Skocz do zawartości

Kenwood krv7070 + JBL


adamP

Recommended Posts

Witam
Posiadam amplituner jak w temacie do tego kolumny tonsil scherzo 200. Nie grają za cudownie. Słucham różnej muzyki w zasadzie w większości to radia. Zastanawiam się nad JBL ES20 lub JBL ES30. Mam mały pokój 9m2, głośno nie gram, ale chciałbym żeby bas był "miękki" nie tak dudniący jak w tosilu. Czy da sie z tego coś uzyskać??

Z góry dzięki za odpowiedź.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana kolumn na pewno ci pomoże, bo te TONSILe są zwyczajnie za duże do twojego pomieszczenia. Na pewno potrzebujesz monitorów i to raczej małych. Szczerze mówiąc jeśli słuchasz głównie radia to nie widzę potrzeby zakupu zestawu hi-fi, spokojnie wystarczy ci pierwsza lepsza wieża (bez obrazy), chyba, że masz zamiar po mału zacząć przestawiać się na CD/komputer.

Teraz sedno sprawy. Kolumny musisz zmienić, to jest pewne, ale moim zdaniem amplituner także, nie ma potrzeby przetrzymywania ampa KD, jeśli słuchasz tylko w stereo. Ogólnie jeśli chodzi o zmianę kolumn to raczej proponuję rozejrzeć się za Missionem, ale najpierw napisz czego słuchasz (albo jakiego radia) i oczywiście jaki masz budżet (tylko tyle co będzie ze sprzedaży, czy jakiś większy), zastanów się nad źródłem, bo radio to bardzo niska jakość.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam do tego amplitunera equalizer, deck oraz CD. Na CD słucham np: Lady Pank, Chris Rea, Leonard Cohen, Celine Dion, Budka Suflera. Radia słucham RMF i VOX FM. Raczej na zmianę sprzętu się nie decyduję, rodzinka też ma potrzeby. Ten sprzęt stoi w mojej "graciarni" gdzie mogę np: swobodnie coś porobić i posłuchać muzyki. Nie mam wymagań audiofilskich, ale nie chcę też słuchać dudnienia. Komputer też mogę podłączyć do tego amplitunera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że masz amp, który obsługuje dźwięk 5.1, a tobie potrzeba 2.0, dlatego myślę, że warto go zamienić na ampa stereo np. KR-A3080 bedzie ci pasował do reszty, a w stereo zagra na pewno lepiej niż ten KD.

Co do głośników to twoja muzyka powinna dobrze zabrzmieć na wcześniej podanych Missionach, ale myślę, że możesz jeszcze zwrócić uwagę na ofertę KEFa. Będą one miały jeszcze mniej basu od pierwszych, ale sama prezentacja, wokale i przede wszytskim gitary brzmią dużo lepiej. Słuchasz muzyki raczej spokojnej jak widzę (może poza LADY PANK), więc KEF powinien się świetnie spisać.

Nie napisałeś jednak cały czas jaki masz budżet, a to zawsze podstawowa sprawa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz mam już mętlik w głowie icon_smile.gif Mój budżet przewidziałem na 1500 zł, ale widzę, że jak trzeba będzie to poczekam z miesiąc i go podniosę o 200-300zł. Rozumiem, że głośniki kupuję po ich odsłuchaniu, ale na które z nich powinienem się nastawić M30, M60 czy może M62? Zostane chyba przy Missionach czasem basik się przydaje. Jeżeli chodzi o amplituner to cena przystępna, znalazłem też model chyba wyższy KR-A4040 na allegro ale nie wiem czy też mógłby być. I jeszcze pytanko czy kolega miał kontakt z tymi Kenwoodami, bo może jakąś Yamaszką lub innym amplitunerem się zainteresować?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Kenwoodem miałem styczność tylko raz (w sumie mam icon_smile.gif), ale to jest amp KD model KRF-V6030D. Nie jest zły, ale dobry też raczej nie. Jeśli nie zależy ci, aż tak bardzo na dopasowaniu sprzętu (wizualnie) to myślę, że lepiej poszukać czegoś innego. Tak naprawdę to najlepiej byłoby kupić jakiś wzmak za 300zł i do tego tuner (tunery są bardzo tanie za 150zł można nabyć naprawdę świetne modele).
Trzy zupełnie różne propozycje wzmacniaczy:
1. Kenwood KA-660 - będzie ci pasował do reszty, zagra pewnie poprawnie, ale bez większej rewelacji
2. Yamaha AX-700 - wzmak legenda, nawet ja słyszałem o nim bardzo dużo, za taką cenę jak jest teraz to niesamowita okazja (stan na zdjęciach wydaje się wysmienity)
3. Musical Fidelity A1 - tu znowu sama marka robi wrażenie, kilkanaście lat temu Anglikom pewnie śnił się po nocach, jednak to bardzo mały wzmacniaczyk i tylko małe monitorki zagrają na nim sprawnie

Kwestię tunera pominę, bo nie za bardzo wiem, które są dobre, ale jak wejdziesz do działu "analogowego" to jest wiele tematów o tunerach, na pewno coś wybierzesz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten AX-700 fajna sprawa, ale dopiero się licytuje 172zł, widziałem taki sam za 449, do tego fajny tuner ok 300zł, troche dużo. Znalazłem RX-496. Napisz które z głośników Mission polecasz to zobaczę co zaplanować np. M30-599zł, M62-1599zł jest tu spora różnica którą można gdzieś ulokować. No i zastanawiam się czy dla mnie tak "zaawansowanego" audiofila robi dużą różnicę amplituner kontra wzm.+tuner i takie małe głośniki, może jestem w błędzie, nie mam w tym temacie doświadczenia. Sprzętu starszego z Allegro nie obejrzę i nie odsłucham niestety tak jak w sklepie w różnych konfiguracjach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tuner wydasz znacznie mniej, czy przejrzałeś te tematy w dziale "Technika lampowa i analogowa". Naprawdę za 100-150zł można kupić świetny tuner.

Co do głośników to do twojego pomieszczenia spokojnie wystarczą najmniejsze monitorki i tu jest kwestia wyboru, albo niższa seria i tańsze, albo wyższa i lepsze. Po analizie rynku (takiej małej icon_wink.gif) doszedłem do wniosku, że możesz się jeszcze zainteresować kolumnami CANTONa. Czyli tak z tańszych serii to masz Missiona M30i, albo CANTONa GLE410, a z droższych Missiona M60i, albo CANOTNa Chrono 501. Możesz ewentualnie kupić większe np. Missiona M31i, ale nie wiem czy do 9m2 to ma sens. Kwestia odsłuchu i sprawdzenia, chodzi głównie o bas.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...