Skocz do zawartości

sub JBL L8400


robirem

Recommended Posts

Od dłuższego czasu poszukuje suba do mojego zestawu. W Sobotę w saturnie wsio - vat i już się dowiedziałem że L8400 byłby do wyrwania za 2.300 zeta. Niestety przeszukując różne wątki na różnych forach nie znalazłem odpowiedzi czy jest on w stanie naglośnić pow 40m. Jedynie na niemieckim serwisie aredvd znalazłem test w którym piszą żę daje radę na wiekszych powierzchniach ale nie zapewnia już właściwego ciśnienia. Sub do kina w 70% ale muzy też słucham . Może ktoś ma doswiadczenie z tym subem w podobnym środowisku?

pzdr

sprzęt:
Yamaha RX-V3800
Yamaha DVD-S663
kolumny:
front ESA Vivace 3
central - ESA Vivace

reszta w poszukiwaniu icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sub to nie byle jaka konstrukcja, ale 40m2 to też nie byle jaka powierzchnia. W domu na jakiś 40m2 mam suba SONY SA-W3800 (głośniki 15") i on daje sobie spokojnie radę, pomimo małej mocy (pobór prądu to tylko 150W). Za suba dałem 800zł, niewiarygodne, ale prawdziwe. To bynajmniej nie jest jakiś pierwszy lepszy, tani i beznadziejny głośniki. Membrana bardzo sztywna, solidne zawieszenie (to nie jest tak potrzebne, bo nawet małe drżenie powoduje wibracje wszytskiego wokół icon_wink.gif). Niestety ten SONY już nie jest produkowany.
Moim zdaniem ten JBL powinien dobrze nagłośnić takie pomieszczenie, ale większa membrana nigdy nie zaszkodzi. Problem w tym, że nie ma teraz tanich subów z takimi membranami, idealny byłby Velodyne CHT-15R, ale to już wydatek w granicach 4000zł, czyli znacznie więcej niż palnowałeś.
Jeśli chcesz mieć jeszcze jakieś inne opcje to obejrzyj sobie Klipscha RW-12 i Velodyne CHT-12R. Cenowo podobnie jak JBL, ale każdy próbuje wygrać czymś innym. JBL: moc, Velodyne: duże możliwości kalibracji, Klipsch: wzmacniaczem innym niż wszystkie (tech. BASH).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...