Skocz do zawartości

Gdzie trzymacie płyty CD?


mejson

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Przed Świetami rozwiązałem /czasowo/ problem z moimu CD-kami otóż w szafie w której je dotychczas
przechowywałem "zagęściłem" rozstaw półek o dodatkowe trzy/ dorobione u stolarza/ i tym sposobem
mam teraz siedem półek a na kazdej mieści się średnio 85-90 płyt a i tak wszystkie się nie zmieściły.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam zakup aluminiowych kufrów, które widziałem w OBI. Mają kilka zalet: 1 mieści 100 CD, zamykane na kluczyk i estetyczne. Niestety płyty muszą być wyjęte z oryginalnych etui i włożone do specjalnych koszulek (lepszych niż te w portfelach na CD komputerowe) i jakoś nie mogę się przekonać do tego rozwiązania.
Dotychczas płyty trzymam na kliku pólkach wiszących ale niestety kończy mi się miejsce na ścianach na wieszanie nowych półek. icon_wink.gif
Aha, taki kuferek kosztuję ok. 40-50 PLN.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Rozważam zakup aluminiowych kufrów, które widziałem w OBI. Mają kilka zalet: 1 mieści 100 CD, zamykane na kluczyk i estetyczne. Niestety płyty muszą być wyjęte z oryginalnych etui i włożone do specjalnych koszulek (lepszych niż te w portfelach na CD komputerowe) i jakoś nie mogę się przekonać do tego rozwiązania.
Dotychczas płyty trzymam na kliku pólkach wiszących ale niestety kończy mi się miejsce na ścianach na wieszanie nowych półek. icon_wink.gif
Aha, taki kuferek kosztuję ok. 40-50 PLN.

Jeśłi już kiedyś dojrzejesz do przechowywania płyt bez pudełek, to zamiast kuferka polecam stojaczek/regalik/box z kilkoma szufladami na sprężynę. Dostęp błyskawiczny, dużo lepszy niż w przypadku kuferka, który ciągle trzeba przestawiać, przenosić, wyciągać, otwierać. icon_evil.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dla mojej skromnej płytoteki (CD/DVD/MC) skonstruowałem kilkanaście półek wiszących (pomieszczą ok. 1200 CD i ok. 300 DVD), które zajmują jedną ściankę, tworząc muzyczno-filmową biblioteczkę, o której zawsze marzyłem...

Moja Małżonka również kocha muzykę, więc pasję dzielimy po połowie. W konsekwencji - problem nieszczęsnego kompromisu szczęśliwie mnie nie dotyczy: półki były montowane z błogosławieństwem mojej Ukochanej.

Trochę się nachodziłem za materiałem - płytami wiórowymi odpowiednio cienkimi (10 mm) i z odpowiednią okleiną, pasującą do koloru okleiny mebli w naszym "saloniku", ale udało się. Długa na 145 cm, wysoka na 1 cm i głęboka na 15 cm półka wytrzymuje wagę ok. 14-15 kg, nawet się nie wyginając. Takich półek jest 8 (CD) plus 5 półek trochę krótszych (DVD).

Jestem zadowolony - wszystkie krążki prężą swoje tytuły w alfabetycznej kolejności, a półki są zapełnione dopiero w ok. 40-50 %. Stan ten niedługo jednak potrwa, bo moja płytoteka powiększa się w tempie wprost proporcjonalnym do zmniejszania objętości portfela, czyli zawrotnym icon_wink.gif

A na razie - nieużywane i puste półki wykorzystuję jako biblioteczkę dla książek i kilku bibelotów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

(...) Rozumiem, że regał jest mocowany do ściany. (...)



Każda półka prostopadle mocowana jest do deski (za pomocą wkrętów do drewna o małej średnicy).
Każda deska mocowana jest do ściany (wkręty + kołki 10"). Dłuższe półki podtrzymują trzy wkręty. Krótsze półki podtrzymują dwa wkręty.
Poza tym wszystkie półki są połączone dwiema deseczkami (również za pomocą wkrętów do drewna o małej średnicy). Niewielka rzecz, a tworzy zamkniętą konstrukcję i zapobiega "opadaniu" półek pod ciężarem płyt.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

(...) Gratuluję wzrostu i akceptacji Twojej Pani icon_cool.gif (...)

(...) PS. Nie życzę Ci malowania w najbliższej dziesięciolatce icon_rolleyes.gif



Z małżonką mamy to szczęście, że jesteśmy wysokimi ludkami icon_cool.gif. Nawet jednak, gdyby tak nie było - od czego są taborety? Na najwyższych półkach zawsze można ustawić płyty, które się słucha najrzadziej...

Jeżeli chodzi o malowanie - konstrukcja jest "mobilna". Można ją rozebrać i ponownie złożyć - bez szkody dla całości.

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Płyty trzymam na stojakach.A pozostałe w różnych miejscach ,przez to bez przerwy czegoś szukam.Zastanawiałem się nad zmieniarką na 300 płyt.Upchnąłbym w niej płyty do których rzadko zaglądam.Można by ich posłuchać, kiedy nie zależy nam tak na jakości ,bez wyjmowania ewentualnie wyjąć i posłuchać na pojedynczym kompakcie.Niestety nie ma zmieniarki wysokiej klasy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Cytat

Zastanawiałem się nad zmieniarką na 300 płyt.Upchnąłbym w niej płyty do których rzadko zaglądam.Można by ich posłuchać, kiedy nie zależy nam tak na jakości ,bez wyjmowania ewentualnie wyjąć i posłuchać na pojedynczym kompakcie.Niestety nie ma zmieniarki wysokiej klasy.

Kibic1
Jeżeli nie są to Twoje ulubione płyty, to i w zmieniarce można ich słuchać icon_lol.gif
No ewentualnie przełożyć do innego CDka.
Ale chyba miałbyś jeszcze większy problem, by zapanować nad taką trzysetką płyt w urządzeniu - już chyba lepiej tak, jak masz w tej chwili icon_cool.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
ostatnio znalazlem ciekawe stojaki na CD/DVD

bardzo starannie wykonane - sadzac po komentarzach

można zamówić również na dowolną pojemność i dodać podświetlenie i zamknięcie - niezły bajer

STOJAKI SZAFKI NA CD/DVD


http://www.allegro.pl/item339718562_stojak..._firma_bma.html


http://www.allegro.pl/item337881556_stojak..._firma_bma.html

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...