Skocz do zawartości

pomoc w wyborze sluchawek


Recommended Posts

Ostatnio furorę robią słuchawki Creative Aurvana Live!
Ponadto zwróciłbym uwagę na Beyerdynamic DTX700 i Beyerdynamic DTX800
Sam jestem od 5 dni zadowolonym posiadaczem słuchawek Beyerdynamic DT860 i może właśnie dlatego inne modele tej firmy wydają mi się interesujące.

Ogólnie wybór dostępnych słuchawek jest ogromny i poszukiwania tych właściwych przyprawiały mnie o ból głowy icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CREATIVEa nie słuchałem, ale coś na rzeczy musi być skoro wielu ludzi kupuje je zmienia kable, a dzisiaj można znaleźć porównania do Senheiserów HD600 czy AKG K701. Od siebie polecam GRADO, ostatnio słuchałem modelu SR60i i ogarnęło mnie zdziwienie, gdy po odsłuchu HD600 (1000-1400zł) przesiadłem się na GRADO (400-500zł) i okazały się bezsprzecznie lepsze (oczywiście subiektywna ocena, a nie wdawanie się w szczegóły).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Od siebie polecam GRADO, ostatnio słuchałem modelu SR60i i ogarnęło mnie zdziwienie, gdy po odsłuchu HD600 (1000-1400zł) przesiadłem się na GRADO (400-500zł) i okazały się bezsprzecznie lepsze (oczywiście subiektywna ocena, a nie wdawanie się w szczegóły).



Grado zapewnie są dobre, ale zraziem się do zakupu gdy się okazało że ich producent prowadzi jakąś pokręconą politykę cenową.
Grado Labs jest firmą amerykańską - w USA słuchawki Grado SR60 można kupic w cenie poniżej 70 USD (a nawet dużo mniej), ale gdy próbowałem kupic słuchawki Grado z wysyłką do Europy, to dowiedziałem się że sklepy internetowe mają zakaz wysyłki poza USA.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

CREATIVEa nie słuchałem, ale coś na rzeczy musi być skoro wielu ludzi kupuje je zmienia kable, a dzisiaj można znaleźć porównania do Senheiserów HD600 czy AKG K701. Od siebie polecam GRADO, ostatnio słuchałem modelu SR60i i ogarnęło mnie zdziwienie, gdy po odsłuchu HD600 (1000-1400zł) przesiadłem się na GRADO (400-500zł) i okazały się bezsprzecznie lepsze (oczywiście subiektywna ocena, a nie wdawanie się w szczegóły).


Posluchaj hd650/600 w dobrym torze, z OTL'em(chwalone sa wyroby Bomarka wg projektu Kamyka a cena smieszna...za wieksze siano Yamamoto, Woo, ASL) z sredniej polki tradycyjnie Forum608/Moonlight. 650 wymagaja wygrzania, inaczej bas jest beznadziejny, z dziurki cd/amp graja beznadziejnie.
Co do grado nie wiem jak sie ma ten model ale szczytowe modele maja "troszke" podbite wysokie i nadaja sie do systemow ktore wysokich nie posiadaja wcale;)
Generalnie to ciezko znalesc zle slowo o Beyerach. Senki jedni kochaja inni nienawidza.
Btw K701 uchodza za bezbasie z wysokimi podbitymi o 6-10db xD.

Z czym graly HD600?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie pary słuchawek grały z Pro-Jectem HeadBox II i jakimś dzielonym (transport + DAC) CDkiem. Szczerze mówiąc nie pamiętam firmy tego CD, wiem tylko, że był to model 2000.

Co do brzmienia to GRADO miały rzeczywiście więcej góry. To co słyszałeś to cała prawda o nich. Pytanie tylko czy to GRADO mają ją podbitą czy może Senn obciętą. Wnioski mogą być różne. Przyznam się, że do tej pory byłem zwolennikiem Senna, powalały AKG i najwyższe Philipsy, DENON 2000 też mi się podobał, ale cena znowu wędrowała do góry, aż tu nagle zdziwienie, coś za 30% gra lepiej (dla mnie oczywiście).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Cytat

(...)
Grado zapewnie są dobre, ale zraziem się do zakupu gdy się okazało że ich producent prowadzi jakąś pokręconą politykę cenową.
Grado Labs jest firmą amerykańską - w USA słuchawki Grado SR60 można kupic w cenie poniżej 70 USD (a nawet dużo mniej), ale gdy próbowałem kupic słuchawki Grado z wysyłką do Europy, to dowiedziałem się że sklepy internetowe mają zakaz wysyłki poza USA.


Grado możesz kupić w Polsce, np na allegro od Grado_Fan. Ceny nie zwariowane, dostawca sprawdzony (sam kupowałem SR60), chętnie doradzi.
Mam też CAL! - uzywam ich częściej, niż Grado, bo do "mojej" muzy jakby bardziej pasują. Ale w jazz'ie, wokalach czy np. Celine Dion Grado są bardzo dobre, dają specyficzny klimat. Nie umiem tego opisać dokładnie.
Do cięzkiej muzy chyba lepsze CAL!
No, i Grado otwarte są...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...