Skocz do zawartości

Problem z kinem domowym denon+wharfedale. Proszę o pomoc.


Gość

Recommended Posts

Witam.

Jestem posiadaczem zestawu kina domowego składającego się z amplitunera marki Denon AVR-1306 + (dvd-1720) + głośniki wharfedale crystal 40, 10, CR lecz niestety mam pewien problem z głośnikami frontowymi (wharfedale crystal 40), mianowicie kiedyś gdy słuchałem muzyki "dość głośno" z głośników frontowych wydał się dziwny odgłos (strzał, który nie znajdował się w piosence) i po chwili poczułem nieprzyjemny zapach spalenizny. Okazało się ze zapach ten wydobywa się z tyłu głośników frontowych.
Głośniki grają nadal z niezmienioną jakością dźwięku lecz zastanawiam się nad oddaniem ich na gwarancję ponieważ mam je dopiero od około 4 miesięcy.
Proszę o jakiś komentarz, czy jest to wina wzmacniacza, czy głośników

P.S. Jak dzwoniłem do sklepu, w którym kupiłem zestaw, powiedzieli mi, ze nie mam się czym przejmować gdyż firma wharfedale montuje w swoich głośnikach jakieś uszczelki które przy zbyt dużej mocy porostu się palą i nie przeszkadza to w słuchaniu muzyki a jak chciał bym oddać sprzęt na gwarancję to musiał bym czekać 2 miesiące. Na koniec sprzedawca dodał iż mieli już podobne przypadki.


Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Hmm mam wrażenie że sam sobie odpowiedziałeś na zadane pytanie. Zapewne słuchałeś ZBYT głośno i przekroczyłeś moc przewidzianą dla tych głośników. W efekcie poszło zabezpieczenie co objawiło sie trzaskiem i zapachem spalenizny.
Swoją drogą radziłbym jednak oddać to do serwisu. Chodzi o to że jeśli spaliłeś zabezpieczenie i ono teraz jest nieaktywne, to następnym razem możesz spalić głośniki icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...