Skocz do zawartości

Tv -> ampli i jak później?


kasia_9

Recommended Posts

Witajcie.
Mam zamiar kupić amplituner Yamaha RX-397, ale nie wiem jakie on ma wejscia/wyjscia i nie mogę nigdzie tego znaleźć.
Na razie chcę go podłączyć tylko do TV (lcd samsung LE40B651) no i z tego co czytałam to należy użyć 2x RCA ???
Ma to służyć aby głos z tv leciał w głośnikach stereo. Czytałam też coś o podłączaniu ampli z Tv przez kabel HDMI, czy wtedy jest lepsza jakość czy coś?
W przyszłości zamierzam dokupić blu-ray, jak go będę miała podłączyć? bezpośrednio do tv przez ten hdmi czy przez ampli? jak lepiej i czym?
Proszę o pomoc, wytłumaczcie prosto, tak żeby kobieta zrozumiała.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mam zamiar kupić amplituner Yamaha RX-397, ale nie wiem jakie on ma wejscia/wyjscia i nie mogę nigdzie tego znaleźć.



Tutaj znajdziesz informacje techniczne i instrukcję obsługi dościągnięcia:
Yamaha RX397
Ten model Yamahy ma tylko wejścia audio. Model RX497 ma też wejścia video, ale są one mało użyteczne i można się bez nich całkiem swobodnie obejśc.

Dzwięk stereo z telewizora można osiągnąc na dwa sposoby:
1 - Telewizor ma z tyłu wyjście "Audio Out" do podłączenia 2xRCA (mój Samsung LE32A457 ma takie). Podłączasz telewizor z amplitunerem kablem 2xRCA
2 - Jeżeli korzystasz z TV satelitarnej, to podłączasz amplituner z tunerem satelitarnym / dekoderem. I znowu używasz kabla 2xRCA

Sytuacja wygląda identycznie z odtwarzaczem DVD/Blue-Ray wyposażonym w złącza HDMI.
Kabel HDMI przenosi co prawda sygnał audio i video, ale odtwarzacze mają poza wyjściem HDMI także osobne wyjścia audio (2xRCA), które można podłączyc do amplitunera.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

bo z tego co napisałes to zrozumiałam, ze hdmi wcale nie jest taki potrzebny i mozna go zastapic rca...



Kabel HDMI jest potrzebny, bo przenosi sygnał video i bez niego nie będzie "obrazu".

Jeżeli podłączysz telewizor i odtwarzacz Blue-Ray kablem HDMI, to będziesz miec obraz i dzwięk, ale dzwięk tylko przez głośniki wbudowane w telewizor.
Podłączenie odtwarzacza z amplitunerem osobnym kablem 2xRCA ma na celu uzyskanie dzwięku stereo z kolumn.
Efekt końcowy tego podłączania jest taki, że będziesz miec jednocześnie dzwięk z głośników telewizora i kolumn, a wtedy trzeba wyciszyc głośniki telewizora i gotowe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, no to już prawie wszystko rozumiem, tylko jeszcze mi wyjaśnij czy jeśli połączę blu-ray -> ampli 2xRCA to stracę na jakości obrazu w porównaniu do użycia HDMI (skoro blu-ray ma mieć to "super jakość") ? bo to mi daję do myślenia czy nie kupić może jakiegoś ampli z hdmi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blue ray do tv przez hdmi zeby miec obraz
blue ray do ampli przez RCA zeby miec dzwiek
TV do ampli przez RCA

I mozesz sobie wybrac czy chcesz dzwiek z BR puszczac przez TV czy bezposrednio na ampli. Jak dla mnie nie ma sensu puszczac przez hdmi dzwieku do ampli , i tak masz stereo i tak. No chyba ze masz zamiar kupic ampli kina domowego a nie stereo,wtedy połączenie hdmi ma sens.
M
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

ok, no to już prawie wszystko rozumiem, tylko jeszcze mi wyjaśnij czy jeśli połączę blu-ray -> ampli 2xRCA to stracę na jakości obrazu w porównaniu do użycia HDMI (skoro blu-ray ma mieć to "super jakość") ? bo to mi daję do myślenia czy nie kupić może jakiegoś ampli z hdmi...



Podłączenie odtwarzacza i amplitunera kablem 2xRCA (sygnał audio) nie ma żadnego wpływu na jakośc obrazu (sygnał video)

Natomiast amplituner z HDMI ... Gniazda HDMI mają na wyposażeniu tylko wielokanałowe amplitunery do kina domowego.
A my cały czas rozpatrujemy amplituner stereo jakim jest Yamaha RX397.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...