Skocz do zawartości

400zł i kolumny stereo jakie


balcerak

Recommended Posts

Witam! Posiadam Amplituner Yamahy rx-v350 i chcę kupic jakieś kolumny stereo. Dla mnie bez znaczenia czy to będą podstawkowe czy podłogowe byle grały dośc ciekawym dźwiękiem. Mam niestety tylko 400zł wiem, że to bardzo mało i że nic szczególnego się nie kupić za taką kase, ale zawsze lepiej sie poradzić kogoś kto się na tym zna. także cel tego wątku to wybór kolumn stereo do 400zł. Pewnie przyda się powierzchnia pokoju to jest jakies 2,5/3m
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam! Posiadam Amplituner Yamahy rx-v350 i chcę kupic jakieś kolumny stereo. Dla mnie bez znaczenia czy to będą podstawkowe czy podłogowe byle grały dośc ciekawym dźwiękiem. Mam niestety tylko 400zł wiem, że to bardzo mało i że nic szczególnego się nie kupić za taką kase, ale zawsze lepiej sie poradzić kogoś kto się na tym zna. także cel tego wątku to wybór kolumn stereo do 400zł. Pewnie przyda się powierzchnia pokoju to jest jakies 2,5/3m


POMOCY
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ czemu sobie sam nie pomożesz icon_twisted.gif
Za kwotę 400zł aby kupic dobre kolumny trzeba się rozglądac za używanymi. W przypadku sprzętu używanego cena niekoniecznie jest powiązana ściśle z klasą urządznia i trudno o celne porady.
Przejrzyj po prostu rankingi i recenzje, sprawdzając jednocześnie ceny i dostępnośc.
Na tym etapie lepszej porady chyba nie dostaniesz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem mogę sam przejrzeć rankingi, ale żaden nie bedzie dokładnie dostosowany do moich potrzeb. Wiem również że w grę wchodzą jedynie uzywane kolumny, ale równiez i w takich są gorsze i lepsze i właśnie oczekuje porady na jakie firmy patrzeć, a może nawet ktoś sie zlituje i poda kilka linków, które warto odwiedzić
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zacznijmy od początku.

Po pierwsze amplituner serii v350 - to za mocarny nie jest. Z miejsca możesz skreślić wysoko wymagające kolumny o niskiej skuteczności.

Z popularniejszych marek np zapomnij o Wharfedale. Ja kiedyś pożeniłem jakiś amplituner Yammy serii 3XX (fakt był kina domowego) z diamondami 8.1 - nie było ciekawie icon_sad.gif

Postaw na kolumny 8 ohmowe, zdecydowanie starsze niż nowsze - generalnie (oczywiście są odstępstwa od tej regóły) staruchy są prostsze do wysterowania i mniej wymagające od wzmacniacza/amplitunera.

Dwa podłogówki czy monitory - piszesz, że twój pokój to 2,5 na 3 co daje 9,5 metra kwadratowego - nie za wiele. Moja sugestia to raczej mało na podłogówki. Sam słucham na 12 metrach i spore monitory to absolutny maks co daje się postawić. Miałem i podłogówki (słabe zresztą) i był dramat tylko umca, umca, bum, bum. Poszukałbym na Twoim miejscu używek marki Cervin Vega - z tym wszystko gra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na firmy pioneer pilot bose czy denon? porazka czy któraś z tych firm ma w swojej starszej produkcji jakies ciekawe godne uwagi kolumienki. Z tego co przeglądałem to małe kolumny bardziej przypadły mi do gustu niż podłogówki http://www.allegro.pl/item683918662_duze_m...ja_licytuj.html
http://www.allegro.pl/item685738160_ohm_ac...wione_bose.html
http://www.allegro.pl/item680393606_acoust...and_cherry.html
http://www.allegro.pl/item684327208_kolumn...ifa_unikat.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te linki co podałeś to jakieś przedpotopowe graty - z całym szacunkiem ale jak "takie monstra" Ci się podobają to może space 86 tonsila sobie kup?? Wygląd podobny a i zagrają w miarę - kiedyś były bardzo chwalone.

Twój link numer 3 sobie odpuść - 10 cm bass... będzie go brakować. To są bardziek kolumny na tył niż przód.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły bałagan, każdy daje coś od siebie, a nikt nie pisze o propzycjach, które już są.
Ja od siebie napiszę tak, to co miałeś w poście teresa998 możesz pominąć, z całym szacunkiem, ale polecanie VK to lekki brak znajomości rynku. Moim zdaniem najlepsze propozycje miałeś od mkk i kaczora, pod ich postami się podpisuję.

PS: kaczor, ten pokój ma raczej 7,5m2, a nie 9,5m2 icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...