Skocz do zawartości

Amplituer stereo do 2000 zł


karol83

Recommended Posts

Spędziłem ostatnie 3 dni na szukaniu interesującego modelu amplitunera stereo do 2000 zł. Po przejrzeniu kilku testów i po moim doświadczeniu z niektórymi modelami jestem nastawiony na Denon DRA-700. Wolę jednak zapytać na wszelki wypadek czy nie powinienem się czymś jeszcze zainteresować zanim podejmę decyzję.

Zaznaczę, że bardzo ważny dla mnie jest wygląd sprzętu... Wiele modeli odpadło w przedbiegach przez moje widzi mi się.


Krótka historia: -------------> całkowicie zbedna do pomocy w tym temacie więc śmiało można pominąć - jednak dla ciekawych moje motywy.
Za kilka miesięcy przeprowadzam się i zamieszkam z żoną samemu - w tym momencie wiadomo - nie będzie już za dużo możliwości na wymianę sprzętu oraz tym bardziej nie będzie mowu o budowaniu wież w postaci odzielnie tuner plus wzmak plus cd i może plus jeszcze coś. kINO DOMOWE MNIE NIE POCIĄGA. Stereo to w sumie wszystko czego mi potrzeba do szczęścia. Potrzebuję wieć dobry wzmak stereo, który pozwoli mi napędzić nawet trudne kolumny (bo te mam nadzieję sobie od czasu do czasu zmieniać). Duża moc, liniowa charakterystyka i w miare uniwersalne brzmienie, do tego wygląd w moim guście - to wszystko ma PMA-700. JEDNAK - tuner czasem mi się może przydać. Nie jest to jakiś super mus ale JEDNAK. I tu zauważyłem DRA-700. Większa moc a reszta myślę to samo co w PMA-700. Stąd mój wybór pada na ten właśnie model.

Powstaje jednak kilka pytań
Czy DRA-700 w stereo wypada podobnie jak PMA-700??
Powstał nowy model wzmaka PMA-510. 500-ka była słaba wg testów. Czy ma któś może jakieś info o 510?? Może zamiast Dra-700 kupić PMA-510 i zaoszczędzić troszkę kaski??

Wizualnie podobają mi się jeszcze pionki, okyo, Rotel (chociaż ten najmniej)
Średnio podobają i przez to jestem do nich uprzedzony - Yamaha i Harman (chociaz Harman pasuje mi brzmieniowo)
Totalnie odpadają: Nad, Marantz, Cambridge Audio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że warto zwrócić uwagę na sprzęt Advance Acoustic (wygląd jest bardzo zbliżony do ROTELa <moim zdaniem nawet leszy>). Brzmienie to coś co nie ucieszy fanów Yamahy czy Cambridge-a, góra raczej ciepła, ale nie "lampowa" sporo w niej analityczności (ciężko to określić icon_wink.gif). Dół dobrze kontrolowany (niezłe zasilanie np. MAP105 ma 300W zasialcz). Ogólnie dość uniwersalna elektronika i wiele zależy od reszty toru (tego ci chyba trzeba).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ten MAP105 z wyglądu jak dla mnie petarda icon_smile.gif Jest tylko jedna rzecz, której sie boję (przynajmniej jeszcze teraz) - mianowicie nie widzę żadnej kontroli basu i trebli...
Nie jest to dla mnie problem gdy słucham cd - zazwyczaj liniowo i jest tak jak lubię, jednak TEŻ słucham muzy z kompa a tam niestety karta dzwiękowa zintegrowana i aby to jakoś brzmiało to skrajne pasma troszkę podkręcam o kilka decybeli by brzmiało ładniej - nie koniecznie dokładniej. Już nie wspomnę co się dzieje jak włączę radio internetowe i mam ucięte górne pasmo icon_sad.gif więc w tym momencie jakaś korekta musi być - przynajmniej jak na moje ucho.

Co do pma-700 - to jestem przekonany, że to idealny wzmacniacz pod mój gust i więcej nie będę potrzebował przez jakiś czas, ale mój tok myslowy jest bardziej zawiły pokręcony niż to zazwyczaj bywa przy zakupach icon_smile.gif

Mianowicie obecnie słucham stereo opartego na amplitunerze stereo dra-435r - nie mogę za dużo informacji na jego temat w internecie wyszukać, jednak z góry zakładam, że moje cacko, które kosztowało 299zł na allegro jest pewnie takim odpowiednikiem obecnej konstrukcji dra-500. Co za tym idzie? Pewnie to, że pma-500/510 zagra porównywalnie lub lepiej niż mój obecny klocek a wynegocjowałem już w pewnym sklepie ten model nowy i z 3 letnią gwarancją za - uwaga 750zł....

Dodam, że myslałem o zmianie elektroniki już nie raz - może nawet ktoś pamięta jak kiedys pytałem o pioneery i inne tego typu tematy. Reasumując pobawiłem się z ustawieniami kolumienek, troszkę się osłuchałem z tym co mam i mi to pasuje. Nie zamierzam wymieniać elektroniki (mimo iż wiem, że słaba) z powodów lepszych walorów muzycznych. jestem nadal na początkującym etapie audiofilii - dopiero co kilka miesięcy temu usherki mnie naprostowały i słucham muzyki liniowo z cd heheh Chcę wymienić mój klocek bo ten co mam fiksuje - stary jest i czasem juz się nie uruchamia.... boję się, że kiedyś się nie włączy i tyle. Papierów na niego nie mam, gwary tym bardziej.
Kupując coś w deseń pma-500 nie zaciągnę kredytu tylko zapłacę gotówką, nie będę downgrejdował mojego systemu - a nawet powiem śmiało, że go polepszę jakościowo oraz zyskam PILOTA, no i 3 letnią gwarancję icon_smile.gif Oczywiście chodzi mi po głowie coś lepszego - stąd nazwa temnatu - do 2000 tyś.... ale mam metlik w głowie heh


BTW - nigdzie nie mogę doszukać się konkretnych testów wzmaków ONKYO najlepiej po polsku. Mało o nich też słyszę na forach - czy to oznacza, że są nie warte uwagi?? Jakie maja brzmienie?? Do czego zbliżone?? Ktoś podpowie??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jeśli słuchasz z CD liniowo, a tylko EQ potrzebny ci jest do kompa to nie ma problemu. Przecież EQ masz wbudowane w odtwarzacze (do radia np. WinAmp, a do ogólnych plików oczywiście Foobar2000). Te equalizery są znacznie bardziej rozbudowane (pasma) niż te dwa pokrętełka we wzmakach. Może jakościowo te w elektornice są lepsze niż te w kompie (programowe), ale przy tej jakości (radio int., MP3 itd.) to chyba nie rzutuje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem jakoś dokładnie elektroniki stereo ONKYO. Na pewno w KD są w czołówce (moim zdaniem z Denonem najlepsze <w tańszych modelach>), a głos z branży mówią, że chłopaki zajmują się więcej kinem niż stereo, ale wiadomo każdy powinien posłuchać sam. Ogólny charakter to coś między Denonem, a Yamahą. Nie opiszę ci go dokładnie, bo jak mówię nie rozbiłem odsłuchu z prawdziwego zdarzenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Cytat

Skoro jesteś taki uprzedzony ( a to dzis niemodne icon_wink.gif zakup sobie cos chińskiego , bo do 2 tysiecy dobrego sprzętu jak na lekarstwo , chyba że używanego to tak.


Zabawny jesteś... Z całym szacunkiem ale jako klient mam prawo wyboru - coś mi się nie podoba, to tego nie kupuję. Do 2 tyś amplituner ONKYO jest IMO bardzo dobry. Osobiście w tej chwili właśnie na tą firmę chcę "postawić" i mimo iż nie jestem jeszcze użytkownikiem to już wiem, że się nie zawiodę i będzie to w tej cenie bardzo dobry wybór.

Pozdro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To moja opinia a nie wyczytana w sieci stwierdzona po kilku odsłuchach.

PS.Sam posłuchaj i oceń.Co dla jednego mało dla innego może być aż nadto.
Dla mnie wzmaki onkyo wypadają blado pod względem basu w porównaniu z np.nadem.



Możesz podać konkretne modele?? Niedługo będę miał do kilku dostęp więc sam zweryfikuję. Chciałbym jednak wiedzieć na które zwrócić "większą" uwagę ;>
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o tym modelu co polecasz - podobno bardzo udany.

Tymczasem moje mysli biją się jeszcze między modelami Tx-8555, A-9555 lub nawet coś na styl TX-SR606BA - jeszcze nie zdecydowałem w którym dokładnie chcę iść kierunku - czy mocne stereo, czy może jakieś kino??

Podobają mi się wizualnie te klocki ONKYO i brzmieniem powinny mi podpasować (co sprawdzę niedługo). Mało o nich jest w sieci w języku Polskim i może to właśnie mnie tak kręci. Nigdy nie lubiłem iść w "masę" - nie kupiłem sobie golfa bo tych jest na drogach jak psów, więc i yamahy nie kupię bo to najczęściej polecana firma na foracj i myślę, że często nie z powodu tego że jest aż tak wysmienita tylko że jest popularna.
"Popularna" nie jest synonimem dobrego więc... Chcę coś czego żaden mój znajomy nie ma i tyle icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee nie popadajmy w skrajności icon_smile.gif Juz jeden wyżej pisał - kup coś made in china bo do 2 tyś nic dobrego nie kupisz - oczywiście pił do tego że jestem uprzedzony do kilku popularnych marek icon_smile.gif To mnie troszkę śmieszy.

Jestm klientem i mam prawo mieć swoje wizje i swoje kaprysy icon_smile.gif

Od dobrych 3 lat prowadzę sklep komputerowy i mam swoje marki które lubię sprzedawać bo:
1 są popularne
2 mają dobrą marże
3 nie wracają za często na serwis
4 łatwe w konfigurowaniu

Ale jak wchodzi klient i mi mówi, że nie chce żadnej z tych marek to nie wciskam mu tego na siłę, bo to nic nie da - pójdzie gdzieś indziej i kupi to co chce u tego co mu przytaknie. Najczęściej jednak tak jest, że konkretny wybór klienta jest TEŻ bardzo dobrym wyborem. Mniej popularna marka nie oznacza czegoś paskudnego, i beznadziejnego - wręcz przeciwnie - to może być bardzo dobra, konkretna firma, która cieszy się popularnością w pewnym kręgu odbiorców.

Tak samo jest z ONKYO - ja doskonale zdaję sobie sprawę, że jest to marka przez wszystkich świetnie znana i doceniana (tak myślę) i kupując taki klocek wcale nie będę różową plastikową blondyneczką w stadzie garniturowych facetów. Nie będę świecił jak żarówka w cieniu ani też nie będę zaćmieniem słońca.
ALE żaden mój znajomy takiego sprzętu nie posiada oraz zdecydowanie mniej sie o tym producencie pisze niż np o tej "yamaszce" - prosty przykład - NIE WIDZĘ NA TEJ STRONIE ZADNEGO TESTU AMPLI CZY WZMAKA TEJ FIRMY - CZY TO NIE IRONIA?

Tak więc ONKYO to w moich oczach nie jest przysłowiowy golf, tylko np. bardzo dobry ale niedoceniany i przez to mniej popularny fiat stilo. MERITUM tego jest takie, że posłucham sobie ONKYO i zdecyduję. Jak odpadnie z powodu brzmienia to zdecyduję się na 100 procent na Denona. MÓJ KAPRYS I TYLE - a zadowolony będę i złego sprzętu mieć nie będę icon_smile.gif

BTW: niektórzy twierdzą, że wzmaki o liniowej charakterystyce przy tej samej głośności grają identycznie - podobno w ślepych testach audiofile się nacinają. Ja nie jestem z tych sceptycznych - ale to jest też jeden z moich argumetów (taki malutki bardzo...) do tego by kupić to co mi sie podoba a nie to co popularne.
BTW2: na Nada to ja mogę najwyżej doniczke od kwiatów postawić - jedno i drugie mi się nie podoba.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...