Skocz do zawartości

Genius Sw-hf5.1 5100 - Piszczenie


Recommended Posts

Gość longbow
Witam,
dotarły do mnie nowe geniusy 5100. Po podłączeniu zauważyłem dziwną rzecz - głośniki cicho, ale zauważalnie piszczą. Podłączałem na różne sposoby próbując wyeliminować wadę któregoś głośnika albo kabla, jednak bez skutku - bez względu na liczbę podłączonych głośników ciągle słyszalny jest pisk. Pisk pozostaje bez zmian nawet przy ustawieniu głośności na 0 jak i przy niepodłączonym żadnym wejściu.

W końcu zauważyłem, że głośność pisku zmienia się w zależności od ilości wyświetlanych pozycji na wyświetlaczu - czyli im więcej się wyświetla, tym głośniej piszczy zestaw. Przykładowo przy wyświetlanej liczbie "40" (10 kresek ciekłokrystalicznych) pisk jest wyraźnie głośniejszy niż przy głośności "41" (6 kresek).

Może mi ktoś z użytkowników tego zestawu powiedzieć, czy też ma takie objawy? Zasadniczo nie podoba mi się to, pewnie wyślę na gwarancji, ale jeśli wszystkie tak mają, to będę chciał wymienić na inny sprzęt.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetlacz jest sterowany impulsowo napięciem zmiennym. Te impulsy przebijają się na wzmacniacz. Prawdopodobnie sterownik wyświetlacza i wzmacniacz są na jednej płycie drukowanej obok siebie. W sprzęcie tak niskiej klasy (Lo-Fi) jest to normalne. Jeśli masz w danych technicznych poziom szumu i zniekształceń, to możesz spróbować reklamacji z powodu ich niedotrzymania poprzez te zakłócenia. Jest szansa, że zwrócą pieniądze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...