Skocz do zawartości

Subwoofer do Magnat Soundforce 1200


ErrorDTe

Recommended Posts

Witam. Posiadam wyżej wymienione kolumny podpięte do wzmacniacza Marant pm-64 a to wszystko do komputera (tak wiem, nie najszczęśliwsze połączenie) i chciałbym do tego dokupić jakiś subwoofer tylko ze nie wiem jakiej by musiałby być mocy żeby go było słychać przy tych kolumnach, wiem tylko ze musiałby być aktywny bo wtedy nie muszę kupować drugiego wzmacniacza tylko od razu podpinam do kompa (tak?). Nie jestem audiofilem ale nie chciałbym żeby to pierdziało zamiast grało. Mam nadzieje ze za bardzo nie poplątałem icon_biggrin.gif dziękuje za ewentualne odpowiedzi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz pokój i ile chcesz wydać na tego suba???

Myślę, że do tych głośników sub ci jest zbędny, bo one z natury grają skrajami pasma, a uwydatnianie basu moim skromnym zdaniem tylko jeszcze bardziej zepsuje materiał, który odtwarzacz (oczywiście niektórzy lubią jak m bas wszystko zagłusza, ale to raczej nie jest racjonalne).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi:) Przeglądałem subwoofery magnata, ale nawet nie wiedziałem na jakie patrzeć (jaka moc?). pokój 3x5m. Na subwoofer mógłbym wydać i 1000 zł ale zależy mi na jak najtańszym ale nie pierdzącym za bardzo tak gdyby kosztował z 300 zl byłoby ok (może być używany).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiego pokoiku moim zdaniem ten sub jest ci zupełnie zbędny, ale jeśli jesteś zdecydowany i nie ma odwrotu icon_wink.gif to od siebie polecam SONY SA-W2500, cena to ok. 500-600zł, a sub nie byle jaki.

Podłączenie raczej nie będzie do kompa, a raczej między wzmacniacz, a głośniki. Tzn. z ampa kable puszczasz do suba (wejście HIGH LEVEL IN), a później wychodzisz (HIGH LEVEL OUT) drugą parą kabli do głosników. Reszta to już tylko ustawienia.

Jakie masz kable głośnikowe i czym łączysz kompa ze wzmakiem??? Jaką masz kartę dźwiękową, jaki format przeważa wśród twoich nagrań???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trochę inne spojrzenie na tę sprawę niż Kibic1. Moim zdaniem powinieneś najpierw zmaksymalizować możliwości tego co masz, a dopiero później zająć się rozbudową. Po pierwsze najsłabszym punktem w twoim torze obecnie jest karta dźwiękowa, ja zacząłbym od jej wymiany. Proponuję Audiotraka Prodigy HD2 (aukcja), albo trochę droższą ESI Juli@ (aukcja). Do tego potrzebny ci będzie jakiś interkonekt, najlepiej kupić jakąś używkę 1-2m za 50-70zł np. QEDa, Audioquesta, Audionovy czy Van den Huula. Dalej możesz zastanowić się nad pokombinowaniem z kablami głośnikowymi, ale to już dla mnie śliski temat i nie będę polecał, że ten zagra z góry dobrze. Tak ogólnie warto zwrócić uwagę na QEDa Silver Anniversary, The Chord Company Silver Carnival i DNM Resona (raczej uzywki, bo nowe są dość drogie dla twojego budżetu).

Napisz co o tym myślisz, jeśli wogóle ci to nie w smak to nie będę cię tu nawracał, ale moim zdaniem podstawą jest zmiana karty, bo Realtek to najgorsze co może audiofila/melomana itp. spotkać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra sugestia nie jest zła icon_smile.gif A więc postaram się wylicytować ktorąś z tych kart, albo przejdę się do jakiegoś komputerowego sklepu. Kable do kolumn chyba sobie odpuszczę bo raczej nikt mi nie doradzi do takiego zestawu czegoś "konkretnego". Chciałbym zapytać po co jest ten interkonekt i gdzie się to podpina, bo szukałem wytłumaczeń ale znajduje tylko niezrozumiałe dla mnie? I jeszcze przy okazji zapytam czy moje kolumny są dopasowane "mocowo" do mojego wzmacniacza? Pytam bo jeszcze nie miałem okazji posłuchać tego na maksa a nie chciałbym czegoś sknocić, a przy włączonym "loudness" już przy 50% głośności membrany chcą wyskoczyć z obudowy icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wzmacniacz to jest jeden z byłych flagowców Marantza. Na pewno mocowo twoje Maganty z nim przegrywają (co prawda w danych technicznych mają te 130W, ale prawdę mówiąc to Niemcy mają dość bujną wyobraźnię icon_wink.gif). Nie próbuj raczej dawać w okolice 12, albo dalej, bo głośniki wyzioną ducha, a na wzmacniaczu też to się może odbić. Spokojne granie da ci wspaniały efekt (wzmacniacz na małym % mozliwości), ale próby maksymalnej głośności mogą skończyć się z całkowitą destrukcją zestawu.

Interkonekt to tak jak ten twój kabel 2RCA-jack (w sumie jego też nazywa się interkonektem) zauważ, że z tych kart masz wyjście na 2RCA, które jest dużo lepsze od zwykłego jacka, więc należałoby je wykorzystać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...