Skocz do zawartości

Gdzie trzymacie płyty CD?


mejson

Recommended Posts

Pierwsze 200 płyt trzymam w biblioteczce robionej na zamówienie pod wymiar wnęki, drugie 200 w kartonie, a ostatnia setka wala się byle gdzie. Na razie temat musi nabrać mocy urzędowej, gdyż aktualnie mamy ważniejsze wydatki. Hasło dnia (codziennego) żony: Gdzie nie spojrzeć, tam leżą twoje płyty! icon_surprised.gif

Wrzucę jeszcze link do strony producenta tego typu osprzętu, w Polsce też są te rzeczy dostępne, poszukajcie w necie.
Firma nazywa się VISMARA Design. Zawsze można coś skopiować...

http://www.vismara.it/home_uk.htm

A tu moje wymarzone standy (z tego co wiem to ich cena wynosi "tylko" 1200 Euro)
http://www.vismara.it/prodotti/modern/Oasi.htm
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Sa tacy ktorzy tego potrzeuja. Ja nie icon_smile.gif Zreszta podobnie mowia Vinylowcy, zarzucajac brak celebracji i bezdusznosc w przypadku odsluchu plyt CD.
Podoba mi sie dostep do calego zbioru plyt w jednej sekundzie. Mozliwosc tworzenia playlist. Ile czasu poswiecacie czasem na poszukiwaniu tej jednej plyty, by odsluchac tylko jeden utwor, a pozniej szukac kolejnej ? Jak to kiedys powiedzial pewien polityk "sa plusy dodatnie i ujemne" icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyty należy trzymać blisko biurka, muszę je zawsze trzymać przy sobie, blisko siebie, ale resztę płyt trzymam na stojakach metalowych. Polecam małe plastkowe boksy i koperty.

W czasach takich jak teraz płyty są bardzo drogie, nie każdego stać na płyty nawet po 30zł, wersja polska oznacza tańszą płytę ,ale bez dodatków i książeczki.

Uwielbiam buszować po sklepach muzycznych, empik czy inne muzyczne sklepy są cudowne, wtedy czuje się jak ryba w wodzie, stoją na specjalnych szaflach, lub stojakach. Edytowano przez RoRo
Nie "nabijaj" liczby postów!!! Proszę używaj opcji "EDYTUJ" zamiast dodawać kolejny post jeden pod drugim...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
Witam,

odkopuje trochę temat, bo nie chcę zakładać nowego. Powpli zbieram swoją kolekcję płyt i mam pewien problem z egzemplarzami w tekturowych pudełkach (nie lubie tego, wole tradycyjne plastikowe). Otóż nie mogę trzymać ich w swoim stojaku na płyty, bo są niewymiarowe i się nie mieszczą. Dlatego zazwyczaj kładę je na półce pionowo lub poziomo. Mimo to większość z nich już ma poobcierane/poobijane kanty. I dzieje się tak ze wszystkimi egzemplarzami, nie ważne czy dużo ich używam, wyjmuje, itp czy mało.
Też tak macie?
Jak temu zaradzić?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile masz płyt teraz?
Ile będziesz miał za np. 3 lata/ 5 lat?

Ja mam tej glazury coś ponad 2 000 i stolarz wybudował mi dwa regały od podłogi do sufitu z zapasem miejsca na kolejne płyty. Światło półek na wysokość mini-winyla (zakładam, że o to Ci chodzi jak mówisz "tekturowa okładka", bo digipacki mają wysokość taką samą jak CD) + grubość palca, żeby łatwo płytę było wyciągnąć.
Nie było to tanie - coś pod 2000 zł (materiał sosna), ale sprawdza się znakomicie.

Oczywiście nie musisz budować takich gigantów, ale warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem zamiast pojedynczych przegródek, bo potem kupuje się kolejną płytę zespołu i wszystko musisz przekładać.
W Ikei zdaje się też robią stosunkowo niezłe rzeczy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 years later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...