Skocz do zawartości

DVD ca BR


Bert

Recommended Posts

Hejka Koledzy!

W temacie stereo co nieco się orientuję - odnośnie kina laikiem jestem zupełnym! Dlatego zwracam się do Was - o wielcy i obyci - o pomoc!!!

W ramach porządkowania otoczenia czas na wymianę prehistorycznego DVD Pioneer DV -343 na cokolwiek nowszego posiadającego HDMI i czytającego DivXy.

Fajnie byłoby, żeby "to coś" miało również wyjście cyfrowe w formacie coaxialnym - do przewarzania dźwięku przez zewnętrzny DAC i/lub wyjścia RCA na wzmacniacz (stereo).

"To coś" ma wspólpracować z LCD 37 '' marki Samsung (Full HD) i generalnie ma służyć jako źródło obrazu zazwyczaj w formacie DVD - bo dobry filmik oglądnąć lubię!

I stąd pytanie - czy biorąc pod uwagę moje wymagania i zakreślając budżet do cirka 1.000 złotych warto zainteresować się odtwarzaczem DVD, czy lepszy (widocznie lepszy) obraz zapewni odtwarzacz Blue Ray!

Czy macie jakieś sprawdzone typy spełniające moje wymagania!

Kłaniam się z wdzięczności  icon_razz.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejj hejj icon_smile.gif
dla mnie osobiście Blue odpada... no chyba,ze lubisz obejrzeć film...to już wiemy kwestia czy musi to być taka żyletka, jak to w Full HD sie trafia
Obejrzałem dwa filmy na Blue R. i powiem tak ok jest ładniej wyraźniej i ostrzej...ale tez TV to był LCD ale diodowy i na 40 calach. (w sumie znikoma różnica.. jeżeli te 3 cale to jest różnica)
Do dziś sam sobie nie potrafie odpowiedzieć czy koniecznie był wydał ileś tam forsy wiecej na BR z tego względu, że częściej jak juz ogladam divx oraz dvd a BR mało mam dostępu.. i obawiam się że dostępu akurat w moim przypadku nie będzie...
Odradzam Manty i Belwooody i inne takie wynalazki robione rączkami i główkami małych żółtych kolegów z za WIEEEEEEEEEEEEELKIEGO MURU icon_smile.gif których serdecznie pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bardzo trafię w Twoje gusta : u mnie jest DVD-1940 Denona
Dla mnie osobiście ok ale wymagań co do obrazu nie mam nie wiadomo jakich chyba większą uwagę do dzwięku
Niestety cena pamietam byla coś kolo 1,7 tyś co przekroczyło założenie 1 tyś.. a szkoda..
Gdzie w Audio był test takich wieloformatowców.. jakiś rok temu.. był Arcam, Pioneer(LX..chyba) i coś jeszcze..
Tak coś pamiętam..poszukał bym ale jutro ma mnie morze o poranku przywitać więc rozumiesz nie mam teraz jak.. icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyczny!

Sprawy nie ma!

Pośpiech nie jest wskazany w żadnej dziedzinie, a przy wyborze sprzętu - tym bardziej!

Czyżbyś jutrzejszym rankiem w morzu pikera zanurzać chciał, czy po prostu - co zrozumiałe bardziej icon_mrgreen.gif  - cudownej kobiecie wschód słońca nad Bałtykiem pokazać zamierzasz???  icon_biggrin.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast nie zgodze sie z muzycznym .Odkad mam mozliwosc ogladania filmow na BR , nawet nie patrze na DVD . Wchodze do sklepu i o to to polka z blue , jakosc jest nieporownywalna , filmy wygladaj fantastycznie i tak samo brzmia . Ogladalem ostatnio KNOWING z nicosiem kajdzem , fenomenalny i duza w tym zasluga jakosci w jakiej go widzialem . Dlatego od siebie radze jednak przemyslec zakup BR , bo choc dokladnego modelu nie poradze to zdecydowanie radze aby takie urzadzenie miec w domu .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - pozostaje niepoprawnym dwugłośnikowcem!

No... Chyba że weźmiemy pod uwage to, że moje kolumniszcza mają membrany basowców o wielkości dwóch dzisiejszych subwooferów, to mam podczas oglądania filmów zestaw "dwa plus jeden"  icon_mrgreen.gif

Reasumując - interesuje mnie wyłącznie wizja plus możliwość podłączenia do zestawu stereo!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecę coś mniej wieloformatowego , ale sprawdzonego icon_smile.gif
Pionek DV-410 - hdmi, usb , dostępne modyfikacje softu ( na oryginalnym napisy w divx to porażka ) chwalony na transport, czyta w zasadzie wszystko . Cena normalna ,340 PLN. Według mnie w dvd nie ma sensu więcej inwestować .

M
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...

Jakkolwiek to absolutnie "nieaudiofilskie" i "nieortodoksyjne" zastanawiam się nad czymś takim, co wyłącznie ładne jest... icon_lol.gif  *



*tak szczerze to nie tylko ładne (można ustawić w pionie i pasuje do TV), ale ma złącze HDMI (ważne) i odczytuje DVIXy (mniej ważne)... 

Będzie bura???  icon_wink.gif

 

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już tak "nieaudiofilsko" to może po prostu PS3, masz DVD, Blu Ray, gry, niektóre odczytują SACD (też o tym wspominałeś), ma HDMI, można ustawić w pionie i ładne jest icon_wink.gif Wszytsko w jednym, co prawda stare przysowie nam odradza takie posunięcia, ale ja swoje PS2 męcze juz chyba z 7 lat i wszytsko gra jak należy icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...