Skocz do zawartości

Dali Mentor 8


MarcinD

Recommended Posts

Witam niedawno zakpiłem nowe klocki Dali Mentor 8. Pracują one na powierzchni ok.45 m2, obecnie kompletuję sprzęt do kina. Na tyłach Dali Ikon1 i niedługo planuję zakup Dali Mentor vocal. W chwili obecnej gram na starym Denonie avr 1600+DCD435. Słucham każdego rodzaju muzyki.
Proszę o pomoc w doborze dobrego ampli AV do mojego sprzętu. Nie ukrywam, że chciałbym coś z popularnych marek np. Marantz, Denon, Harman itp.
Budżet jaki przeznaczam na zakup ampli. to 7-8 tyś. zł.
z góry dzięki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet duży i co my ci mamy tak naprawdę polecać musisz oprzeć się na odsłuchach i tyle. Teraz wchodzi nowy Denon AVR4310 z tym nowym systemem Audysseya, nie wiem za bardzo o co tam chodzi, ale ze sporym szumem to się wszytsko dzieje. Tylko, że 4310 kosztuje chyba z 10k, a nie 7-8. Masz jeszcze inną możliwość, moim zdaniem całkiem niezłą, a mianowicie zakup tańszego wzmaka np. Denona AVR2809 (sam używam i złego słowa nie powiem) i dokupienie do tego końcówki mocy dla frontów. Finalnie stereo będzie znacznie lepsze niż z 4310, a w KD myślę, że różnica nie będzie duża. Ja myślę nad zakupem końcówki Advance Acosutics MAA406 (duża moc <2x 150W, ale prawdziwe> i piękny wygląd <wychyłowe wskaźnieki icon_wink.gif>, wybieram się niedługo na odsłuch).

Nie ma rady musisz sam posłuchać i zdecydować się na coś.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dzięki za ciekawa propozycję, nie ukrywam, że myślałem o takim rozwiązaniu, ale z lampką w podobnej cenie; w tej chwili wydaję mi się, że masz rację ponieważ na pewno tranzystor w tej samej cenie co lampka będzie oferował bardziej zaawansowany dźwięk; odezwij sie jak wrażenia po odsłuchu icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można dorzucę swoje 5 groszy...........
Na wstępie gratuluje przewspaniałych głośników, myślę że Twoje 45 m2 to dla Dali MENTOR 8 pestka icon_smile.gif Markę Dali znam doskonale i obcuje z nią ładnych parę lat. Są od zawsze gwarancją światowej jakości i za uczciwe pieniądze. Mentory to głośniki na wskroś audiofilskie, sam przez moment myślałem o Mentorach 6, ale ostatecznie mam IKON 7 i jestem bardzo zadowolony icon_smile.gif.
To co mogę poradzić: myślę, że kwota którą podałeś to niezbędne minimum, ale wzmaciacza stereo dla Twoich głośników!!! Bo przecież są to kolumny z przedziału 14000 - 16000 zł i wymagają porządnego i wydajnego wzmocnienia!!!! Tylko wtedy pokażą na co je stać, chyba że będziesz ich używał tylko do kina domowego - w co nie wierzę. Dodaj jeszcze troszkę kasy, a usłyszysz znacznie więcej i w doskonałej jakości dźwięk. Wszystkie stare płyty zabrzmią jak nowe, jakbyś je tylko do tej pory słuchał, ale ich nie słyszał!!! CD oczarują cię na nowo, uwierz mi ja tak mam!!!!
Proponuje małe doświadczenie - byś na początku przesłuchał swoje kolumny właśnie na wzmacniaczach stereo za ok. +/- 10000 zł. Jak znajdziesz swoje brzmienie, to dopiero wtedy poszukaj (znów na bazie odsłuchów) amplituner, który będzie najbliższy uzyskanej jakości brzmienia. Zakładam, że będzie bardzo trudno, ale warto spróbować!!! Zdaje sobie sprawę, że cudze pieniądze łatwo się wydaje, no ale skoro Cię stać na Mentory 8!!! Masz tu kilka przykładów ampli z przedziału 10000 - 16000 zł. - ceny internetowe oczywiście icon_smile.gif, które powinny być wystarczające dla Metorów 8:
Yamaha DSP-Z7
Yamaha DSP-Z11 - mój faworyt i marzenie!!!!!!!!!!! pomimo że 17000 zł chociaż posłuchaj....................
Harman Kardon AVR 760
Rotel RSX-1560
Marantz SR9600
P.S. Pamiętaj również, że amplituner z regóły gra tak, jak wzmacniacz stereo 1/3 wartości tego pierwszego!!! Co do centralnego to doskonały wybór, tak powinno się do tego podchodzić - powodzenia icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś z Wrocławia to masz naprawdę wiele mozliwości!!!!!!!!!! Po pierwsze w centrum Magnolia Park ul. Legnicka 58, masz salon dystrybutora Dali i DENON-a: Audio Video Design. Wydawałoby się, że tam powinieneś właśnie kupić swoje kolumny...??? Mają tam na stanie MENTORY 6 które możesz odsłuchac na niezłym sprzęcie!!! W zasadzie to powinno wystarczyć, bo grają podobnie do ,,ósemek" i nie musisz zabierać swoich głośników. Sprzęt do domu pożyczają po warunkiem wpłacenia kaucji, dodatkowym atutem w kwesti wypożyczenia jest to, że jesteś właśnie z Wrocka!!! Choć rozumiem, że w Twoim przypadku, tak wysoka kaucja może być problemem icon_sad.gif
Inny salon to: Top Hi-Fi, Wrocław ul. Widok 2/4, u nich masz min. YAMAHĘ. Są też skorzy do współpracy, zwłaszcza jak zrozumieją za czym się rozglądasz!!! Prawdziwy hi-end masz w salonie: Moje Audio na Powstańców Śląskich 118, jest tego znacznie więcej. Wiem, że to wydaje się karkołomne, ale na Twoim miejscu spakowałbym kolumny do auta i poumawiał na odsłuchy - no i w drogę.............
Sam przed zakupem IKON 7 pojechałem do Wrocławia ze swoją Yamaszką icon_smile.gif a mam prawie 80 km.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Cytat

Budżet duży i co my ci mamy tak naprawdę polecać musisz oprzeć się na odsłuchach i tyle. Teraz wchodzi nowy Denon AVR4310 z tym nowym systemem Audysseya, nie wiem za bardzo o co tam chodzi, ale ze sporym szumem to się wszytsko dzieje. Tylko, że 4310 kosztuje chyba z 10k, a nie 7-8. Masz jeszcze inną możliwość, moim zdaniem całkiem niezłą, a mianowicie zakup tańszego wzmaka np. Denona AVR2809 (sam używam i złego słowa nie powiem) i dokupienie do tego końcówki mocy dla frontów. Finalnie stereo będzie znacznie lepsze niż z 4310, a w KD myślę, że różnica nie będzie duża. Ja myślę nad zakupem końcówki Advance Acosutics MAA406 (duża moc <2x 150W, ale prawdziwe> i piękny wygląd <wychyłowe wskaźnieki icon_wink.gif>, wybieram się niedługo na odsłuch).

Nie ma rady musisz sam posłuchać i zdecydować się na coś.



Witam czy odsłuch Advanca już był ? swoja drogą to jak podłączyć koćówkę do ampli, nobo jak będę słuchał w KD to nie będę przecież przepinał kabli głośnikowych do ampli, czy jest jakieś rozwiązanie w tej kwestii, może jakies dodatkowe gniazda w ampli, które bedę musiał uwzglęnić przy zakupie.
pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma teraz możliwości odsłuchu i będzie się on mógł odbyć najwcześniej w przyszłym tygodniu (o ile końcówka będzie w sklepie icon_wink.gif).

Końcówkę podpinasz do wyjścia PRE-OUT (front/surround/center itd.) wybierasz co chcesz zasialć oddzielnie i gra.

Jesli chodzi o sprzęt wogóle to słuchałem ostatno końcówki Audiolaba (7-kanałów) i szczerze mówiąc nie poraziła mnie niczym specjalnym, a cena nie mała ok. 5000-6000zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście wzmaki stereo Denona jakoś nie przekonują (te wyższe, bo 700 jest ok). Dajesz dużo kasy, a piec ma moc jak podstawowe konkurencji (305W poboru do dość mało jak na wzmak za te 4000-5000zł). Wiadomo waty nie grają i trzeba samemu ocenić. Ja bym był raczej za samą końcówką, bo przedwzmacniacz nie ma aż tak wielkiego znaczenia na brzemieniu jak końcówka.

Jeśli chodzi o AA to termin cały czas się przesuwa, może w przyszłym tygodniu, a może dopiero we wrześniu icon_smile.gif nie wiem
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Cytat

Mnie osobiście wzmaki stereo Denona jakoś nie przekonują (te wyższe, bo 700 jest ok). Dajesz dużo kasy, a piec ma moc jak podstawowe konkurencji (305W poboru do dość mało jak na wzmak za te 4000-5000zł). Wiadomo waty nie grają i trzeba samemu ocenić. Ja bym był raczej za samą końcówką, bo przedwzmacniacz nie ma aż tak wielkiego znaczenia na brzemieniu jak końcówka.

Jeśli chodzi o AA to termin cały czas się przesuwa, może w przyszłym tygodniu, a może dopiero we wrześniu icon_smile.gif nie wiem


Witam czy odsłuchów końcówek nadal nie było ?
Ja zakupiłem na razie amp denona 2809
gra lepiej również w stereo, ale to jescze nie to. Zanoszę się z zamiarem na zakup końcówki lub integry. Acha no iskusiłem się na cd denon 1500ae, ponieważ wcześniej słuchałem dcd 700ae i niestety go oddałem. Zastanawiam sie nad zakupem do kompletu pma 1500 ae ponoć razem z cd 1500 tworzy niezły duet ( w tej klasie cenowej). Nie mniej jednak proszę o info jak wrazenia z odsłuchu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz tutaj odnośnie końcówek sam szukam właśnie, niestety nikt nie jest chętny do rozmowy icon_sad.gif

Co do AA to byłem w Audiopunkcie dwa tygodnie temu, ale akurat nie mieli ani MAA406, ani MAP305 II (integra na bazie tej samej końcówki), więc sobie nie posłuchałem, a teraz nie wiem kiedy znajdę chwilę, bo w szkole mam tyle rzeczy, że aż się odechciewa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Cytat

Cytat

Budżet duży i co my ci mamy tak naprawdę polecać musisz oprzeć się na odsłuchach i tyle. Teraz wchodzi nowy Denon AVR4310 z tym nowym systemem Audysseya, nie wiem za bardzo o co tam chodzi, ale ze sporym szumem to się wszytsko dzieje. Tylko, że 4310 kosztuje chyba z 10k, a nie 7-8. Masz jeszcze inną możliwość, moim zdaniem całkiem niezłą, a mianowicie zakup tańszego wzmaka np. Denona AVR2809 (sam używam i złego słowa nie powiem) i dokupienie do tego końcówki mocy dla frontów. Finalnie stereo będzie znacznie lepsze niż z 4310, a w KD myślę, że różnica nie będzie duża. Ja myślę nad zakupem końcówki Advance Acosutics MAA406 (duża moc <2x 150W, ale prawdziwe> i piękny wygląd <wychyłowe wskaźnieki icon_wink.gif>, wybieram się niedługo na odsłuch).

Nie ma rady musisz sam posłuchać i zdecydować się na coś.



Witam czy odsłuch Advanca już był ? swoja drogą to jak podłączyć koćówkę do ampli, nobo jak będę słuchał w KD to nie będę przecież przepinał kabli głośnikowych do ampli, czy jest jakieś rozwiązanie w tej kwestii, może jakies dodatkowe gniazda w ampli, które bedę musiał uwzglęnić przy zakupie.
pozdrawiam


Witam mam pytanie; z tego co czytałem na foum to jest pan juz po doborze kabli głośnikowych do swojego zestawu. Prosze o info co pan wybrał. Ja obecnie jestem na etapie zakupu wzmacniacza Denon PMA 2000ae do swojego zestawu (dali metor icon_cool.gif. Zastanawiam się jakie kable głosnikowe wybrać. Nie chciałbym wydać wiecej ja 200zł/mb
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...