Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Mam zamiar wymienic moja karte muzyczna X-FI Xtreme Music Gold. Tu pada pytanie chcialem zamienic ja na Audiotrack Prodigy HD2 ze wzgledu na to ze mam podpiete stereo do kompa i nie potrzbuje zadnych pierdoek z oferty Creative typu crystalizery, 5.1, Eaxy itp. gdyz zalezy mi tylko na dobrym naturalnym dzwieku. Z drugiej strony istnieje opcja zeby wylaczyc w X-Fi procesor DSP polaczyc za pomoaca SPDIF z DAC'iem lampucery i moze uzyskal bym lepszy efekt niz na aduiotracku? Prosze o pomoc w tej sprawe (moze cos innego niz audiotrack ESI Juli@, M-Audio?)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą opcją byłby zakup zewnętrznego DACa np. Beresford TC7520B. Co prawda cenowo on ma się nijak do kart, o których piszesz (1100zł vs 400-500zł), ale moim zdaniem to mógłby być kolejny skok jakościowy. Moim zdaniem wydać kolejne 500zł (połowa DACa) na kartę, która moim zdaniem jeśli poprawi (słyszalnie) to niewiele nie jest zbyt dobrym posunięciem. Proponuje wstrzymać się trochę i kupić już sprzęt z prawdziwego zdarzenia, albo pomyśleć o serwerze z odtwarzaczem (np. LOGITECH Squeezebox <900zł) + QNAP <komputer???> + DAC).

Tak wogóle to połączone cyfrowo to powinieneś mieć już dawno, nie wiem czy wiesz, ale samo to, że to nie złącza RCA, a jack to jest degradacja jakości. Ja mam podobnej jakości CREATIVEa Surround 5.1 USB i po SPDIF gra całkiem nieźle (lepiej niż Denon DVD-1800BD).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ze moj Luxman jest troszke starszej daty i nie mam wejscia cyfrowego tylko analog dlatego pomyslalem o DACu do ktorego puszcze sygnal cyfrowo. Lampucera zbiera duzo pozytywnych opini a wydanie 1000zl dla mnie nie wchodzi w gre. Lecz nie wiem czy lepszy efekt uzyskam na wymianie karty na Audiotracka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz się tylko przepinać to może weź Beresforda w wersji TC7510 (bez USB), myślę, że nie będzie gorszy od tej "Lampucery", a masz w nim wzmak słuchawkowy (wcale nie byle jaki, porównywany z dobrymi konfiguracjami DIY). Cena to jakieś 800zł, a masz już normalny sprzęt w opakowaniu (swoją drogą ta firma do też takie większe DIY, więc nie płacisz za sam znaczek).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...