Skocz do zawartości

zestaw do kompa za 2500 zł


KarmazynowyKról

Recommended Posts

Cytat

Czyli nie potrzebuję już karty muzycznej kiedy kupię DAC? Tzn nawet jak ją kupię to nie będzie lepszej jakości dźwięku? Czy wystarczy zintegrowana?



Ja Ci zaproponuję kartę z allegro - Audigy 2 ZS- nie wydasz za wiele, a nie sądzę byś odczuł różnicę jak się z niej przesiądziesz nawet na xonara. W skrócie mówiąc nie przepłacaj na kartę muzyczną tylko dołóż do lepszych kolumienek.

Wzmacniacz - to samo - kup sobie używkę z allegro - za ok 500 zł kupisz już spokojnie coś godnego uwagi.

kolumny - jeśli słuchasz dużo spokojnej muzyki, soft rock itd to idelane dla Ciebie mogą się okazać usher s-520. Jeśli lubisz troszkę mocniejszą muzykę, elektroniczną lub ostro rokową to niech koledzy z forum polecą coś od siebie. Ale wtedy uszatków już nie bierz icon_smile.gif

pozdro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazda karta muzyczna zawiera DAC(Digital to Analogue Converter) zamieniajaca sygnal cyfrowy na analogowy. Ale tu chodzi o jakosc.
Bardzo watpie czy jakakolwiek komputerowa karta muzyczna miala wbudowany DAC o audiofilskiej jakosci.
Dlatego tez zaproponowalem abys kupil DAC-a z portem USB, a wtedy komputer potraktuje go jako zewnetrzna karte dzwiekowa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeszcze należy sobie zadać pytanie czy jest sens aż tyle wydać kasy na "kartę dźwiękową" i później słuchać mp3. Ja osobiście kiedyś przesiadłem się z audigy na x-fi jakiś wyższy model i powiem szczerze poczułem, że przepłaciłem. Owszem do gier super sprawa, sporo opcji ustawień itd. Ale przy odsłuchu muzyki jak wyłączymy wszystkie crystalizery, które w efekcie przebarwiają dźwięk różnicy praktycznie nie czułem. Kupiłem kartę dźwiękową za 500 zł, która dawała mi tyle frajdy co karta za 100zł... Myślę, że nawet audiofilski dac tu nie pomoże - mp3 to i tak jest TYLKO mp3.

Lepiej wydać o te 400 zł więcej na kolumny niż na kartę dźwiękową - lepiej się a tym wyjdzie IMO.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na prawdę ... to trochę tak od du....y strony wszystko
Nikt nie wie co używasz co posiadasz, jaką tolerujesz muzykę, jak lubisz ją odbierać, jak wygląda pokój (co ma kolosalne znaczenie)
W kiepskim ustawieniu nawet jakieś kapitalne monitory nie zgrają po prostu
Jaka muzyka przewaga czego - w sensie gatunku...
A kable... ?? wywalenie nie wiadomo jakiej kasy..czasem nie pomaga...
Trochę inwencji od siebie oraz innych użytkowników Forum Audio - bardzo polecam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Bardzo dziękuje za wszystkie odpowiedzi icon_smile.gif
Zamierzam kupić DAC Beresford z USB, tą kwestie już ostatecznie zatwierdziłem. Teraz wybór wzmaka i kolumn. Pytanie które żeby zmieścić się w 2000zł.
Słucham różnej muzyki ale raczej nie techno i nie metal icon_smile.gif



Beresford jest bardzo dobry, ale drogi icon_twisted.gif

Co do kolumn proponuję kolumny podstawkowe. Kolumny podłogowe do małego pomieszczenia to ryzykowna sprawa. W najlepszym przypadku będą grały dobrze, ale nie wykorzystując drzemiącego w nich potencjału. W najgorszym przypadku będą sie "dusic", produkując dudniący bas.

Moje propozycje:
Monitor Audio Bronze BR2
Wharfedale Diamond 9.1
Infinity Beta 20
i może jeszcze Tannoy Mercury F1 (ale cena na ceneo jest głupia- ponad 3 razy wyższa niż w UK)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

witam
czy sluchales tych BMN?

jakie wrazenia? czy porownywales do innych w czasie odsluchu?


oktagon poleca:
Monitor Audio Bronze BR2
Wharfedale Diamond 9.1

porowywalem je na tym samym wzmaciaczu. BR2 zwyciezyl ze sporym zapasem...


Maciej



Szczerze to słuchałem tylko tych b2 i to dość dawno temu - jeszcze zanim miałem ushery i sobie wyrobiłem ucho i zasmakowałem neutralnego dzwięku. Nie mam takich możliwości odsłuchu jak niektórzy tu na forum oraz nie mam styczności na co dzień z różnymi zestawami stereo jednak lubię eksperymentować. Oprócz tonsil siesta te bmn bym chętnie kupił nawet w ciemno bez odsłuchu bo wiem, że byłbym z nich zadowolony.

Co do Diamondów 9.1.... To są raczej budżetowe kolumienki. Br2 bardziej powinno się porównać z diamond 9.2 lub tą nowszą odsłoną diamondów 10.2 IMO.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam!
Jaki doradzilibyście mi zestaw karta,kolumny,wzmacniacz do pokoju 10m2. W głośnikach cenię sobie najbardziej czystość dźwięku i dobry jakościowo bas. icon_smile.gif
Kwota 2500 ale w razie wysokiej różnicy w jakości mogę dozbierać do 3000.


Dobrze powiedzmy, że Beresford 7520B kosztuje cię jakieś 1050zł, czyli na resztę zostaje nie więcej niż 2000zł. Co tu dużo mówić łatwo nie będzie, ale nie ma się co załamywać. Za 800zł na ceneo mozna znaleźć Marantza PM4001, a kolumny za 1200zł to już jest całkiem spora oferta np. DALI Lektor 2, Mission M31i, Wharfedale 10.2, Cerwin Vega CLS6, Klipsch B3 czy właśnie Monitor Audio BR2.
To jest tylko nowy sprzęt, jeśli interesują cię używki to już wogóle rynek jest potężny.

Cytat

Cytat

Bardzo dziękuje za wszystkie odpowiedzi icon_smile.gif
Zamierzam kupić DAC Beresford z USB, tą kwestie już ostatecznie zatwierdziłem. Teraz wybór wzmaka i kolumn. Pytanie które żeby zmieścić się w 2000zł.


Beresford jest bardzo dobry, ale drogi icon_twisted.gif


Beresford (120 funtów) to nie jest DAC typu Cambridge Audio DAC Magic (200 funtów), jego cena nie wynika raczej z wyposażenia i zastosowanych komponentów (w kwestii przypomnienia to są dwaj konkurenci). Być może ten, który posiadasz też jest dobry, może nawet tak dobry jak Beresford, a przy tym tańszy. W sumie tego nie wiem, ale nie można powiedzieć, że Beresford jest drogi względem konkurencji icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejszą różnicą jest obecność w Beresfordzie wzmaka słuchawkowego. To bynajmniej nie jest jedna więcej płytka jak w CDkach czy wzmakach. Czytałem gdzieś opinie, że stawał bez skrupłów do walki z Holdegronem (poczytaj trochę o tym wzmaku <Holdegronie>, a przekonasz się, że jest ceniony). W środku (układy) też za pewne są znaczne różnice, ale nie znam ich, bo to już jest kwestia dość zaawansowanej elektorniki, a ja raczej mam średnie o niej pojęcie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co polecić możesz z tańszych DAC'ów?



Dla porządku podaję ceny w Wielkiej Brytanii:

Beresford TC-7510 (bez USB) 137 funtów
Beresford TC-7520 187 funtów
Cambridge Audio DacMagic 250 funtów

Tańszą opcję (cena ok 450 zł - 90 funtów) zaproponowałem kilka postów wyżej i ten DAC jest także dostępny poprzez polskiego e-baya czy też allegro.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...