Skocz do zawartości

Denon AVR 1509 + DVD 1740 + WH 2 CR30


karol212

Recommended Posts

Witam!
Kupiłem Amplituner Denon 1509 z DVD 1740 z głośnikami 5.1 Wharfedale 2 CR30 (takie: http://www.allegro.pl/item698097353_wharfe...dz.html#gallery ) + subwoofer Magnat Monitor Sub 200A. Za wszystko zapłaciłem 3900 łącznie z pełnym okablowaniem, kablami HDMI. Chciałbym wiedzieć czy był to dobry wybór, czy nie przepłaciłem i czy sprzęt ten jest dobry w swojej klasie cenowej. Mam pokój 20m2 i służyć ma głównie do filmów, czasami do muzyki. Męczy mnie również jego głośność. Jest od -70 do 0 i na -20 wcale nie jest tak głośno czy jest to może wina skonfigurowania sprzętu (mam go 2 dni)?
Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!


Nie ma co się tzera zastanawiać czy był to dobry czy zły wybór i czy przepłaciłeś czy nie bo teraz i tak to nic nie zmieni, ciesz się że masz icon_biggrin.gif .
Jeśli chodzi o ta głośność to te modele tak maja. Dokonywałeś kalibracji poprzez dołączony do zestawu mikrofon?
W jakim sklepie to wszystko kupiłeś?
Ile dałeś za zestaw (amp+DVD+kolumny) a ile za kable i sub?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Nic złego się nie dzieje, koleżanka ma model AVR-1708 i tam ,,dźwięk zaczyna się" dopiero właśnie na -20 dB. Kazałem jej nie przekraczać na początku -10 dB, ale do zera śmiało można go wysterowywać. Swoją drogą w modelach DENON-a graficzna prezentacja poziomu głośności jest bardzo nieczytelna. Tak więc rozumiem Twoje obawy, przy zachowaniu rozsądku z głośnością, nic nie powinno się dziać. Nie przekraczaj 0 dB i będzie git icon_smile.gif
Co do trafności zakupu, hm................. to bardzo subiektywne uczucie, najważniejsze byś Ty był zadowolony. Marka DENON, to czołówka światowych producentów KINA DOMOWEGO - na początek to powinno wystarczyć icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokonywałem kalibracji przez mikrofon ale sprzedawca powiedział mi że jeżeli chce osiągnąć 100% możliwości sprzętu trzeba to ustawić ręcznie a nie każdy to potrafi. To jest moje pierwsze kino domowe. Interesuje mnie ten dźwięk gdyż w sklepie wydawało się grać głośniej. A sklep to radiomarket.pl Za amplituner+DVD+kolumny 2800, subwoofer- niecałe 600
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też kalibrowaliśmy AVR-1708 + DVD-1940 za pomocą mikrofonu - wszystko zgodnie z insrukcją obługi icon_smile.gif , bodajrze 6 cykli pomiarowych. Potem w ustawieniach sprawdziłem wyniki i jeśli uważałem że za mało/dużo [dB] to korygowałem +/- oraz jeśli jeden kanał (L) różnił się do [R] to uśredniałem wynik i wprowadzałem takie same dane dla obu. Ale po tym wszystkim i tak do - 20 dB mieliśmy niedosyt głośności icon_sad.gif , dopiero w przedziale od -20 dB do 0 dB są odpowiednie warunki do słuchania muzyki. Tak naprawdę to tylko umowna skala i tak ją traktuj, dodawaj głośności do momentu, aż będzie wypełniać Twoje pomieszczenie w sposób zadawalający. Ale nie tak, by dźwięk był zniekształcony i zbyt głośny - czyt. charczał!!!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Denon 1508 z DVD 1740 z głośnikami 5.1 Wharfedale 2 CR30 ( 2045zł) denon 1508 a 1509 to praktycznie to samo. 1508 To 7-kanałowy wzmacniacz o mocy 110 W (6 ohm) w każdym kanale a 1509 to 5-kanałowy wzmacniacz o mocy 110 W (6 ohm) w każdym kanale. sub to sony saw 2500 (540zł) co razem dało niecałe 2600 zł wiec mogłeś trochę się potargować.
Za kable dalem ok. 500zł 2x HDMI, 30m kabla do głośników, 1xOPTICAL, 1xCOAXIAL i kabel do suba.
Denon to dobra firma i choć w tym przedziale cenowym wszystko gra podobnie to teraz chyba kupił bym amplituner ONKIO.

Wim że ta głośność w denonie trochę złości. Mam jeszcze zestaw KD LG który kosztował 1200 zł 2,5 roku temu i gra znacznie głośniej niż denon, tylko ze w lg czym głośniej tym gorzej z jakością dźwięku a w denonie już tego nie odczuwam.

Głośność w moim denonie jest w skali od -80 do +17 i trohc mnie to dziwi ze u ciebie jest od-70 do 0.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...