Skocz do zawartości

sluchawki do 700zl


Recommended Posts

witam

szukam sluchawek do 700zl zamknietych koniecznie...
obecnie mam AKG K 512 i wzmacniacz microforum.

Sluchawki AKG ktore kosztuja ok 150zl uwazam za bardzo dobre w tej cenie. WYbieralem je bardzo dlugo porownujac z wieloma w tym przedziale cenowym, Ale apetyt rosnie... chcialbym czegos bardziej przestrzennego.

W pracy porownywalem moje AKG z beyerdynamciem 770 PRO. A te z kolei maja dla mnie za duzy dol (i troche za jasna gore).
Czy jest cos zamknietego do max 700zl z mniejszym dolem niz masakryczny BD 770 Pro i duza przestrzenia?

muzyka: pop, soul, rnb, itp nieciezkie klimaty.


Maciej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, jest kilka sluchawek AKG zamknietych w tym przedziale cenowym:

np. K 172 HD, 272 HD, K 271 Studio.

Co do K 172 HD to faktycznie sa dobrze oceniane i wlasnie o taki przekaz mi chodzi (bliskosc dzwiekow), ale niestety, to co napisali o wygodzie w ostatnim Hi-Fi i Muzyka jest prawda. W MediaM mialem okazje je zalozyc i niestety nie da rady dluzej ich miec na glowie. Nauszniki sa za male, ucho nie wchodzi do srodka, a nacisk jest bardzo duzy.

Co do 272 HD to nie mialem okazji ich sluchac, ale wygoda wedlug recenzji jest na normalnym poziomie. Wg recenenta sluchawki daja inne obcowanie z muza, jakby bardziej oddalone... z dystansu. A to juz mi nie odpowiada. Ale przeslucham jesli sie da.

Przegladam w sieci inne zamkniete AKG i widze K 271 Studio i polotwarte (sporo tansze) K 530.
Czy ktos je odsluchiwal?


I mam pytanie, czy Sennheiser robi sluchawki zamkniete o budowie 555 czy 595?. Nosi sie je wrecz idealnie komfortowo.

MAciej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W pracy porownywalem moje AKG z beyerdynamciem 770 PRO. A te z kolei maja dla mnie za duzy dol (i troche za jasna gore).
Czy jest cos zamknietego do max 700zl z mniejszym dolem niz masakryczny BD 770 Pro i duza przestrzenia?



Czy te słuchawki Beyerdynamic DT770 PRO są rzeczywiście takie "masakryczne"?
Właśnie przymierzam się do powiększenia kolekcji moich słuchawek i chciałbym takie, które miałyby mocny i czysty bas.
Obecnie używam Beyerdynamic DT860 i Goldring DR100, z których jestem zadowolony, ale czasami mam ochotę na "mocniejsze" wrażenia.
Te słuchawki po prostu nie mają takiego "kopa" jak kolumny (Monitor Audio RS6)

Poza spokojną muzyką instrumentalną i wokalną czasami słucham muzyki , w której mocny bas jest bardzo istotny.
Wiem oczywiście że wiele zależy od osobistych upodobań, ale czy osobiście poleciłbyś Beyerdynamic DT770 PRO?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Poza spokojną muzyką instrumentalną i wokalną czasami słucham muzyki , w której mocny bas jest bardzo istotny.
Wiem oczywiście że wiele zależy od osobistych upodobań, ale czy osobiście poleciłbyś Beyerdynamic DT770 PRO?



witaj,
co do 770 Pro to mam wyrobione zdanie, wiec moge je opisac:

- sluchawki nie sa super wygodne. Ma sie wrazenie, ze glowa siedzi w imadle, co na dluzsza mete jest bardzo uciazliwe. Praktycznie po 1dnej plycie trzeba sobie zrobic przerwe...
- izoluja bardzo dobrze od otoczenia
- na zrodle w mojej pracy (czyli na komputerze ze zintegrowana karta) sluchawki maja dla mnie zbyt piskliwa gore) Na DACu i mikroforum ten problem znika.
- maa potezny bas schodzacy bardzo nisko, jak dla mnie - za nisko. mecze sie sluchajac takiego basu.. ale moze tylko ja, a tobie bedzie odpowiadal.
- maja bardzo fajna przestrzen


ale wiadomo... warto przesluchac, pozyczyc zanim sie kupi.
jesli chodzi o bas, to pewnie bedziesz z nich zadowolony, jest dynamiczny, jest go duzo, jest szybki...


Maciej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...