Skocz do zawartości

Unitra Adam GS-420 + Laptop


Recommended Posts

Witam,
Posiadam gramofon Unitra Adam Gs-420 chciałbym połączyć go z laptopem za pomocą przejściówki z din 5 na mini jacka, podpiąć gramofon do line-in'a, by dzwięk leciał z głośników laptopa. Czy w takiej kombinacji będzie to działać Czy może potrzebny będzie przedwzmacniacz, o ktorym gdzies czytałem, lub cos innego?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Pomysł naprawdę zwala z nóg icon_wink.gif
Szkoda kasy nawet na kabel z przejściówką, jeśli to z laptopa ma grać. Poza tym, "Adam" spaliłby się ze wstydu grając z taka "elektroniką " icon_wink.gif
A poważnie - jak chcesz płyt posłuchać, to przedwmacniacz (lub wzmacniacz w wejściem "phono") koniecznie i słuchawki albo kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
icon_biggrin.gif może to śmieszne ale wróciłem do pomysłu po tak długim czasie!
Może nadal ktoś mi pomoże. Mój Adma potrzebuje igły (mf-104) obecna jest ułamana, zastanawia mnie czy wystarczy igła czy trzeba wymieniać całą wkładkę- która wygląda na nieuszkodzoną.
Sprostuję trochę mój pomysł: Chce połączyć Adama (wyjście din 5) z przedwzmacniaczem, stamtąd po przejściówce do line'ina do laptopa a od laptopa mam głośniki Microlab 7C - nie chce słuchać przez głośniki laptopowe icon_biggrin.gif bo to faktycznie byłoby śmieszne! Mam dwa pytania:
-Jakiej klasy przedwzmacniacz większość z was uważa za przyzwoity? Jak możecie to podajcie godne uwagi modele razem z orientacyjną ceną. Jakiego przedwzmacniacza potrzebuje do mojego Adama MM czy MC?
-Czy ten układ jaki przedstawiłem będzie działał? Czy będzie ładnie grał? icon_biggrin.gif

P.S. Pomysł wziął się stąd, że skoro mam dobre kolumny do komputera po co mi kolejne specjalnie do gramofonu (mam za mały pokój by tak to wszystko pomieścić icon_smile.gif ) Ale zależy mi na autentycznym analogowym brzmieniu!! W żaden sposób nie chce tego zabijać czyszcząc komputerem dźwięk Adama! icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś sobie nie wyobrażam, że przez komputer uzyskasz analogowe brzmienie. Skoro, jak się domyślam, nie masz teraz w planie zakupu wzmacniacza i kolumn dających "Adamowi" szansę na oddanie tego co umie to oczywiście przedwzmacniacz i komp jest jakimś wyjściem - z całą świadomością, że marnym.
Wkładkę kup np Ortofon - za około 80 zł. Niewiele droższa od MF, a o niebo lepsza (choć nie wiem czy komp nie zabije i tej różnicy).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz zastanawiam sie czy przypadkiem nie mozna połączyć bezpośrednio Adama z moimi głośnikami. Tak wygląda ich wyjście z tyłu: (przesyłam w załączniku) zdaje się że tam gdzie jest napis "aux" można przyłączyć wyjście z przedwzmacniacza po po stronie Pc mam podłączony komputer (tak, te głośniki mają opcje połączenie dwóch źródeł)

edit// dzieki za podpowiedz z wkładką, a jak z przedwzmacniaczem? jaki i za ile? to mnie boli!

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gramofon bez wzmacniacza potrzebuje wzmacniacza z wejściem PHONO albo przedwzmacniacza gramofonowego. Z wejścia AUX uzyskasz cień głosu, bardziej zakłócenie niż muzykę.
Czarny krążek, jeśli chcesz go USŁYSZEĆ ma swoje wymagania. Jeśli nie zależy Ci na jakości dźwięku, sprzedaj ADAMA i za uzyskaną kasę kup taniego drapaczka ze wzmacniaczem i kolumienkami. Zostanie Ci trochę nawet na kilka płyt.
Inne rozwiązania wydają mi się stratą czasu i pracą na frustrację efektem (bardziej jego brakiem)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączenie ADAMa do integry w laptopie to był zdecydowanie zły pomysł, ale jeśli podepniesz go bezpośrednio (znaczy bez udziału laptopa, ale z przedwzmacniaczem oczywiście) pod AUX w Microlabach to jako tymczasowe rozwiązanie może się to sprawdzić.

Myślę, że możesz zrobić póki co trochę dziwny zestaw tzn. kupić wzmacniacz stereo z wejściem PHONO i z wyjściem REC OUT. Podłączysz drapaka do PHONO IN, a Microlab'y pod REC OUT. W ten sposób skorzystasz przez jakiś czas tylko z przedwzmaczniacza gramofonowego, a za jakiś czas dokupisz kolumny i wtedy kompa też będziesz mógł pod to podłączyć. Microlab'y tym sposobem staną się zbędne, ale jakość dźwięku niewątpliwie skorzysta.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Bardzo proszę o doradzenie:
-Szukam wzmacniacza
-oraz kolumn stereo do niego
Całość musi zmieścić się w 700zł, ma być to też zestaw który będzie może trochę z czasem rozwinąć (dołączyć subwoofer, dodatkowe głośniki). Plan jest taki by podłączyć do wzmacniacza mój gramofon - Adama, oraz laptopa z którego najczęściej puszczam muzykę. Uznałem, że za tę kwotę najlepiej będzie kupić używany zestaw vintage na Allegro. Tylko nie wiem czego szukać - jakiego wzmacniacza i głośników. Gdybyście potrafili mi trochę pomóc byłbym bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam Papuga
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz musi, przede wszystkim mieć wejście gramofonowe "PHONO". Sprzętu szukaj raczej niedaleko domu tak, żebyś mógł posłuchać jak to gra i odsłuchem się kieruj. Budżet masz raczej nie najwyższy więc cudów raczej oczekiwać nie należy ale śmiało możesz przyjemny sprzęcik znaleźć.
TUTAJ na przykład ładny wzmaczek icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się, gotów byłbym go kupić icon_smile.gif
Tylko, że mam taki pomysł by kupić na początek wzmacniacz tego typu + małe monitorki (najczęściej nie słucham muzyki zbyt głośno, siedząc przy komputerze) takie jak te - http://allegro.pl/show_item.php?item=1398245561
Lecz później myślę o dokupieniu kolumn które postawiłbym po drugiej stronie pokoju.
Ten Marantz ma wejście tylko na jeden komplet głośników - więc szukam dalej icon_smile.gif
Co o tym sądzisz?

edit//
wzmak: coś takiego:
- http://allegro.pl/sony-ta-f210-potezny-gwa...1406577229.html
- http://allegro.pl/pioneer-a-331-solidny-wz...1327568120.html

edit2//
Może to trochę głupie icon_razz.gif Wstawiam schemat mojego pokoju (w załączniku) taki +/-
-czerwone kwadraty to miałyby być monitorki, gdzieś między nimi na biurku komputer
-czarne to miałby być kolumny
-niebieski to gramofon i wzmacniacz
-pogrubione miejsca na ścianach to - z lewej drzwi, - z prawej okno ;P

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie, moim zdaniem nie najszczęśliwsze. Ja bym z małych kolumienek zrezygnował całkowicie. Łóżko zamienił miejscami z szafką, a kolumny ustawił po obu stronach szafki - wtedy na łóżku miałbyś miejsce do słuchania muzyki w skupieniu icon_smile.gif , a i przy biurku też by Ci szemrało w czasie pracy.
TUTAJ masz kilka słów więcej o ustawieniu sprzętu.
A co do wzmacniaczy - każdy z tych co podajesz i moja propozycja zagra, więc wybór albo odsłuch albo "na oko".
Powodzenia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JBL charakteryzuje się dudniącym basem bez kontroli (czasem się mówi, że miękkim i rozwlekłym jak stara guma od majtek icon_wink.gif )
Miałem podobne kolumny - pozbyłem się ich najszybciej jak mogłem.
Spotkałem się z opinią, że to kolumny dla młodych, mocno zbudowanych (szczególnie w okolicach karku) ludzi ubranych zwykle w stroje sportowe znanych firm icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

icon_biggrin.gif nie nie nie.
A kozystajac z twojej uprzejmosci, cos mozesz powiedziec o tych? http://allegro.pl/t-a-kolumny-t-a-stratos-...1416067571.html
Wygladaja swietnie icon_razz.gif
Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "ODPOWIEDZ" (na dole strony) zamiast "ODPISZ" by niepotrzebnie nie cytować wypowiedzi poprzednika...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Wersja jest bardzo ekonomiczna - 250zł za podstawowy model wzmacniacza oraz kolumny podłogowe to tanio jak barszcz. Chociaż trudno mi powiedzieć, co to za model kolumn.
Na początlu może być ... Dużo nie kosztują, a łatwiej jest wchodzic w lepsze modele gdy coś już u Ciebie będzie grało i sie osłuchasz ze sprzętem.

A co do kolumn JBLa to nie można ich porówynwać z wynalazkami w stylu VK bo to już przegięcie! icon_evil.gif
Poza tym JBLe mamy w dość szerokim zakresie cenowym, a do tego jest na rynku sporo starszych i dobrych modeli (no ale nie za ceny kolumn VK, tylko "ciut" więcej).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...