Skocz do zawartości

prosba o pomoc w doborze sprzetu


Sentinel

Recommended Posts

Witam po raz pierwszy jako zarejestrowany użytkownik.
Przeglądałem sobie forum w poszukiwaniu jakiegoś zestawu dla siebie samego, dla własnych potrzeb. Niedawno bowiem nabrałem apetytu na system 5.1 (mając kontakt z pseudo zestawem opartym na Mancie i zestawie głośników komputerowych Logitecha z-5500). Czytając zamieszczone opinie forumowiczów myślę nad zestawem - raczej uniwersalnym. Poniżej opiszę moje oczekiwania i proszę o jakieś ukierunkowanie
Pomieszczenie - ok 27m kwadratowych
TV - w chwili obecnej mam tv crt Philips HD Ready z 1xHDMI i nie zamierzam - póki chodzi - go zmieniać
Zastosowanie zestawu - to głównie koncerty DVD, filmy DivX (obsługa napisów txt praktycznie obowiązkowa), muzyka (DTS) - jazz blues itp.


Na początku mojego przymierzania się do zakupów zastanawiałem się nad projektorem dźwięku Denon, Yamaha z subwooferem plus do tego np jakaś wielozadaniowa Manta 056 lub podobna. Jednak jakoś różne opinie są o takich rozwiązaniach projektory dźwięku mają mieszane opinie w internecie. Wydawałoby się że takie szanujące się marki jak Denon czy Yamaha byle bubla by nie wypuściły. Tutaj moja prośba o opinie dotyczące tego typu urządzeń. Nie ukrywam że jak dla mnie dużym plusem jest brak konieczności rozstawiania głośników po całym pokoju (kable i ostro rozrabiający kot to niezbyt udany zestaw icon_smile.gif) ) budżet w granicach 3500-4000 jest powiedzmy do zaakceptowania

No a jeżeli nie powyższe to zestaw.
i tutaj po przeszperaniu forum / allegro itp natknąłem się na zestaw:
PIONEER VSX-818
DV-410
JAMO S606
HCS3 SUB200

Nie ukrywam że jestem laikiem, nie jestem audiofilem. chcę uniknąć dublowania urządzeń, np porządny odtwarzacz DVD do audio i dodatkowo jakaś Manta do divx - takie coś raczej odpada w moim przypadku.
minusem jak dla mnie są gabaryty zestawu głośnikowego - sądzę że mogę mieć problemy z rozstawieniem sensownym całego ustrojstwa. No chyba że polecacie jakieś mniejszy gabarytowo zestaw głośnikowy. Budżet jak wspomniałem do 4000 zł
Z góry dziękuję za pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcji jest bardzo wiele, po określeniu na ceneo przedziału 3700-4500 wywala ci ponad 250 zestawów. Nawet jak ograniczyłem do 3800-4200 i wybrałem kilka innych opcji to zostały 4 strony.

Co do elektroniki to moim zdaniem jeśli chodzi o ampy to ONKYO i Denon, ale różnice są prawie niezauważalne, więc tak naprawdę nie ma lepszych i gorszych. W kwestii odtwarzaczy to najlepiej w twojej sytuacji kupić Pioneera DV410/DV610, bo one łykają prawie wszystko jak tanie chińczyki, a przy okazji trzymają dobry poziom jakościowy. Jest gdzieś stronka, gdzie Polacy tworzą nakładki do oprogramowania, więc nie ma szans, że coś nie będzie działało icon_wink.gif

Głośniki
Do takiego pomieszczenia nie ma co kupować małych głośniczków. Te JAMO to jeden z najlepszych wyborów w tej cenie. Ewentualnie zwróć uwagę na głośniki KODY (wszystko).

Tutaj kilka opcji, które wyszukałem:
ONKYO + KODA (zestaw o tyle ciekawy, że masz odtwarzacz Blu-Ray, więc jakiekolwiek zmiany związane z niekompatybilnością będą zbędne przez ładnych parę lat)
Pioneer + JAMO
Marantz + Mission (wydaje mi się, że ten zestaw zagra najlepiej, Missiony z tej serii kupuje się nawet do zestawów stereo, więc na pewno nie będą marnowały potencjału, a elektornika też niczego sobie, jedynym minusem jest brak suba i brak informacji (czy też wiedzy) o tym jak Divxy na tym zagrają)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto podejmując decyzję o zakupie sprzętu posłuchać kilku konfiguracji sprzętu po to żeby samemu ocenić która charakterystyka brzmienia najbardziej tobie odpowiada. Niektóre dobre sklepy ze sprzętem audio wypożyczają sprzęt do domu, warto z tego skorzystać jak już mniej więcej będziesz wiedział co ci odpowiada, sprzęt często brzmi trochę inaczej w domu niż w sali odsłuchowej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za porady. w przyszłym tygodniu przespaceruję się po miejscowych sklepach w celach odsłuchowych, ale wydaje mi się że i tak trzeba będzie się wybrać do Wrocławia do jakiegoś bardziej konkretnego sklepu. W sumie zerkając na to co proponujecie to hmm.. ONKYO - zestaw ciekawy, jednakże Blu Ray chyba na moje potrzeby jest zdecydowanie na wyrost - żona by powiedziała że całe to kino będzie na wyrost... ale sądzę że to tylko do przesłuchania przez nią pierwszego ciekawszego koncertu jazzowego np w DTS. Marantz - ciekawy. Głośniki nawet mniejsze niż w Pioneer'ze zastanawiam się jednak nad div'xami wg dokumentacji odtwarzacza nie powinno być z tym problemu aczkolwiek ... wiem to tak w sumie brzmi jakbym poszedł do księgarni i chciał kupić książkę dowolna byleby tylko miała 23 cm wysokości i czerwoną okładkę. No ale nie będę udawał że się znam na parametrach wzmacniaczy itp itd. ot nie znam się i już dla mnie sprzęt musi przede wszystkim spełniać swoje funkcje o których wcześniej wspominałem. Dzięki raz jeszcze za podpowiedzi, w przyszłym tygodniu poszperam po sklepach, i pozwolę sobie jeszcze w przypadku wątpliwości odświeżyć niniejszy wątek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście używam Pionka 410 + modyfikacja softu z http://forum.pioneerdivx.net/dload.htm?act...file&id=200 i wszystko czyta bez problemów, także jako uniwersalny player DVD/divx/MP3 sprawdza sie doskonale. Jako CD nie używam. Nie spotkałem jescze filmu który by nie poszedł na tym. Zaznaczam , że modyfikacja softu mile widziana , bo na oryginalnym firmware są problemy z napisami ( min bardzo małe ). Wejście USB jest tez miłym dodatkiem , filmy idą bez problemu. Z USB nie czyta .wav i filmów dvd.
Generalnie ocena jak najbardziej pozytywna.
M
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...