Skocz do zawartości

Co kupić?


janesays

Recommended Posts

Witam,

Chciałabym się zapytać ekspertów na forum w co mam ładować pieniądze.

Co mam:
-pokój 20m2 (otwarty na małą kuchnie, przedpokoj i sypialnię)
-przede wszystkim muzykę. CD i mp3. Mp3 mam na ipodzie i stad chce przerzucać (rozumiem ze wyjsciowy dzwiek juz jest gorszy)
-filmy na DVD i dużo DivX na komputerze, napisy mnie nie interesują, nie mogę tylko już patrzeć na 13 calowy ekran.

Nie jestem audiofilem, nie wiem czy wyczułabym różnicę w jakości lepszych sprzętów, ale jeśli tak to może warto taki kupić.

Kolega poradził żeby kupić dobry odtwarzacz DVD i z niego odtwarzać płyty CD.

Mój wybór czysto estetyczny padł na Denona DVD-1940, amplituner AVR-1509 i głośniki Canton seria Movie. Plus jeszcze jakiś telewizor LCD.
Czy mam kupować to, czy coś bardziej zaawansowanego? Zależy mi aby ktoś nie koniecznie nazywajac marki, powiedział mi jaki typ sprzętu kupić, czy jesli moge to kupowac cos bardziej zaawansowanego czy wystarczy wersja podstawowa. Słucham bardzo dużo muzyki (różnej) i przede wszystkim chcę aby był super dzwięk. Budzet 10.000 w tym telewizor.

Będę wdzięczna za porady,
Pozdrawiam,
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak super dżwięk to Twoja propozycja raczej odpada. Podałaś dvd i nie najciekawszy amp do kina . Ja bym poszedł całkiem w coś innego , a mianowicie cd + wzmacniacz stereo + ewentualnie dvd za 300 pln icon_smile.gif . I do tego TV.
Zakładam że TV będzie kosztował około 4 tys , więc na resztę zostaje 6 tys. W tym przedziale cenowym już można wybierać icon_biggrin.gif , ale jest jeden problem . To Twoj pierwszy zestaw , i nie jest sztuką wejść do sklepu i wydać 6 tys , każdy sprzedawca z MM Ci w tym pomoże icon_smile.gif. Po miesiącu stwierdzisz że Ci coś nie pasuje i zaczniesz wymieniać , tracąc 40% wartości. I nie mów że nie jesteś audiofilem icon_biggrin.gif .....jeszcze icon_razz.gif. Ja bym bardziej poszedł w używany sprzęt , ale to moze być problem dla Ciebie .
Ale ok, na pierwszy strzał mamy na allegro parę zestawów :
http://www.allegro.pl/item693062387_denon_...salon_wawa.html
http://www.allegro.pl/item693062216_denon_...ept_6_wawa.html
http://www.allegro.pl/item689489095_marant...ewex_plock.html
http://www.allegro.pl/item693886957_marant...klep_plock.html
http://www.allegro.pl/item695242115_marant...60_wroclaw.html
ciekawy jest ta produkacja małych zółtych rączek :
http://www.allegro.pl/item687524628_xindak..._bydgoszcz.html
ale kolumny do tego jeszcze są potrzebne .
tak myślę że obojętnie co z tego kupisz to będziesz w szoku icon_smile.gif , ale też weźpod uwagę że co niktóre zestawy/kolumny bardziej lubią z pewnym typem muzyki , a nie wiemy czego słuchasz .
Do tego np DVD Pionka DV410 , TV i szafa gra icon_smile.gif
Jeszcze jedna uwaga : jak masz możliwośc , to przejedź się do jakiegoś salonu i posłuchaj co jak gra , myślę że to bardzo pomoże. Oczywiście z własnymi płytami .
M
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest podobne do tego, które zaprezentował mkk. Jeśli słuchasz dużo muzy, a filmy są często na Divx to zakup całego kina nie jest najlepszą opcją. Ja proponuję coś takiego:
TV oczywiście Samsung, koreańczycy tak wyszkolili się w LCDkach, że ciężko teraz znaleźć coś lepszego za podoną cenę. SAMSUNG LE40B651 (3400zł)
Odtwarzacz ja osobiście niekupowałbym CD + DVD, a raczej dobrego Blu-Ray (bo jeśli nie BR to po co ci TV Full-HD???). Pioneer BDP-51FD (1600zł)
Czyli na sekcję wizji poszła połowa sumy, myślę, że to jest idealna opcja i w tej cenie próżno by szukać lepszej jakości obrazu, to jest po prostu już świetny zestaw.

Teraz kwestia audio. Mamy 5000zł na wzmacniacz + kolumny całkiem sporo i wybór jest nie mały. Oto moje propozycje:
wzmaki:
Advance Acoustic MAP105
Marantz PM7003
Yamaha A-S700 (w wersji czarnej będzie się najlepiej komponował z Pioneerem)
Harman Kardon HK980
kolumny:
CANTON GLE409
Mission M35i
Magnat Quantum 607
DALI Concept 8/DALI Lektor 6/DALI IKON 5 (ustawione od największej, ale od najniższej serii)
Klipsch F3

Napisz jeszcze koniecznie czego słuchasz i jakie masz pomieszczenie, a jeśli dasz radę to jakieś ogólne preferencje brzmieniowe (ciepło/ostro, dużo/mało basu)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszce jedno.. oprócz tego wspomnianego iPoda - posiadasz cos ze sprzętu audio ?
Żeby się nie okazało, że kupisz dobry zestaw a polecą na nim głównie mp3 z ipoda. bo to wiesz hmm może nie bedziesz musiał wywalać tyle kasy.
i kwestia jak chcesz rozłożyć wydatki...bo raczej Ty powienienes podzielić tu kase.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za porady.

Muzyki słucham różnej, rock, progressive, indie, industrial, instrumental.

Jak pisałam zależy mi głównie na muzyce, ale także na oglądaniu filmów. Pewnie to bardzo głupie pytanie, ale jeśli odtwarzacz DVD będzie odtwarzał muzykę z CD to bardzo proszę niech mi ktoś wytłumaczy po co mam jeszcze kupować odtwarzacz CD. Poza tym część muzyki będzie szła z mp3 (z ipoda, ewentualnie z komputera).

W weekend wybiorę się do sklepu posłuchać i pooglądać, więc myślę że wtedy będę bardziej wtajemniczona w możliwości i dobrodziejstwa różnych opcji sprzętowych icon_smile.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poście nr 4, Pacio dał kilka prpozycji rozejrzyj się za nimi.
Pomyśl tez jak chcesz kase rozplanowac..bo wydac kase potrafi każdy..kwestia na ile trafnie.
Tym bardziej skoro porywasz sie na zakup sprzętu audio.. nie mając bladego pojęcia często wystracza sprzęt z podstawowej półki cenowej - i już może być nieźle..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomożemy icon_wink.gif (trochę nie moje czasy icon_mrgreen.gif )

Jest tylko małe "ale", ja jestem poza zasięgiem przez ten tydzień i wracam do świata stolicy dopiero w niedzielę (09.08.2009). Nie wiem czy koleżanka chce czekać???

Odnośnie sklepów, Audiocolor = dystrybtor/sklep, Audioklan i HORN to sama dystrybucja, sklepy znadziesz tu. Audio Forte to solidna firma, ale sprzęt raczej nie odpowiada twoim potrzbom, więc oni są chyba ostatni w kolejce. Tak wogóle to odpal sobie stronki sklepów i porównaj z moją listą (jeśli nie chcesz czekać i wolisz wybrać się sama).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak. jedna rzecz jest pewna, nie kino domowe a sprzet do muzyki.

pierwszy wlasnie odsluchiwalam zestaw do kina, i dotarlo do mnie ze nie jest mi to potrzebne, zwlaszcza ze chce sie skupic na dzwieku. wiec i telewizor i dvd zostawiam na kiedy indziej. a zestaw to byl denon DVD-1940 + AVR-2309 najpierw z glosnikami Wharfedale, beznadziejne, a potem z dali concept 6 bardzo fajne, ale to byl szybki odsluch.

na drugi rzut poszedl juz zestaw muzyczny, marantz CD5003 z SR5023/PM7003 najpierw z glosnikami Elac (bez wrazen, plasko) a potem juz z B&W 685 (bo dodam ze bede kupowac mniejsze, moj pokoj to jednak 15m2), i tu bylo fajnie, ciezko mi opisywac dzwiek, taki troche latający był i skrzypiący, ale ogólnie mily, szczegolowy. nastepnym zestawem byl Rotel RA05 + RCD06 z glosnikami B&W 685, no i bylo juz inaczej, tak "posagowo" bardziej, ale czysciutko, bez tego "skrzypienia" i latajacych dzwięków jak przy marantzie, dzwiek szczegolowy ale jako jednosc, jesli ktos mnie zrozumie icon_smile.gif jak pan w sklepie wrzucil swoja plytke z jazzem i gitara akustyczna to bylo super, ale ja takiej muzyki nie slucham, moja jest inna, mam nadzieje ze znajdzie sie cos dla niej co bedzie grac super.

jutro ide sluchac cambridge audio i harman kardona, ale jeszcze bardzo mi zalezy na odsluchu Denona DCD-710AE + PMA-710AE.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...