Skocz do zawartości

YAMAHA CD-2000 + YAMAHA RX-V465 + MA BR 2


Redundantor

Recommended Posts

Witam,

w pierwszej kolejności chciałem się przywitać (pierwszy post) icon_smile.gif

A teraz do rzeczy. Dorwałem od krewnych i znajomych królika odtwarzacz CD YAMAHA CD-2000. Nie mylcie tego z CD-S2000.
Już udało mi się zaprzęgnąć do pracy tego dziadka. Wygląda to tak:


Zdjęcie komórkowe. Kablami się nie przejmujcie bo mam remont i przez 2 tygodnie koczuję w innym mieszkaniu.
Na górze CD-2000 topowy model yamahy... sprzed ... ok. 18 lat
Pod spodem jego późny wnuk amplituner YAMAHA RX-V465. To jednak rodzinka, więc się nie gryzą . Wszystko podłączyłem z głośnikami Monitor Audio Bronze BR2.

Muzyka z tego sprzętu jak dla mnie jest niesamowita. Wcześniej jako CD używałem audiofilskiego klocka PS3 icon_wink.gif. Szkoda tylko, że nie mam do tego pilota - ale spróbuję uruchomić obsługę z tego od ampli. Może się uda.

W związku z tym mam parę pytań:

1. Czy ktoś użytkuje jeszcze taki sprzęt (z tego co czytałem w necie kiedyś był to niczego sobie odtwarzacz)?
2. Czy ktoś posiada do tego instrukcję? Mogę kupić skan/ksero itp.
3. I kwestie techniczne. Podłączyłem ten CD wyjściem fixed out - i jak mi się wydaje - dźwięk idzie bez żadnych pośredników. W ampli ustawiłem direct, więc ten klocek też od siebie nic nie dodaje. Czy lepiej może tym line out?

4. Czym różnią się te wyjścia fixed i line out? To te 4 chinche po lewej (wszystkie wyjścia). Lewe jest fixed, prawe line.
5. Wreszcie problem z kablem. W dzisiejszych sprzętach wyjścia analogowe oznaczane są kolorami (czerwony, czarny). W tym CD jest tylko L i R. Czy L(eft) łączyć z czerwonym wejściem w ampli, czy z czarnym?

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Czy ktoś użytkuje takie dziadki - ależ tak icon_smile.gif

Sam mam 21-letnego CDX-1100 (ten twój to chyba jednak starszy jest icon_wink.gif ) i bardzo go sobie chwalę. Jeden z najlepszych CD-z jakim miałem do czynienia. Jedyny minus to jak padnie laser to już niestety chyba będzie koniec pieśni icon_sad.gif

Stare wysokie Yammy mają ten niepowtarzalny czar.

Jeśli podoba Ci się to co słyszysz spróbuj zakręcić się za którymś ze starych topowych wzmacniaczy Yammy (A-1000, A-1020). Takie połączenie pozwoli rozwinąć pełnię skrzydeł Twojego CD-2000 (że też mnie nikt nie chce sprezentować takiego cedeka icon_sad.gif ) Chętnie przygarnę icon_wink.gif


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...