu pobierany jest z ominięciem wzmacniacza wewnętrznego, bowiem uznałem, że wzmocnienie sygnału odbędzie się za pomocą ampli Harman Kardon poprzez kolumny podłogowe Dali serii 5005. Wszystko OK ale zaczyna mi być mało. Zaczynam słyszeć przygłosy, basy nie są czyste a góra stłumiona. Oczywiście połączenia sygnałowe na audiofilskich interkonektach Klotz a zasilające na ekranowanych i filtrowanych listwach. Znajomi po odsłuchach mówią nie szukaj dziury w całym. Na gramofonach znam się niewiele jednak mój osąd pada właśnie na niego. Jaki sprzęt w tej sytuacji byłby odpowiedni by jeszcze przyjemniej słuchać uwielbianych przeze mnie Czarnych Dam?

Przeglądając aukcje internetowe, serwis Allegro chociażby mam mieszane uczucia. Wiele z tych sprzętów wydaje się (wizualnie) banalnych wszystko z plastiku ramiona jak zapałki bez regulacji obciążenia igły na płytę, bez wyraźnie precyzyjnego łożyskowania ramienia - słowem plastiki, diodki, lampki, światełka, cuda, kwiaty - odpust jak w parafii. Jestem może w błędzie, stąd mój głos na forum. Sumując proszę o poradę jaki sprzęt będzie naprawdę dobry, niebanalny! za sumę do 600 zł.

Pozdrawiam Wojciech.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten gramofon to nie jest topowa półka polskiego hi-fi. Jeśli masz 600zł to lepiej zmontuj wszystko po staremu i sprzedaj go na allegro (powinien pójść za 200, może 300zł). W między czasie znajdź coś innego z polski używanego np. GS42x "Adam"/GS43x "Bernard".
GS464
GS424
GS434
Jak już sprzedasz stary to kup sobie do nowego wkładkę np. SHURE M97XE, albo tańszą Ortofon 510 mkII, później jeszcze zewnętrzny przedwzmacniacz i myślę, że po takich modyfikacjach nawet nowy gramofon za 1500zł nie zagra lepiej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bardzo rozsądnej cenie są przdwzamcniacze ProJect PhonoBox oraz PhonoBox II, sa dostosowane do obu typów wkładek (MM i MC).
Model II ma przełącznik MM/MC na tylnej ściance, a model podstawowy - wymaga otwarcia obudowy i przełożenia kilku zworek. Oprócz tego są jeszcze droższe wersje SE.
Ceny nowych PhonoBoxów sa poniżej 400zł, za używane zapłacisz połowe tego. Używki pojawiają się falami - czasami przez miesiąc nie ma nic ciekawego, a potem przez tydzien masz 3 propozycje - więc trzeba trochę cierpliwości. icon_wink.gif

PhonoBox II - nowy za 380zł
http://www.allegro.pl/item674877356_pro_je...22_8253090.html
NAD PP2
http://www.allegro.pl/item674877338_nad_pp..._825_30_90.html
CA Azur 640p
http://www.allegro.pl/item680961762_cambri...r_gwar_fak.html

Pozdrawiam
PS. Nie kupuj najtanszych wynalazków typu Vivanco i podobne za 50-70zł, bo to wyrzucone pieniądze. Na ten cel (używka) trzeba wydać minimum 150zl. Oprócz ProJecta są jeszcze modele CS Azur i Nad (ceny zbliżone, ale mniej jest używek na aukcjach).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...