Skocz do zawartości

jaki amplituner


kicek23

Recommended Posts

Witam ,mam takie pytanie, zastanawiam sie nad kupnem amplituner do kolumn Paradigm Monitor 9v5 i do subwoofera Paradigm Reference serwo 15v2 , centralny a PARADIGM CINEMA 330 v.3 plus do tego dwa tylne suuround

Denon avr 2309 albo Harman/Kardon AVR 355 ktory wg Was bedzie lepszy a moze macie jakies propozycje? do wydania bym mial jakies 3500zl +/- 200zl

pS.Teraz posiadam denon avr 1709 ale ponoc te kolumny co mam nie zagraja pelna moca na tym amplitunerze, nie wiem ile w tym prawdy, moze ktos sie wypowie na ten temat i czy warto zmieniac ten amplituner na lepszy?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz biorąc twoja sytuacja jest dość nieciekawa. Harmana możesz odrzucić, bo już jakiś czas temu minęły czasy jego dominacji na rynku zasialania icon_wink.gif Ze ścianek tylnych wynika, że AVR355 ma pobór mocy 400W, AVR1709: 420W, a 2309: 450W. Różnice nie są duże, więc zamiana 1709 na 355 jest bezsensem, nawet na 2309 nie ma większej różnicy. Jednak ten ostatni ma jedną, ale bardzo ważną przewagę, mianowicie ma gniazda "pre-out" co oznacza, że możesz podpiąć zewnętrzną końcówkę mocy (z mocnych np. Advance Acoustics MAA406) i to by rozwiązało twoją sprawę. Jednak tu pojawia się problem, bo razem to wyjdzie z 6500zł, a nie 3500zł. Jedynym wyjściem jest dozbierać, albo kupić używaną końcówkę.
Teraz moge cię pocieszyć, a może nawet znaleźć wyjście z sytuacji. Zainteresuj się ONKYO 805 (pobór mocy >800W), masz wszystko czego trzeba tzn. wyjścia "pre-out", a ten amp to jest półka Denona AVR2809, a nie 2309. W internecie są oferty w granicach 3000zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ogólnie rzecz biorąc twoja sytuacja jest dość nieciekawa. Harmana możesz odrzucić, bo już jakiś czas temu minęły czasy jego dominacji na rynku zasialania icon_wink.gif Ze ścianek tylnych wynika, że AVR355 ma pobór mocy 400W, AVR1709: 420W, a 2309: 450W. Różnice nie są duże, więc zamiana 1709 na 355 jest bezsensem, nawet na 2309 nie ma większej różnicy. Jednak ten ostatni ma jedną, ale bardzo ważną przewagę, mianowicie ma gniazda "pre-out" co oznacza, że możesz podpiąć zewnętrzną końcówkę mocy (z mocnych np. Advance Acoustics MAA406) i to by rozwiązało twoją sprawę. Jednak tu pojawia się problem, bo razem to wyjdzie z 6500zł, a nie 3500zł. Jedynym wyjściem jest dozbierać, albo kupić używaną końcówkę.
Teraz moge cię pocieszyć, a może nawet znaleźć wyjście z sytuacji. Zainteresuj się ONKYO 805 (pobór mocy >800W), masz wszystko czego trzeba tzn. wyjścia "pre-out", a ten amp to jest półka Denona AVR2809, a nie 2309. W internecie są oferty w granicach 3000zł.




hm co do Onkyo to w jakis sklepie mi napisali ze Onkyo ,,nie gra'' nie wiem co ten ktos mial na mysli, a powiedz mi taka rzecz bo widze ze masz obeznanie, np ten harman avr ma 75W na kanal czy jakos tak a denon ma 135W i jak to jest mozliwe ze np przy moich kolumnach Paradigm Monitor 9v5 ten harman starczy i bedzie jeszcze zapas mocy?w dwoch sklepach m.in w Poplaku mi tak powiedzieli, mozesz cos na ten temat powiedziec ?

a o co chodzi z tym poborem mocy co napisales na poczatku wiadomosci, ja nie jestem obeznany w tych tematach dlatego szukam pomocy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...