Skocz do zawartości

sprzęt do 5000zł


nUmer

Recommended Posts

Witam!
Jestem tu nowy, tak więc witam wszystkich serdecznie.
Jestem raczej totalnym laikiem jeśli chodzi o sprzęt audio.
Czego oczekuję w tej cenie? - dobrego amplitunera oraz dobrych głośników (5.1 + możliwie z subwooferem osobno.; zastanawiałem się nad tymi tutaj)
Proszę o rady co wybrać.
Muza ma popłynąć strumieniem audio z komputera. Przypuszczalna karta muzyczna X-Fi Elite Pro (również jestem otwarty na propozycje)

Sprzęt ma nagłośnić pokój 10m2 przy czym chciałbym poczuć ten "ucisk" w klatce piersiowej icon_wink.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA tez za bardzo na tym sie nie znam ale uwazam,że te kolumny ktore proponujesz sa za duze dla twoich 10m2.
Proponuje cos takiego http://www.rtvexpert.pl/amplitunery/denon-...09-1?v=10898744 http://www.elektropunkt.pl/opis/Jamo_S_606_HCS_3/9728
amplituner DENONA porzadna firma, moc tez wystarczajaca i posiada wszystkie potrzebne dekodery dzwieku lacznie z HD. jesli chodzi o kolumny to rowniez dobra firma za ta cene jedne z lepszych.
Napisz czy potrzebujesz jakies dvd, jakiej muzyki sluchasz i czy bedziesz wiecej ogladal filmow czy sluchal muzyki.
w granicach kwoty jaka mozesz przeznaczyc na zakup sprzetu istnieje wiele kombinacji oraz mozliwosci wyboru.
nie kieruj sie tylko i wylacznie moja opinia bo rowniez dopiero zaczynam przygode z KD
poczekaj az bedzie na forum pacio94 on ci napewno pomoze, on zna sie bardzo dobrze w tych tematach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj nUmer
cenę w tytule Twojego wątku już poprawiłem i mamy już 5 tysięcy ... icon_razz.gif

Napisz jeszcze, czyh głównie zależy Ci na muzyce w stereo czy na kinie domowym.
Poza tym na stosunkowo małej powierzchni jak Twoja większe kolumny mogą się dusić - może lepiej sprawi się system (ale nie najtańsze modele jak np. Tannoy FX za niecały tysiąc złotych) oparty na małych satelitkach i subwooferze - albo na kolumnach podstawkowych plus subwoofer.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - chcę słuchać głównie muzyki w systemie 5.1
Najczęściej słuchanymi przezemnie gatunkami jest Smooth Jazz, Pop oraz House. (dość spora rozpiętość icon_wink.gif )

Na dvd mi nie zależy.

Pablo1964 - z uwagą przeczytałem wskazany link. Wywnioskowałem, że cenę za kolumny i głośniki powinienem zatem zrównoważyć. Tak około:

2000 - głośniki
2500 - elektronika
500 - subwoofer

Czy zatem możecie mi polecić coś w tych cenach alternatywnego do zestawu wskazanego przez ryba82. Chciałbym się poprostu rozeznać w waszych cennych opiniach. (z miłą chęcią poczekam również na pacio94)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nUmer,
zakładam że muzyka będzie nagrana w 5.1 czyli koncerty chcesz oglądać ? Bo jak nie to wzmak stereo + monitorki + ewentualnie sub , ale się zastanawiam czy w 10m2 sub ma sens icon_smile.gif.
Czyli np zestaw :
Monitorki Monitor Audio BR2 , do tego sub jak potrzebujesz + http://www.allegro.pl/item683954161_harman...salon_wawa.html i muzyka gra .
Ja bym tak zrobił, nie pakując się w kino....
Jak się upierasz na 5.1 to odpuść sobie te Quintasy , Jamo 606 czy jakiekolwiek inne zestawy oparte na dużych podłogówkach, bo w Twoim metrażu to naprawde nie ma sensu. Jak już kup coś w stylu ego co poleca RoRo, czyli np :
4x http://www.allegro.pl/item681046378_kolumn..._br_2_lodz.html
1x http://www.allegro.pl/item677101891_monito..._w_wa_raty.html
Wyjdzie na oko 3400 , na ampli zostanie akurat icon_smile.gif . Suba byś może później dokupił, jeśli naprawdę byłby potrzebny icon_smile.gif.
Z gotowych zestawów widzę :
http://www.allegro.pl/item681407964_kef_kh...usic_lubin.html
http://www.rb.com.pl/jbl3/index.jsp?place=...3&page=text

Pozdrawiam,
M
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

nUmer,
zakładam że muzyka będzie nagrana w 5.1 czyli koncerty chcesz oglądać ? Bo jak nie to wzmak stereo + monitorki + ewentualnie sub , ale się zastanawiam czy w 10m2 sub ma sens icon_smile.gif.
Czyli np zestaw :
Monitorki Monitor Audio BR2 , do tego sub jak potrzebujesz + http://www.allegro.pl/item683954161_harman...salon_wawa.html i muzyka gra .
(...)



A tak na przyszłość, bym nie zakładał kolejnego wątku jakiego suba byś polecił do tego zestawu? Zakup planuję gdzieś za 3 tygodnie dopiero a tymczasem się zaznajomię z parametrami różnych konfiguracji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sub to ja osobiście polecam sony saw-2500 w tym przedziale cenowym (ok. 550 zł.) jeden z lepszych, u mnie na 21m2 spisuje się świetnie ale nie wiem czy na tak malej powierzchni jaką ty dysponujesz (10m2) jest on ci potrzebny tym bardziej ze twój budżet nie jest "mały" i możesz pozwolić sobie na dosyć "dobre" kolumny.
Najlepiej kupić zestaw bez sub trochę go przetestować w rożnych ustawieniach i zobaczysz czy jest on ci potrzebny.
Koledzy chyba maja racje ze kolumny podłogowe w tak malej przestrzeni moga nie miec sensu i lepiej kupic jakies kolumny podstawkowe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie polecilbym zestaw mission M - CUBE (zestaw z subem)troche ponad budzet jaki ustaliles ale warto wydac wiecej na kolumny kosztem elektroniki(Nie sugeruj sie cena podana przez niektore portale , rzeczywista cena tego zestawu to 550 funtow plus 30 za przesylke w calej unii europejskie .) . Na tak malej powierzchni spisze sie doskonale a w razie przeprowadzki na wieksza bedzie gral tez naprawde dobrze , niestety nie wiem jak sie spisuje z muzyka (slyszalem zestawik tylko z blu rayem )co do ampa to te do kina domowego najczesciej nie radza sobie dobrze z muzyka , duzo pozytywnego mozna zaslyszec o Denonie, ja od siebie powiem ze Onkyo z opcja pure music brzmi naprawde niezle , slyszalem tez Yamahe i tak naprawde to radzilbym przy wyborze tej marki posluchac sprzetu tej firmy przed zakupem . PS
Gdzie jest pacio czyzby urlop icon_wink.gif ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu jestem. Szczerze powiedziawszy jestem mile zaskoczony tym jak na mnie czekacie icon_wink.gif Nie wiedziałem, że zdobywam takie uznanie, mimo swojego wieku znacznie poniżej średniej "forumowej" icon_wink.gif Dobra, ale koniec off-topu.

nUmer
Rozumiem, że przekonałeś się jednak do zestawu stereo i myślę, że to bardzo dobra decyzja. Tak jak pisali koledzy z subem się wstrzymaj, go myślę, że do 10m2 "mięsiste" monitorki załatwią sprawę. Teraz konkretniej, widząc smooth jazz nie spodziewałem się zobaczyć na końcu popu, szczerze powiedziawszy trochę zbiłeś mnie z tropu (skąd się wziął ten rym icon_wink.gif). Najpierw pomyślałem o zestawieniu Cambrige Audio z Missionem, albo zamiast CA ewentualnie NAD, ale jeśli masz też w repertuarze pop/elektornikę to moim zdaniem to nie będzie najlepszy zestaw. Ogólnie rzecz biorąc ja skoncentrowałbym się na elektornice Harman Kardona. Starczy ci na wzmak HK980. Kwestia kolumn jest znacznie trudniejsza, Mission (M62i, albo 792) może zostać, a do tego jeszcze np. Dynaudio (dla ciebie bodaj DM2/7) czy DALI (IKON 2). Nie jestem w stanie zagwarantować ci, że basu będzie wystarczajćco dlatego powinieneś wypożyczyć taki zestaw przed samym zakupem po odsłuchach w sklepie.
Końcową kwestią jest dobór kabli, ja nie mam w tym zbyt wielkiego doświadczenia, ale trochę już próbowałem, a oto moje spostrzerzenia. Jeśli chcesz bardziej położyć nacisk na jazz (ciepła średnica, brak uwydatnienia skrajów pasma) to zainteresuj się kablem DNM Reson, zaś jesli bardziej zależy ci na skrajach (czyli pop/elektro) to standardowa propozycja QED Silver Anniversary, albo Chord Company Carnival Silverscreen (Chord jest trochę droższy, ale ponoć też troche leszpszy, ja nie stwierdzam, bo bezpośrednio nie porównywałem).

Co do karty to zainteresuj się lepiej Audiotrakiem, albo jeszcze lepiej ESI czy M-Audio. Pierwsza firma jest na forum znana i ceniona w niskim pułapie cenowym, druga to taki przedsionek do zastosowań studyjnych, a ostatnia to specjalista od studia (ceny wcale nie są straszne, więc najpierw sprawdź zanim pomyślisz o mnie źle icon_wink.gif).

geforce84
To rzeczywiście był urlop, a raczej jeden z wyjazdów wakacyjnych. Szczerze mówiąc to plaża mnie nie kręci, wolę zdecydowanie sprzęt i muzę. Na szczeście nawet na wakacjach miałem szansę posłuchać muzyki od świetcych wokalistów. To może się pochwalę byłem na festiwalu MTV Gdańsk Dźwiga Muzę, za całokształt artystów nie dałbym więcej niż 7/10, ale ostatni występ rozłożył mnie na łopatki. Mianowicie Katie Melua z zespołem, naprawdę tego mi było trzeba po kilku godzinach muzyki rozrywkowej coś z pogranicza jazzu/bluesa/popu, w dodatku z cudownym wokalem. Cud, cud, cud. Muszę się wybrać na jej pełny koncert.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Witam!

Ostatecznie zdecydowałem się na stereo.
Zakupiłem

1. Wzmacniacz Harman Kardon HK980 2000zł
2. Mission 792 2700
3. Kable Ultralink 300

Wyniosło mnie to rónwe 5000zł

Missiony są wspaniałe (choć nie wykluczone, że na 10 metrach kwadratowych równie dobrze spisałyby się kolumny 2,5 drożne).
Sztuka waży około 8,5 kg. Rossenwood , czyli różane są wykonane perfekcyjnie. Pokryte nie różowym ale bordowym fornirem na wysoki połysk. Do zestawu są dołączane białe, bawełniane rękawiczki co by nie pozostawić odcisków palców. Bas schodzi bardzo nisko, jest soczysty i gładki, choć stawia na zdecydowane uderzenie. Reszta dźwięku jest klarowna i niesamowicie czysta, jak wskazano na testach - pastelowa.
Tyle ze strony laika. (Oczywiście nie ma jakiegokolwiek porównania z zestawem komputerowym Logitech Z-2300)

Dziękuję wszystkim za opinie.
Szczególne podziękowania należą się Pacio94 za zdecydowane sugestie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...