Skocz do zawartości

Składak czy miniwieża?


Pentylion

Recommended Posts

Posiadam dość stara już mini wieże firmy Universum z gramofonem ,equalizerem (100HZ,1KHZ,10KHZ) Tunerem radiowym (pamięć 5 stacji) Fm/Am ,Magnetofonem 2 kieszenie i niedziałająca zmieniarką na 3 płyty.Więcej danych nie ma:P Postanowiłem skołować sobie jakis sprzet audio i nie wiem czy dokupić do tej mini wieży odtwarzacz CD (100zł?) i jakieś 2 kolumny za ok 300zł czy może kupić sobie jakąś mini wieżę do około 500-600zł (jaką?) od razu powiem że nie jestem audiofilem słuchał bym dalej z głośniczków przy komputerze ale już skrzypią/pierdzą przy większych głośnościach.Słuchał będę raczej wszystkiego od rocka do death metalu włącznie.Co poradzicie koledzy internauci?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa dość trudna, wieża mikro za 500-600zł to na pewno nie jest pełnoprawny sprzęt hi-fi (najtańszą opcją z lepszych jest ONKYO CS-325 ok. 700zł). Z kolei wydaje mi się, że kupno CDka za 100zł to dość trudna sprawa, kolumny za 300zł można jakieś znaleźć, a oto przykłady:
Wharfedale DIAMOND 7.3 (dość mało basu, osobiście mi nie pasują)
B&W DM320 (chyba najlepsze z tych wszystkich do rocka i pokrewnych)
JBL TLX12
HECO Victa 200 (głośniki najnowsze z tych wszytskich, wogóle można powiedzieć, że prawie nowe, a wcale nie takie złe)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra to lepiej opłaca się pchać w tego Universuma czy na skróty kupić jakiegoś "makrokesza"i np dokupić trochę lepsze kolumny.A czy taki sprzęt za 500-600zł bardzo zle będzie grał? Słuchu muzycznego nie mam:P BARDZO głosnej muzyki tez nie słucham chodzi mi raczej żeby było czuć to stereo no i dzwięk był "soczystszy" trochę.Ojciec mi mówi żeby kupić właśnie coś ze "średniej" półki icon_razz.gif W pokoju obok mamy Sony MHC-80l, dla mnie gra ok(nie wiem jak z CD ale radio ok) ale znowu do Universuma mam tylko jakieś XX letnie kolumienki co kiedyś były podłączone do radia amator więc nie mam realnego punktu odniesienia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz jakiś wielkich wymagań, a nie chcesz za bardzo dłubać w sprzęcie czy zastanawiać się nad kolejnymi zmianami to myślę, że najlepiej zrobisz jak dorzucisz te 100zł i kupisz sobie to ONKYO CS-325 (na ceneo od 700zł nie sugeruj się tą ceną). Wieża na pewno nie zagra bardzo głośno, ale do umiarkowanego słuchania jest naprawdę dobra. Słychać to "stereo", nie jest efekciarsko jak na "dizajnerskich" zestawach. Masz wyjście na subwoofer, więc jeśli będzie ci brakować basu to masz pole manewru. Moim zdaniem dla ciebie bardzo dobra opcja.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc "...jak na dizajnerskich zestawach." miałem na myśli, że dźwięk nie jest przesycony rozlazłym, buczącym, zagłuszającym basem i głosną górą. Po prostu masz całkiem niezłą równowagę tonalną i jest prawdziwe hi-fi (a przynajmniej taki wstęp do niego).
Budzika raczej nie ma to nie jest multi kombajny, kasa idzie raczej na jakość, a nie ilość.

Te LG, które podał ci Kibic1 rzeczywiście są też całkiem niezłe. Mój kolega kupił niedawno FB163, ale to jednak nie ONKYO. Kable są na stałe w głosnikach (nie ma terminali), sam dźwięk też jakby klasa między tymi najtańszymi "markowymi" (Philips, SONY, Panasonic), a takimi firm od konkretnego sprzętu (Yamaha, Denon, ONKYO).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...