Skocz do zawartości

[Gramofon] Co to za sprzęt?


Recommended Posts

Witam
Czy ktoś rozpoznaje bądź jest w stanie powiedzieć coś na temat tego sprzętu? Lub coś na temat producenta? Nie ma żadnej tabliczki z nr modelu, więc ciężko jest szukać informacji na internecie. Sprzęt niestety nie działa, i nie wiem czy warto się zabierać za naprawę. Został przywieziony z Niemiec, ale nie jest produkcji Niemieckiej. Faktem natomiast jest iż bardzo mi się podoba, i dlatego głównie chciałbym się dowiedzieć więcej na temat gramofonu, tzn. czy gra ładnie itp. Radio to radio a kaset nie będę słuchał (nie posiadam). Jak widać gramofon posiada (wszystkie?) 4 prędkości odtwarzania i inne regulacje które nie mam pojęcia do czego służą gdyż dopiero rozpoczynam przygodę z czarnymi płytami, ale jak się domyślam jest również możliwość odtwarzania różnych wielkości płyt, i polegając na tych faktach śmiem twierdzić iż nie jest to byle jaki sprzęt z niższej półki. Ponadto mój brat twierdzi iż sprzęty Silver wyszły ze stajni Marantz'a, jednak nie bardzo chce mi się w to wierzyć. Zachęcam zatem do udzielenia mi pomocy.



PS.
Zna ktoś forum o gramofonach?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że jest to kombajn zazwyczaj nie świadczy zbyt dobrze o jego jakości.
Było sporo "kombajnów" z niższych półek (np. połączenie decka z amplitunerem lub jak tutaj jeszcze dodano gramofon do kompletu...), ale nie pamiętam o istnieniu jakiś rewelacji w tego typu sprzęcie...

Przede wszystkim warto sprzęt rozkręcić i wyczyścić, a przy okazji poszukać nazw na komponentach!

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt już dawno został rozkręcony, a wyczyszczę jak już będzie działać. Niestety padł transformator, i niełatwo będzie dojść jakie napięcia z niego wychodziły. Głownie dlatego chciałem się dowiedzieć czy ktoś miał z czymś takim do czynienia co by mógł powiedzieć więcej abym mógł łatwiej znaleźć dane w internecie które mogłyby ułatwić naprawę. Niestety nazw komponentów jest niewiele i nie ma nic na ich temat sieci. A jak byście go ocenili po wyglądzie? Ponieważ dla mnie nie wygląda na byle co, lecz na dobry "klasyk" icon_smile.gif Dziwi mnie także fakt iż nie znalazłem nigdzie w sieci (głównie Allegro) czegoś podobnego. Nie chodzi o styl producenta, ale coś na wzór, gdyż jak zauważyłem np. tunery radiowe różnych firm są dosyć podobne do siebie w stosunku do lat ich produkcji (oczywiście chodzi mi o te z ubiegłego wieku).
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...