Skocz do zawartości

Wybór słuchawek - potrzebna pilna fachowa pomoc


Recommended Posts

Witam Was icon_smile.gif
Jestem tutaj nowy, przeszukiwałem forum aczkolwiek nie znalazłem nic odpowiadającego moim kryteriom.
Sprawa wygląda następująco:
Potrzebne pilnie mi są słuchawki możliwie jak najlepsze, które potrzebuję jako ODSŁUCHY do muzyki elektronicznej.
Dodam, że jestem Djem więc bardzo - podkreślam - bardzo zależy mi na jak najwyższej jakości odtwarzanej muzyki.
Z tego co już w internecie wyczytałem, najlepsze do tego są słuchawki półotwarte.
Znalazłem 2 modele firmy, którą szczególnie do tego polecano mi:
AKG K99
AKG K514

Niestety poza różnicą w wielkości przetwornic, nie orientuję się na tyle, żeby wiedzieć, które bardziej pasują do moich potrzeb.
Moje potrzeby to:
- Przesłuchiwanie muzyki (co owocuje jej wyborem lub odrzuceniem - krótko mówiąc muszę słyszeć wszystko łącznie z porządnym basem ale nie ogłuszającym)
- Składanie setów na programie muzycznym (na słuchawkach dokładnie wiem gdzie co w trawie piszczy)
- Ogólnie słuchanie muzyki

Niestety budżet mam malutki bo 200 zł więc z tego co widziałem, nie łapię się do puli słuchawek audiofilskich, jedynie HI FI ale mogę się mylić.

Proszę Was bardzo o rzetelną, fachową pomoc icon_smile.gif
Może jakaś inna firma inny model? icon_smile.gif


P.S. Zapomniałem dodać, że słuchawki muszą mieć mały jack. Kartę, którą posiadam to Creative Audigy SE icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy;
To teraz kilka spraw aby rozkręcić wątek:
- jakie masz teraz słuchawki ?
- skoro jesteś Dj to hmm chcesz wybietnie dobry odsłuch na imprezie - gdzie jest b.głośno..
- budżet faktycznie minimalny
- i te 200zł nie łapie się tak jak napisales ani do audiofilskich, ani do Hi Fi, tylko podstawowe icon_wink.gif
PS. jest dział który się nazywa: FORUM AUDIO > NIE TYLKO AUDIO > DJ-Zone
- niestety DJ u nas ci niedostatek...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice w odtwarzaniu dzwięku w obu modelach AKG K99 i AKG K514 mogą byc subtelne.

Z tego co się doczytałem na stronie www.akg.com :
AKG K514 są przeznaczone do uzytku domowego, z dobrymi sopranami i basem oraz niepodkolorowanym brzmieniem.
AKG K99 należą do linii "professional" . Jest to model niedawno opracowany i wprowadzony do sprzedaży. Przeznaczenie: domowe nagrywanie, odsłuch instrumentów muzycznych, monitoring.

Moja propozycja: rzuc monetą icon_mrgreen.gif orzeł - AKG K514, reszka AKG K99
A tak na serio, to wydaje mi sie że obydwa modele oferują dokładnie to, czego oczekujesz od słuchawek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa słuchawek jest bardzo indywidualna i ciężko jest (ciężej niż zwykłe stereo) doradzić coś konkretnego. Przerzuciłem ceneo i wydaje mi się, że stać cię na AKG K99, Sennheisera HD438, albo Audio-Technicę ATH-AD300. Pytanie, które najbardziej cię usatysfakcjonują. Senn gra mocnym dołem, AKG mocną (podbitą) górą, ale ze świetną przestrzenią, a Audio-Technica jest mało znana (u nas), ja słuchałem raz ich produktu i niezbyt mi pasował, ale to były świeżutkie z pudełka, więc pewnie ich mozliwości były ograniczone ("niewygrzane").
Jak zwykle proponujemy odsłuch, bo bez niego ani rusz, gdybyś miał już jakąś podstawę i do niej chciał porównać nowe to byłaby inna sprawa, ale jeśli chcesz pierwsze (lepsze) słuchawki to ciężko. Zależy co lubisz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...