Skocz do zawartości

Czego by tu posłuchać? ;-)


mejson

Recommended Posts

Kto nie spotkał się z rozpaczliwym westchnieniem partnerki stojącej przed pełną szafą - "Ja nie mam co na siebie włożyć!" ? icon_wink.gif

Sytuacja podobna do tej, gdy staję przed wyborem, którą płytę wybrać do słuchania. icon_rolleyes.gif
I czasami mam wrażenie, że problem ten był mniejszy, gdy płyt miałem niewiele.

A obecnie zdarza się, że otworzę szafę, pomedytuję i często niczego nie wybieram, tylko włączam radio... icon_mrgreen.gif

Też tak macie, czy nigdy nie zabraknie wam pomysłu, czego posłuchać?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kiedy to piszę grzmi "Reunion" Black Sabbath.Od trzydziestu lat ich słucham,i nigdy mnie nie zawiedli.Na "weltschmertz" chyba tak to się pisze po niemiecku,nie ma lepszych klimatów nad stary heavy metal.Nigdy nie stoję przed półką dłużej niż 5 sekund.Kiedy nie wiesz jak się zachować,zachowaj się przyzwoicie,mawiał mądry człowiek,mnie z perspektywy ponad 30 lat melomaniaka,wypada skromnie dodać,kiedy nie masz czego sluchać włącz koncerty fortepianowe Mozarta.Inna sprawa,że płyt mam raczej mało,około 600 sztuk,co upraszcza sprawę.Moją radę polecam,ale póki co ryczy Osborn,a z estrady idzie metalowy walec sabatów,i tak ma być,i tak ma zostać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Z tymi Waszymi dylematami "co by tu dzisiaj posłuchać" to jest jak z namówieniem partnerki
do sexu.Trudno zacząć ale póżniej to już samo jakoś idzie.


Za włosy i do wyra? icon_biggrin.gif

Traktujcie ten wątek z przymrużeniem oka icon_wink.gif

Z reguły się nie zastanawiam, ot tak tylko od czasu do czasu z lekkim rozbawieniem.

Nie piszę o seksie... icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

kiedy nie masz czego sluchać włącz koncerty fortepianowe Mozarta.Inna sprawa,że płyt mam raczej mało,około 600 sztuk,co upraszcza sprawę.



Ja mam też niedużo - ok. 750... icon_wink.gif

A koncerty Mozarta włączę, owszem.

Tylko niech skończy się Trójkowa "Lista Osobista" - nieźle dają... icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za ostatni wpis,ale komputer się zbiesił,i zamiast mojego wpisu zacytował Mejsona za co serdecznie Go przepraszam.Jakoś breja w mózgu nie kręci się tak jak godzinę temu,zanim dostanę płytę czeka jeszcze 48 wpisów,od czego słabo w głowie,ale spróbuję.Teraz o Trójce,sluchałem niewiele lat,od 1975 do 1990 roku,ale wystarczyło.Piotr Kaczkowski,innych nie wymienię,żeby nie mącić w obrazku,nauczył mnie co to jest ROCK,za którą to lekcję jestem Mu dozgonnie wdzięczny.Teraz ,kiedy piszę idzie koncert Grechuty,słowa piękne idą same pod klawiaturę,ale nie moje,więc niech zostaną "w powietrzu".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj zdarza się i to często...
W takim wypadku pada z mej strony sakramentalne pytnie - "Kochanie, czego teraz posłuchamy?".
Zawsze pomaga, gdyż... albo wkładam do odtwarzacza propozycję małżonki, albo... natychmiast przychodzą mi do głowy na pomysły z kolejnymi płytami, zupełnie innymi niż propozycje żony..." icon_razz.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W momencie gdy nie wiem co wybrać do słuchania, mam prostą receptę, wybieram ostatnią płytę z półki. W ten sposób słucham płyt, do których sięgam nieczęsto, ale jednak je słucham.



Dokładnie robię tak samo i w ten sposób utwierdzam się w przekonaniu ,że płyty do których nie miałem
jakoś "serca" w mojej kolekcji nie znalazły się przypadkowo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Może coś z klasyki ?
Byłem dzisiaj w sklepie "dla idiotów" i nabyłem dwupłytowe wydawnictwo /2CD/ grupy
Police pt. "The Police" /po naszemu the best/ za jedyne 39,90.
Mam cztery winyle tej grupy /trochę ostatnio zapomnianej, nie piszę o Stingu/ ale w
nienajlepszym stanie ,dwie pierwsze płyty b.słabo zrealizowane i nawet na CD po
remasterinu to niestety słychać.
Polecam posłuchać szanownym audiofilom.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Może coś z klasyki ?

A może z takiej klasyki?

Włączyć:
http://strony.aster.pl/mejson/images/audio/merkury.jpg
oraz:
http://strony.aster.pl/mejson/images/audio/bernard.jpg
na talerz założyć to:
http://strony.aster.pl/mejson/images/audio/lz.jpg
i posłuchać tego:
http://strony.aster.pl/mejson/images/audio/since.jpg


Takie skarby znalazłem w zeszłym tygodniu na wsi... icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Już od dłuższego czasu nosiłem się z zamiarem posłuchania tej płyty ale zawsze
jakoś tak w ostatniej chwili zmieniałem zamiary ale dzisiaj pogoda "po psem"
i trochę czasu więc zamiar wcieliłem w życie .
Jest to podwójna koncertowa płyta grupy Marillion "The Thieving Magpie".
Realizacja niespecjalna ale muza wspaniała.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Sporo słucham muzyki filmowej. Częstokroc wolę słuchac samej muzyki z filmu niż oglądac film. Muzyka filmowa bardziej rozwija wyobraźnie jednocześnie przypomina sekwencje filmowe. Polecam muzykę Vangelisa z filmu 1492. Oraz coś bardziej egzotycznego rodem z Chin, z filmu Przyczajony tygrys ukryty smok.
Dwie propozycje na spokojne słuchanie muzyki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Sporo słucham muzyki filmowej. Częstokroc wolę słuchac samej muzyki z filmu niż oglądac film. Muzyka filmowa bardziej rozwija wyobraźnie jednocześnie przypomina sekwencje filmowe.

W takim razie polecam muzykę Clinta Mansella do filmu "The Fountain".
Filmu możesz nie zdzierżyć, ale ta muzyka...
Na pewno rozwija wyobraźnię!

Zacznij od utworu 9 i 10 a potem do początku płyty icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
I tutaj znowu wchodzi moje niesamowite, być może przesadzone uporządkowanie. Mam płyty podzielone na gatunki i jak słucham danego gatunku bo akurat mam na to ochotę to biorę płyty po czy od lewej do prawej, czy każdą płytę słucham tam samo często co jest na pewno sprawiedliwe wobec nich icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...