Skocz do zawartości

Amplituner+głośniki


DOKart77

Recommended Posts

Witam wszystkich!
Mam spory problem w dobraniu amplitunera i głośników do mojego salonu (18m2)
Wertuję już spory czas różne fora itp ale zawsze znajdzie się coś co deklasuje dany sprzęt.
Może napiszę jakie mam oczekiwania a Was proszę o pomoc.
A więc jeżeli chodzi o kasę, to podział 1500 zł na amplituner a 1000 na głośniki 2.0(myślę tu o jakiś podstawkowych bo podłogowe odpadają z racji braku miejsca) jest najrozsądniejszy.
Słucham sporo Dub'u , Ska(czyli sporo sekcji dętej), Reggae ale nie gardzę rockiem czy nawet metalem (ale to już w skromnej ilości).Posiadam również konsolę PS3,która jak na razie będzie mi służyła jako odtwarzacz CD,DVD i wiadomo BD. Mam nadzieję że przez kabel HDMI amplituner będzie przesyłaj obraz jak i dźwięk(chociaż nie wiem czy to nie za duże wymagania jak na tę kwotę)W przyszłości planuję zakup gramofonu.Jako że jestem totalnym laikiem proszę o nie pastwienie się nad moją osobą icon_wink.gif
Mam nadzieję że napisałem wszystko co niezbędne.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje jeszcze kilku danych - czego oczekujesz od dźwięku.
Co powoduje, że chcesz amlituner kupić do słuchania muzyki?? Nie lepiej wzmacniacz?
Nie lepiej wydać pieniądze w innej proporcji?? Więcej przeznaczyć na kolumny a mniej na elektronikę?
Jakie czynniki powodują, że dany sprzęt w Twoich oczach się deklasuje?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... od dźwięku oczekuję czystości i dynamiki jeżeli mogę tak to określić.Nie słucham muzyki głośno
Pytasz czemu amplituner a nie wzmacniacz i czy nie lepiej wydać więcej na elektronikę. Nie wiem.Nie zwracałem uwagi na wzmacniacze(może faktycznie powinienem)ale chodzi mi przede wszystkim o wejścia HDMI (kino domowe poprzez PS3 w małym stopniu też wchodzi w grę)
Właśnie tutaj chciałbym się dowiedzieć co najlepiej kupić i czy wydać więcej na to lub na tamto.
A z tym deklasowanie sprzętu to różnie albo głośniki "nie pasują do rodzaju słuchanej muzyki" lub po prostu pojawiały się komentarze, które
wskazywały że sprzęt wcale nie jest taki dobry.....po prostu mętlik w głowie. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby go cytować...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę oryginalny jak powtórzę słowa, które padły na tym forum już wiele razy. Kupując wzmacniacz za 1000 zł otrzymujesz pewną jakość dzwięku stereo. Jeśli chcesz otzymać podobną jakość dzwięku stereo z amlitunera to zazwyczaj muszisz wydać 3 razy tyle. Przy Twoim budżecie nie masz raczej za dużo manewru więc pierwsze co Ci polecę to wzmak - i to używkę z allegro za ok 500 - 1000 zł - za resztę czyli 1500-2000 kup sobie kolumny podstawkowe lub małe podłogówki (weż pod uwagę, że do monitorów przydadzą się podstawki... jak je położysz na ziemię lub na regał to poważnie je upośledzisz)

Co do połączenia - hdmi do tv żeby mieć obraz wysokiej jakości
RCA-RCA do audio i tyle.

Jaki rodzaj kolumn i jaka elektronika do Twojego stylu muzyki to wole nie proponować - są bardziej obcykani, którzy coć zapewne zaproponują

Możesz jesze określić się co do muzyki - czy wolisz podbicie na skrajnych pasmach? Czyli efekciarstwo czy wolisz bardziej wyrafinowany dzwięk i naturalny?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisali koledzy, jeśli nie zamierzasz tworzyć całego KD to zakup ampa wielokanałowego nie ma sensu. Czyli tak szukam wzmaka stereo i dwóch kolumn (podstawkowych, albo małych podłogowych), brzmienie ma być poukładane, naturalne i bez efekciarstwa, a przy tym dynamiczne (w kinie bardzo potrzebne).

Od siebie polecę ci zestawienie Marantza (elektornika) z Klipschem (kolumny). Teraz kwestia doboru modelu. Możesz kupić wzmak PM4001, albo PM5003. Pierwszy to dośc stara konstrukcja, jeszcze stara stylistyka (dużo gorsza niż nowa, ale to tylko gust), za to można go mieć już za 800zł. Druga propozycja to najnowsza seria, a przy tym teoretycznie wyższy model, ale tutaj już trzeba wydać jakieś 1400zł.
Kwestia kolumn masz do wyboru z podstawowej serii (Synergy) F1 (podłogowe, 1500zł), albo B3 (podstawkowe, 1100zł), ewentualnie z wyższej serii (Reference) RB-51 (podstawkowe, 1200zł).

Ja propnuję zestawienie PM5003 + F1. Co prawda trochę przekracza ono twój budżet, ale myślę, że będzie bardzo wszechstornne. Na pewno nie efekciarskie, ale bardzo dynamiczne (moim zdaniem Klipsche w swojej cenie są najbardziej dynamiczne na całym rynku). Zestaw powninien się ładnie skomponować mocowo, bo Marantz nie ma dużej wydajności prądowej, a ale Klipsche są wysokoefektywne, więc nie będzie problemów.

Pomyśl jeszcze nad kabelkami, a przede wszystkim wybierz się na odsłuch zanim kupisz. To jest zawsze najważniejsza sprawa. Nie wiem gdzie mieszkasz, ale najłatwiej jest spotkać taki zestaw w MM/Saturnie, trochę to smutne, ale cóż jakieś pojęcie to daje o dźwięku. Chociaż takiemu odsłuchowi daleko do ideału.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś wielki pacio94 icon_smile.gif i dzięki wielkie za wskazanie mi całkiem innej "drogi" w doborze sprzętu.
Raczej nigdy bym nie zwrócił uwagi na głośniki firmy Klipsch , bo nigdy o niej nie słyszałem.
Postaram się poważnie zainteresować Twoją propozycją i mimo,że przekracza to mój budżet,to
po prostu trochę poczekam aż zaoszczędzę te parę stów więcej.Chociaż nie mam zaufania do MM to będę niestety zmuszony tam pojechać bo
mam blisko.Nie zapomnę też o dobrym okablowaniu tak jak napisałeś.
Pozdrawiam i dzięki raz jeszcze!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie będę oryginalny jak powtórzę słowa, które padły na tym forum już wiele razy. Kupując wzmacniacz za 1000 zł otrzymujesz pewną jakość dzwięku stereo. Jeśli chcesz otzymać podobną jakość dzwięku stereo z amlitunera to zazwyczaj muszisz wydać 3 razy tyle.


Jeżeli mówimy o amplitunerze AV to prawda. Jednak są na rynku także amplitunery stereo - nie należy o tym zapominać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...