Skocz do zawartości

słuchawki do użytku domowego/muzyka rock


Recommended Posts

Witam, jestem kompletnie zielony jeśli chodzi o taki sprzęt, chciałbym zakupic coś dobrego na prezent w cenie ok. 100, 130 zł.
Interesują mnie słuchawki nauszne, przede wszystkim do użytku przy komputerze, głównie słuchanie i tworzenie muzyki rockowej, czasem do filmów.
Na początku zastanawiałem się mocno nad Sennheiser HD 201 lub HD 202.
Po przeglądnięciu różnych recenzji i wypowiedzi na forach zainteresowały mnie AKG, np. K77, K44 (często wspominano o K66 ale nie moge ich znaleźc w sprzedaży...)

Zauważyłem jednak że polecane są także HD 205, Creative HQ-1900.
Znalazłem jeszcze forum, na którym polecają do domu słuchawki JTS HP-535

Jak już wspominałem kompletnie się na tym nie znam i cięzko wybrac mi coś dobrego do moich wymagań.

Z góry dzięki za wszelką pomoc i sugestie icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, myślę że dobór słuchawek jest sprawą czysto prywatną. Wątpię aby tu ktoś z Nas siedział nad słuchawki i zastanawial się na różnicami... kwestia bardzo mocno indywidualna...
Można się kierować raczej firmowym sprzętem, mniej firmowe a np komputerowe słuchawki wydaje mi się, że mogą pograć 3-4 lata i coś moze z nimi być nie tak..kwestia materiałów z jakich są wykonane itd.
Zawsze lub często można się kierować marką.. Słuchawki w przedziale 100 - 130zł mogą nie mieć istotnych różnic w brzmieniu... choć zależy to głównie od źródła...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj muzycznego, tu tak naprawdę nie można pomóc. Z marek, na które warto zwrócić uwagę to Sennheiser, AKG, Bayerdynamic, KOSS, Grado, Ultrasone. To jest ścisła czołówka. Każda mają jakiś swój sposób na granie Senn (sporo basu, pasmo dość zrównoważone), AKG (trochę wyeksponowana góra, mało basu, świetna przestrzeń), Bayer (moim zdaniem pomieszanie Senna i AKG, niezła przestrzeń, basu akurat, a przy tym nisko schodzi), KOSS (nie słuchałem żadnego większego modelu), Grado (wyeksponowana góra, bardziej analityczne niż AKG, ale na pewno mają dusze, przy długim słuchaniu trochę za ostra góra, ale to kwestia gustu), Ultrasone (tak jak KOSS, nie wiem, nie słuchałem).
Wszytsko co napisałem to moje odczucia i każdy może postrzegać to inaczej. Dzięki temu możesz porównać, mniej więcej marki między sobą, ale tak naprawdę nie będziesz wiedział, które ci odpowiadają (czy tej osobie, której je kupujesz).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestią priorytetową, też jest wygoda i lekkość słuchawek...
Z słuchawek które posiadałem a mialem 4..5...
Przodowały u mnie tak:
Philips takie wielkie na uszach/g;lowie .. takie patalniowate .. typ chyba : HP8900 - wygodne.. po 3 godzinach słuchania zero zmeczenia.. tylko cena do dzis sie trzyma..i polozysz za nie srednio 250-300zł
a drugie które utkwiły mi w pamięci..to sluchawki Tonsil ( modelu nie pamietam) mniej wygodne grały z duszą..to były letnie ...słuchawki..grały tak lekko nie męczyły..
Mialem też styczność z jakimis budżetowymi konstrukacjami.. marki : Pioneer, Philips, Thomson... cos wlasnie w przedziale na tamte lata 100-150zł ..to była porazka ... brzmienei z mocno wybitymi skrajami pasma..PIoneer miał taki bas ..do tego tak ściskał głowę, że masakra, reszta była też mało ciekawa niewygodna i nijaka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...