Skocz do zawartości

Onkyo DV-SP405S, TX-SR505S, Klipsch F-1HT-B


bbzg

Recommended Posts

kupilem Onkyo DV-SP405S, TX-SR505S, Klipsch F-1HT-B i telewizor Sony e5520 40 cali. potrzebuje rady, mianowicie chodzi mi o okablowanie.planowalem polaczyc dvd z amplitunerem i telewizorem za pomoca kabli hdmi. dobrze? czytam tu o roznych polaczeniach wyzej wymienionych i sie pogubilem.jakie kabl do glosnikow?nie stac mnie na razie na jakies wypasy wiec prosilbym o zachowanie przyzwoitosci icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nawet jeśli nie kupisz jakiś drogich kabli (zł/mb) to całościowo kwota okaże się pewnie spora.
Proponuję takie zakupy:
głośnikowe front i center: Oehlbach 2x2,5mm
głośnikowe surround: Oehlbach 2x0,75mm
HDMI: np Bandbridge Premium
IC stereo: kupić używkę na QEDa Qunex 2/3 (ok. 100zł)

Schemat połączenia:
TV - DVD: HDMI
DVD - amp: COAXIAL (kino) i 2RCA (stereo, ostatni w kolejności, bo niekoniecznie coś poprawi <po coaxialu też idzie normalnie stereo>)
ewentualnie amp - TV: COMPOSITE (RCA), ale to tylko w celu łatwiejszego poruszania po menu w trakcie konfiguracji, później będzie zbędny

Tak jak pisze geforce84 w późniejszym czasie najwyżej poeksperymentujesz z kablami dla frontów (może też IC stereo), ale wydaje mi się, że nie znajdziesz jakiegoś kabal, który będzie miał tak wyraźną przewagę nad Oehlbachem, że warto będzie na niego wydać 500-800zł. Jeśli zaś słuchasz dużo muzyki to warto będzie pomyśleć nad odtwarzaczem CD, albo serwerem muzycznym. One na pewno będą grały znacznie lepiej niż DVD.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za rady.

kable glosnikowe ogarnalem, ale dlaczego nie moge polaczyc tv, dvd, ampli i tunera polsatu za pomoca 3 kabli hdmi? wydawalo mi sie, ze daja najlepsza jakosc...

i jeszcze jak pojde do sklepu co mam dokladnie powiedziec?jak nazwac te kable zeby mnei nie wylali? icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz w TV 2xHDMI to nie warto wprowadzać między źródło, a wyświetlacz ampitunera, to tylko pogarsza jakość obrazu.

HDMI rzeczywiście ma najlepszą jakość, ale tylko obrazu (taka sama jak po COMPONENT), audio zaś z HDMI to może nie tragedia, ale można na pewno dużo lepiej. Zatem dużo lepiej wykorzystać OPTICALa z Polsatu i COAXIALa z DVD.

Schemat połączeń:
TV: 2xHDMI (Polsat, DVD)
amp: OPTICAL (Polsat), COAXIAL (DVD) i ewentualnie 2RCA (InterConnect analogowy do DVD), ale tak jak pisałem lepiej kupić jakąś używkę za pół ceny niż słabszy za tą samą
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc pacio jak tak troche z innej bajki , wszystkie moje komponenty sa podpiete przez hdmi ( ps3 , c+, dvd , laptop do ampa , i hdmi do tv ) . Z tego co wyczytalem w tym poscie wynika ze dobrze by bylo porozdzielac sygnaly ( dzwiek optyk ps3 -amp , c+ - amp ) wiesz o czym mysle . Troche sie zdziwilem jak to przeczytalem bo zamienilem wszystkie moje stare polaczenia na hdmi , a tu teraz taka checa . Czy mam teraz podlaczyc te sprzeciki optykiem ( moim celem jest DTS HD audio , dolby true Hd z PS3 ) wiec tak naprawde to chodzi mi o to dokladnie polaczenie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie Ryba, nie ma coaxiala w polsacie. kombinowalem kombinowalem i musialem polaczyc zwyklym czinczem tuner polsatu z amplitunerem.
teraz mam pytanie: kupowac optyczny czy zostawic tak jak jest?jak duza bedzie roznica?jaki dokladnie kabel-moze ktos wrzucic link?

ps.a najlepsze ze przedstawiciel onkyo mowil ze coaxial bedzie dobry heheh
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dźwięk HD (Dolby True HD, DTS Master Audio itd.) to optyk jest zbędny, bo on nie przeniesie go na ampa. Tylko HDMI "umie" przesyłać audio HD (trochę dziwne <niby słabsza jakość, a i tak lepsza>, możnaby dojść do wniosku, że lepiej wyjść z DVD analogowo icon_wink.gif)

bbzg
Przedstawiciele to na ogół nie mają pojęcia o sprzęcie, ewentualnie o marce, którą reprezentują. Zmień cincha na optyka, bo przez optyka idzie sygnał cyfrowy np. Dolby Digital (niektóre filmy w TV mają taki dźwięk), więc lepiej mieć taki, który wykorzysta 5.1, a nie tylko stereo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co zauwazylem ( uzywam ps3 jako mojego odtwarzacza blu ) jak zmieniam w konsoli na optyka mam opcje zdefiniowania jaki sygnal audio chce aby po nim szedl i sa opcje PCM odpowiadajace symbolami dts Hd i true hdDolby. Wiec moje pytanie pacio czy jestes pewny ze tylko hdmi puszcza te sygnaly . Chodzi mi w duzej mierze o jakosc a z tego co piszesz to optyk wygrywa . Jedynym ale po zdefiniowaniu sygnalu jest info o tym ze jezeli dany sprzet nie ma tych funkcji glosniki nie beda graly .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie jestem pewien icon_wink.gif

Szczerze mówiąc z tymi sygnałami to jest ciężko się połapać, myślę, że moje przeświadczenie, że optyk nie radzi sobie z audio HD wynikało z braku źródła, które przesyła audio HD po optyku/coaxialu.

Szczerze mówiąc trochę się już sam zgubiłem. Może muzyczny_gośc nam pomoże??? icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...