Skocz do zawartości

DENON PMA860 - jakie budżetowe głośniki


kielbasowski

Recommended Posts

serwus

pytanko o godne polecenia budżetowe głośniki w cenie ok 1500, które znakomice współgrałyby z wzmacniaczem DENON PMA860
pomieszczenie to pokój 22 m2 - będą musiały świetnie oddawać uroki alternatywnego gitarowego grania, jakieś wycieczki w stronę post rock, post punk oraz nieco elektroniki. niech to zabrzmi dobrze hehhe Muszę dodać, że nie mam zbyt dużego doświadczenia w sprzęcie .....
wielkie dzięki za pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpusc se Celestiony. Wiem , bo mam. Co prawda F30 , ale podejrzewam ze F38 beda graly podobnie. Dla mnie dramat , ale sa to tylko moje odczucia a tobie moga sie podobac choc watpie icon_biggrin.gif . Ja nie polecam

Natomiast , z czystym sumieniem moge polecic te:

http://allegro.pl/item688309088_mordaunt_s...zt.html#gallery

I tak jak wapomnial mkk , posluchaj sam i potem zdecyduj
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ogólnie rzecz biorąc KEFy do gitarowego grania są świetne. Dość przyjemna średnica, w dodatku lekko wypuszczona przed szereg. Super warunki do wsłuchiwania się w gitarę. Zastanwiam się tylko czy bedziesz zadowolony z elektroniki na nich, bo basik jest dość szczupły i może go być zwyczajnie za mało.

Trochę innego typu, ale też świetne do rocka (itp.) są kolumny B&W (Bowers & Wilkins). Co prawda twój budżet nie pozwala na zakup ich podłogówek, ale jesli przkonałbyś się do używek to warto zwrócić uwagę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Cytat

jeszcze jedno pytanie - Czy Tannoy F3 wystarczy do zapełnienia dźwiękiem pomieszczenia o powierzchni 20 - 22 m2 ?? oczywiście docelowo miałyby współpracować ze wzmacniaczem jak w tytule ....



Weź pod uwagę jeszcze kolumny:
Mission M33i
Mission M34i
Wharfedale 8.4
Wharfedale 9.5

Wiem, że lista kolumn do wyboru się tylko wydłuża, co wcale nie ułatwia wyboru - ale cóż.
Osobiście wybrałbym proponowane uprzednio Acoustic Energy Aegis Neo 3 , o ile są jeszcze dostępne.
Cena przyzwoita, bo Acoustic Energy sprzedawał resztki z linii kolumn w tym rodzaju wykończenia (apple) - 186 funtów na brytyjskim ebay-u
Poza ebayem są one dostępne w cenie ok.200-240 funtów: google-shopping
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

DSC01446.jpg


mission m33i icon_twisted.gif - po kilku próbach zakupu, niewypałach (używki chciałem łyknąć -ktoś zrezygnował bądź inny koleś ściemniał z gwarancją ) .... gra piknie gra i przypadło do gustu brzmienie ... pytanie kolejne się nasuwa o podłączenie bi-wire, czy w denonie pma 860 nie ma przeciwwskazań by to uczynić ? podłączyłem w sposób jak na obrazku i na gałce A+B .... pytanie kolejne czy przy przekręceniu na A bądź B można spodziewać się czegoś groźnego hehehe np. kupa dymu ... icon_smile.gif wielkie dzięki za pomoc ....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Witam
Sam nie mam za duzego doswiadczenia w sprzecie, ale wydaje mi sie ze marka Wharefedale byla by dla Ciebie odpowiednia. sam dysponuje modelem diamond 9.1 do tego wzmacniacz marantz pm4001 ( co razem teraz chyba nawet nie jest warte 1500 zl) i musze powiedziec ze glosniki te zwracaja bardzo dynamiczny bas i gore, w srodku czegos troszcze brakuje, ale sciezka do blade runnera czy plyty steva vaia na odpowiednich decybelach brzmia swietnie. wiec przy Twoim budzecie moze byc juz tylko lepiej. pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...