Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!
Szukam dobrych drewnianych głośników opartych na systemie 2.1 w cenie nie wyższej niż 250zł (bo nawet tyle jeszcze nie mam)

Mój poprzedni zestaw to Tracer-eclipse lite(buhahaha) śmiech na sali,
Kiedyś podnieciłem się opiniami o piosence basstronics-bass i love you, włączam i nie słyszę basu, Rozkręcam subwoofer a tu głośniczek mniejszy od pięści.
Myślę sobie-co za shit, chcę coś mocniejszego. I stąd decyzja zakupu nowych.



Cechy poszukiwanego zestawu:
Subwoofer z dużym zejściem i dość mocny. Głośnik większy od pięści xD
Duża moc zestawu. >30w tak, żeby sąsiedzi usłyszeli icon_smile.gif
Żeby nie pierdziało jak dam na full.
I najlepiej, żeby ten zestaw był w jakimś sklepie w Radomiu(ale ostatecznie z neta też mogę kupić)


Znalazłem manta MM 1850, ale jest za tania, nie ufam tanim rzeczom.
mam też na oku MM 3100 ale ten centralny głośnik mnie trochę odstrasza, no i nie znam pasma przenoszenia

A może coś z oferty microlaba?

Z góry dzięki za odpowiedź

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bassotronics - "Bass, I Love You" to jest dobry tester basu (niszczyciel membran icon_wink.gif) do zestawów Logitecha/Creativea. W tej piosence częstotliwości są tak ułożone, że akurat w "plasikowych" zestawach masz bardzo dużo basu. Próbowałem na kilku lepszych zestawach z dużymi i mocnymi subami, a tej "potęgi" basu jakoś nie było. Jedyne co było widoczne to bardzo powolne duże wychylenia membrany (trochę dziwne to).

Co do zestawu za 250zł nie kupisz tak naprawdę nic hi-fi, najodpowiedniejszy w tej cenie będzie Genius. Myślę, że starczy na zakup, któregoś z wyższych modeli.

PS: Na moce i pasmo przenoszenia w tych zestawach to wogóle nie patrz, bo każdy pisze to co chce. Manta za 250zł daje ci 1500W PMPO, to jest śmiech na sali. TRACER w porównaniu do Manty to całkiem niezła firma.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geniusy mówisz, rozejrzę się.

Tracer mnie zniechęcił awaryjnością. Trzech znajomych go miało, dwóch z nich dawno wyrzuciło głośniki na śmieci, a trzeciemu się spalił lewy kanał od satelitek, ale zrobił sobie mono i zostawił.


A co do Manta Thunder Power. Przyciągnął mnie subwoofer i jego iście kosmiczny wygląd, pozatym 3100 PMPO i 46w subwoofer to już chyba sporo w porównaniu z eclipse lite tracera. Odstraszył mnie jednak zintegrowany system stereo.

I tu zależy mi na opinii kogoś, kto miał / ma ten zestaw.
Jak się sprawuje ten pojedyncza kolumna? (wiem, że w środku są 3 głośniki)
Słychać stereo?
Jakiej średnicy są te głośniczki?

A no i najważniejsze
http://tvc-pclweb.systemb2b.com/pricelist/...px?PID=C0361183
Piszą tu, że w zestawie nie ma pilota i że są dwie satelitki + sub, na zdjęciu jest pilot i jedna kolumna stereo + sub. Ponadto w jednym z artykułów na temat tych głośników jest wyraźnie napisane, że pilot jest w zestawie. Jak to z tym w końcu jest?



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz powtórzę odpuść sobie Mantę, jedyne zestawy głośnikowe, które są godne uwagi to te systemy ze wzmakami lampowymi, ale to też nie jest nic wielkiego.

Za 250zł w sieci znalazłem dwa zestawy, na które warto zwrócić uwagę. Genius SW-HF2.1 2000 (marka sprawdzona, chociaż wcale nie popularna, niestety) oraz coś polskiej produkcji Modecom MC-2110 (polska firma, przewaga nad Geniusem to to, że ostatnio widywałem te głośniki dość często w MM, co oznacza, że można ich dość łatwo "odsłuchać", w przeciwieństwie do pierwszych). Mocą itd. się nie sugeruj, raczej tym, że satelity u Geniusa są większe (mają dwa średniotonowce, w sumie dobra sprawa, nie powinny się tak szybko przesterować). Oba zestawy powinny być dobre, który bardziej ci odpowiada, zakup w ciemno, ale większy, albo pseudo odsłuch i dotknięcie towaru (łatwo zwrot).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...