Skocz do zawartości

Odnowienie kolumn New Mildton 150


Recommended Posts

Witam, jestem nowy na forum to więc proszę o wyrozumiałość icon_smile.gif

No więc tak. Mam dwie nowe kolumny New Mildton 150 (80W RMS) i sprawa jest następująca:

Zastanawiałem sie nad lekkim odnowieniu tych kolumn. Nie chodzi tu o osobne głośniki, które są w super stanie - bo wszystkie nowe. Chodzi mi o wnętrze:

-Wytłumienie: W środku jakaś taka wata ciemno-kolorowa, przykrywająca zwrotnice oraz 90% tylniej ściany głośnika - Czy tyle wystarczy? Może kupić więcej waty do wytłumienia i tam powsadzać?

-Zwrotnice: Zwrotnice oryginalne, ale są strasznie stare, brudne, i nie wiem czy działają 100% sprawnie, bo co prawda bass jest słaby i średniotonowiec szeleści troszke. I dzwięk nie jest taki głęboki tylko taki troche płytki.

Teraz pare pytań:
1)Czy opłaca sie kupowanie nowych zwrotnic?

2)O co chodzi z tymi W na zwrotnicach? Czy to jest ważne?

3)Ile Watt musi mieć ta zwrotnica zeby głośnik New Mildton 150W (80W RMS) grał dobrze?

4) Czy ta zwrotnica będzie dobra: http://www.powe.com.pl/product_info.php/cP.../products_id/56

5) W środku głośników okablowanie jakieś kwazi jest, jakby od telefonu kabel taki. Można wymienić na miedziane głośnikowe? To coś pomoże czy poprostu szkoda zachodu?

Pozdro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...