Skocz do zawartości

jakie zwrotnice?


maver86

Recommended Posts

Witam wszystkich
mam maly problem z kolumnami nie opisze ich wam za dokladnie bo bym musial je rozkrecic czego narazie nei chce robic bo listwa sie sypie ;D wiem ze kolumny sa na tonsilowskich glosnikach 2xniskie 1xsrednie 1x wysokie tony icon_wink.gif kolumny 3drozne jak widac i tu mam problem w prawej kolumnie mi cos nawala bass nie wiem czy to wina zwrotnicy czy wzmacniacza (niemiecki ISP SV-5000) byc moze ze cos kolumna sie pierdzieli bo moj poprzedni amplituner tez mial problemy z prawym kanalem ISP kupilem sprawny. kupujac zwrotnice na co mam zwrocic uwage? na oku mam cos takiego i szukam podobnych zwrotnica czy warto tez wymienic przewody tam? jezeli bedzie potrzeba zdjecia moge wieczorem zrobic icon_wink.gif pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij może jednak od odkręcenia głośnika/lub głośników i sprawdzenia styków.
Nie wiem jak mogą wyglądac połączenia w środku, ale przynajmniej na głośnikach kable są lutowane. Dwa niskotonowce oznacza sporo kabelków połączeniowych.
Możesz przy okazji też sprawdzic bateryjką czy któryś z głośników niskotonowych nie ma uszkodzonego uzwojenia. Podłączenie bateryjki powinno spowodowac odchylenie membrany w jedną lub drugą stronę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Cytat

Zacznij może jednak od odkręcenia głośnika/lub głośników i sprawdzenia styków.
Nie wiem jak mogą wyglądac połączenia w środku, ale przynajmniej na głośnikach kable są lutowane. Dwa niskotonowce oznacza sporo kabelków połączeniowych.
Możesz przy okazji też sprawdzic bateryjką czy któryś z głośników niskotonowych nie ma uszkodzonego uzwojenia. Podłączenie bateryjki powinno spowodowac odchylenie membrany w jedną lub drugą stronę.


A w jaki sposób dokladnie to zrobić ? Móglbys napisać ?
Czy wynik tego testu rzutuje na wszystkie głośniki także wysokotonowy?
bo u mnie graja slabiej wszystkie 4 głośniki ... a najgorzej w porównaniu z druga kolumna właśnie wysokotonowy..
Dzięki : )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz baterię (1,5V starczy) przytykasz plus do plusa, minus do minusa i jeśli głośnik jest sprawny to membrana powinna się wychylić (do przodu), jeśli zamienisz plus/minus to w przeciwfazie powinna się "cofnąć".

Taki test odnosi się tylko do tych głośników, które mają membrany, których ruch jest zauważalny (basowce, średniotonowce), wysokotonowego raczej nie sprawdzisz, bo to jest na ogół, albo kopułka, albo wstęga, abo tuba (ludzkie oko nie widzi ich drgań).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Taki test odnosi się tylko do tych głośników, które mają membrany, których ruch jest zauważalny (basowce, średniotonowce), wysokotonowego raczej nie sprawdzisz, bo to jest na ogół, albo kopułka, albo wstęga, abo tuba (ludzkie oko nie widzi ich drgań).



Prawda, ale głośnik wysokotonowy powinien wydac "skrzeknięcie" w momencie zwierania i rozwierania styków.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...