Skocz do zawartości

Lepszy amplituner Pioneer 916/917 czy model Denona 1707 lub 1907


Gość

Recommended Posts

Do odsłuchu muzyki stereo jaki lepszy amplituner Pioneer 916/917 czy model Denona 1707 lub 1907, a może jakiś inny? Chciałbym zakupić amplituner do odsłuchu muzyki z możliwością rozbudowy na kino domowe. Jakie kolumny do tych amplitunerów, aby dobrze zagrały muzycznie w stereo? Dziękuje z góry za podpowiedź.


Zapytanie przesłane przez: zgredek1969
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Do muzyki to się kupuje wzmacniacz stereo (a potem najtańszy amplituner do kina - skoro dobra jakość muzyki Cię ineteresuje, a na kino patrzysz przy okazji), ale skoro już musisz to Denon lub jakiś inny - Yamaha. Kolumny? B&W z nowej serii 600 lub Heco Metas.

Może i racja, ale ja zrobiłem akurat odwrotnie - amplituner Denon plus subwoofer do odsłuchu stereo a tylnych głośników do KD jeszcze nie mam. icon_rolleyes.gif
Denon brzmi trochę miękko - przy agresywnej muzyce rockowej trochę za mało zadziornie.
Ale ponieważ słucham dużo klasyki i jazzu, to brzmienie akurat mi odpowiada.
PODOBNO Yamaha brzmi trochę ostrzej - ale to nie moja opinia tyko zasłyszana. icon_redface.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Może i racja, ale ja zrobiłem akurat odwrotnie - amplituner Denon plus subwoofer do odsłuchu stereo a tylnych głośników do KD jeszcze nie mam. icon_rolleyes.gif
Denon brzmi trochę miękko - przy agresywnej muzyce rockowej trochę za mało zadziornie.
Ale ponieważ słucham dużo klasyki i jazzu, to brzmienie akurat mi odpowiada.
PODOBNO Yamaha brzmi trochę ostrzej - ale to nie moja opinia tyko zasłyszana. icon_redface.gif


Woofer dp stereo calkowicie odpada. Nie ma co wymyslac jaki amp by byl najlepszy. Zalezy czego slucha autor???? Wtedy mozna cos wybrac. No i w jakim pomieszczeniu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmienie amplitunera wielokanałowego można porównać do 3-krotnie tańszego wzmacniacza stereofonicznego. Wynika to z konstrukcji - większa ilość końcówek mocy, wbudowany tuner, funkcje dodatkowe - to wszystko kosztuje. W ubiegłym roku kupowałem KD i chciałem tylko, żeby zagrał w stereo nie gorzej od mojego starego, kompletnie budżetowego Technicsa SU-V300. Po długich, ciężkich...odsłuchach kupiłem H/K AVR435 i da się słuchać z przyjemnością.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...