Skocz do zawartości

Kino domowe do 2500 zł


Tomek_28

Recommended Posts

Witam forumowiczów.Planuję kupić mój pierwszy zestaw kina domowego.Co sądzicie o takim zestawie:
Amplituner - Yamaha RX-V463 cena ok.1150 zł
Dvd - ferguson D880 HX HDMI USB 2.0 cena ok.210 zł
Głośniki - Koda F-51v2 + subwoofer SW-1000v.2 cena ok.1100 zł
Co myślicie o takim zestawie,czy do 2500 zł można złożyć coś lepszego.
Pokój 20 m2,kino ma służyć do słuchania muzyki z płyt,oraz do oglądania divx przez port usb.
Dziękuję za każdą odpowiedź,proszę się wypowiadać co do wyżej wymienionego zestawu lub polecać coś w tym przedziale cenowym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma być tylko muzyka + Divx to po co ci całe kino. Divx rzadko mają dźwięk 5.1, a używanie Pro Logica to lekka głupota. Jeśli zastosowanie ograniczy się tylko do tego o czym napisałeś to kup lepiej zestaw stereo. Wzmak + 2x kolumna + DVD/karta dźwiękowa, podpiąć do kompa i powinno być naprawdę przyjemnie, bo taki zestaw jak podałeś w stereo to będzie porażka i lepiej zagra mini wieża (np. Yamaha Pianocraft), a z resztą w 20m2 ciężko jest o dobre ustawienie zestawu 5.1, chyba, że masz jakiś wyjątkowo ustawny pokój.

Sprzęt, na który warto zwrócić uwagę:
wzmaki:
Marantz PM4001 (najtańszy z dobrych)
Denon PMA700AE (niezła jakość, teoretycznie półkę wyższy od Marantza)
Advance Acoustic MAP101 (mało popularny u nas, moim zdaniem warty zainteresowania)
kolumny:
KODA SL-600F (jakość/cena, ale ja nie jestem ich wielbicielem)
KODA EX-588F (jakość/cena, ale ja nie jestem ich wielbicielem)
Mission M33i (angielskie granie, z lekko wmocnionym dołem, przyjemną górą i ciepłą średnicą)
JAMO S606 (najczęściej polecane w swojej cenie)
KEF C5 (podobne do Missionów tylko ze znacznie szczuplejszym basem, moim zdaniem do filmów mogą być za mało wybasione icon_wink.gif
Klipsch F1 (bardzo dynamiczne i efektywne <nie mylić z efektowne/efekciarskie>)
odtwarzacze/karty:
Audiotrak Prodigy HD2
ESI Juli@
Pioneer DV-410V

Zastanów się nad moimi propzycjami i napisz co postanawiasz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeśli to ma być tylko muzyka + Divx to po co ci całe kino. Divx rzadko mają dźwięk 5.1, a używanie Pro Logica to lekka głupota. Jeśli zastosowanie ograniczy się tylko do tego o czym napisałeś to kup lepiej zestaw stereo. Wzmak + 2x kolumna + DVD/karta dźwiękowa, podpiąć do kompa i powinno być naprawdę przyjemnie, bo taki zestaw jak podałeś w stereo to będzie porażka i lepiej zagra mini wieża (np. Yamaha Pianocraft), a z resztą w 20m2 ciężko jest o dobre ustawienie zestawu 5.1, chyba, że masz jakiś wyjątkowo ustawny pokój.

Sprzęt, na który warto zwrócić uwagę:
wzmaki:
Marantz PM4001 (najtańszy z dobrych)
Denon PMA700AE (niezła jakość, teoretycznie półkę wyższy od Marantza)
Advance Acoustic MAP101 (mało popularny u nas, moim zdaniem warty zainteresowania)
kolumny:
KODA SL-600F (jakość/cena, ale ja nie jestem ich wielbicielem)
KODA EX-588F (jakość/cena, ale ja nie jestem ich wielbicielem)
Mission M33i (angielskie granie, z lekko wmocnionym dołem, przyjemną górą i ciepłą średnicą)
JAMO S606 (najczęściej polecane w swojej cenie)
KEF C5 (podobne do Missionów tylko ze znacznie szczuplejszym basem, moim zdaniem do filmów mogą być za mało wybasione icon_wink.gif
Klipsch F1 (bardzo dynamiczne i efektywne <nie mylić z efektowne/efekciarskie>)
odtwarzacze/karty:
Audiotrak Prodigy HD2
ESI Juli@
Pioneer DV-410V

Zastanów się nad moimi propzycjami i napisz co postanawiasz.


Zapomniałem napisać,że kino będzie podłączone do telewizora hd i tunera satelitarnego hd.Podłączenie do kompa odpada,jest 2 pokoje dalej,nie chcę plątaniny kabli,jeśli chodzi o filmy to nie tylko divx,dvd też się czasem trafi,płyty oryginalne audio także,więc co radzisz.Co proponujesz?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że jesteś mocno przekonany do kina i nic nie zmieni twojej decyzji, bo akurat to, że podłączasz tuner satelitarny niewiele zmienia przecież sygnał Dolby jest tylko czasami, a często zdarza się, że nawet jeśli jest to tylko 2.0, a nie 5.1.
Oczywiście twoje pieniądze i zrobisz co chcesz, ale moim zdaniem za 2500zł nie uświadczysz kina z dobrą jakością dźwięku w stereo, a winę ponosić za to będzie głównie amplituner.

Jeśli jesteś przekonany do kina to ja proponuję raczej taki zestaw:
amp ONYKO TX-SR576
DVD Pioneer DV410
kolumny KODA AV-860

Suba na razie sobie odpuść pomieszczenie nie jest za duże, a kolumny mają swój potencjał. U mnie przez pewien czas zestaw M-Audio Trend 800 dawał radę na 38m2 bez suba, więc nawet jeśli basu mogłoby być więcej to lepiej dokupić lepszy subwoofer (od KODY) niż teraz słabsze kolumn główne.

Pomyśl teraz na kablami wydaje mi się, że te KODY mają możliwość bi-wire/bi-amp, więc warto to od razu wykorzystać. Proponuję dać na przód (front/center) kable Oehlbach 2x 2,5mm, a na tył (surround) 2x 1,5mm/0,75mm. Do tego tuner kablem HDMI tdo TV oraz kablem OPTICAL do ampa. DVD tak samo.

PS: Jak odpowiadasz na posta wyżej to nie klikaj opcji "Odpisz" tylko tą będącą na samym dole strony, a mianowicie "Odpowiedz".


!!!! MÓJ TYSIĘCZNY POST !!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok pomyślę o wzmaku + kolumny + dvd.A czy kolumny podłogowe mogą być na półkach 2m nad ziemią,bo po starym sprzęcie zostały by mi te półki?Myślę jeszcze czy zamiast wzmaka nie wybrać ampli onkyo TX-SR606,czy do niego mogły by być tylko 2 głośniki,czy musi być 5?Sorki za takie pytania,ale jestem trochę zielony w tych sprawach icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli zostaje wzmak + kolumny + dvd,teraz piszcie jeszcze jakie modele ,czy jest jeszcze coś ciekawego oprócz tych co podał pacio94 w pierwszym poście.Proszę jeszcze o odpowiedź czy te podłogowe kolumny mogą być na półkach 2m nad ziemią,aby zakrywały kable głośnikowe, które są zamurowane w ścianie i wystają za obecnymi kolumnami na półkach.Oczywiście kable do kolumn będę miał nowe,ale chcę aby te wystające były zakryte,jak nie to trzeba tam będzie jakieś kwiaty doniczkowe postawić icon_razz.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ci proponował raczej zakup podłogówek z tego względu, że monitory w kinie nie dadzą ci wystarczającego ciśnienia i nie będzie tych efektów wybuchów itd. "ładnie" słychać. Nawet jeśli zdecydujesz się na monitory to stawia się ja na standach, a nie półkach icon_wink.gif W dodatku 2m nad ziemią to nie jest wysokość uszu słuchającego, a to też poważny błąd, odchylenie może być do 15 stopni, a u ciebie to chyba wyjdzie trochę więcej na tych 2m icon_wink.gif

O DVD to nawet nie ma się co pytać, do Divxów itp. nie ma lepszego jakościowo odtwarzacza (tylko będziesz musiał zrobić update softu), chyba, że kupisz model 610, wtedy CD na tym zyska, a filmy pewnie w jakimś stopniu też.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc narazie wybieram tak:
wzmacniacz Yamaha AX 497 ok.1100 zł
kolumny Jamo S 606 ok.600 zł
dvd Pioneer DV-410V ok.325 zł
Zostaje jeszcze tuner,który będzie dokupiony później jak będzie kasa.
Jak to wszystko połączyć z telewizorem,który ma 1 hdmi i 1 component,oraz z tunerem satelitarnym.Narazie mam połączony telewizor z tunerem kablem hdmi,co z resztą?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem koniecznie posłuchaj Yamahy, niektórym pasuje, ale jest też wiele osób, które jej nienawidzą (niższych modeli -x97, -x96). Dla mnie gra sucho bez wyrazu, a po przełączeniu na Marantza dźwięk nabierał wigoru, przyjemnego wykończenia i ogólnie stawał się miększy (nie rozlazły) i dla mnie stokroć lepszy.

Podłączenie wygląda dokładnie tak jak napisałe ci mkk. Głośnikowe ja ci wcześniej podawałem Oehlbach będzie na początek najlepszy, a IC (cinch/RCA) możesz kupić np. taki do tunera sat, a taki do DVD. Wiem, że ten QED to używka, ale płacisz mniej niż połowę, a kabel to nie jest coś co można jakoś łatwo popsuć (chyba, że przez przecięcie, ale takich rzeczy się raczej nie robi jako właściciel) zawsze można taki kabel odsprzedać bez strat (albo tylko dorzucając za przesyłkę).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...