Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Jazzu, Smoothjazzu ??


horak

Recommended Posts

Witajcie,

Od jakiegoś czasu w znacznej większości słucham muzyki spokojnej, relaksacyjnej, lekko jazzowej: Katie Melua, Suzan Wong, Jopek. Od jakiegoś czasu oczywiście wracam do: Eric Clapton, Sting, Dire Straits. Posiadam Advance Acoustic końcówke 406 i przedwzmacniacz 206, Marantz cd16, Monitor Audio rs6. Chciałbym przesłuchać w warunkach domowych wzmacniacze, które dobrze sprawdzają się w tych klimatach i można przypuszczać, że dobrze zgrałyby się z audio, które mam. Advance Acoustic bardzo mi się podoba i jestem z niego naprawdę zadowolony ale nie miałem porównania w muzyce spokojnej, jazzowej ( słucham jej od niedawna i bardzo mnie wciągnęła ) do innych wzmacniaczy więc jestem ciekawy czy jakieś używki do 3500 pln poradziłyby sobie tu lepiej. Dlatego proszę was o radę jakie modele do 3500 pln warte byłyby uwagi, posłuchania? Jeśli w ogóle zdecydowałbym się na kupno to wzmacniacz koniecznie musi być używany do max 3500 pln
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pytasz czego chcę lub czego mi obecnie brakuje to nie mam zielonego pojęcia ponieważ nie jestem wielkim znawcą i dlatego pytam się czy jest sens kombinować. Tak jak napisałem dźwięk jak najbardziej mi odpowiada i jestem więcej niż bardzo zadowolony z tym, że jak kupowałem Advance to słuchałem prawie zawsze lekkiego rocka, nie znałem praktycznie muzyki relaksacyjnej, jazzowej, którą obecnie strasznie polubiłem między innymi za wspaniałe wokale, klarowność i niesamowitą jakość odbioru. Byłem więc ciekawy czy jakiś inny wzmacniacz do 3500 pln radziłby tu sobie jeszcze lepiej. Jeśli mówisz, że byłoby ciężko to tylko się cieszę i pozdrawiam. Tak na marginesie powiem, że bardzo dużo rolę jeśli chodzi o jakość odbioru odegrał tu Marantz. Kupując go nie byłem do końca świadomy jego potencjału i to właśnie jemu zawdzięczam przekonanie mnie do jazzu i innym lekkich i melodyjnych kawałków.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też parę lat temu złapałem "fazę" na smooth jazz ,trip hop i podobne kilmaty ,miałem dzielonego Rotela ,sprzedałem i kupiłem
wzmacniacz lampowy Prima Luna Prolog One ,CD-1 Ushera i kolumny Ushera X-719.
Dostałem super nasycenie średnicy ,barwę i magię jaka potrafi wytworzyć tylko "lampowa" lampa .
Wytrzymałem dokładnie 10 miesięcy , gdyż można było słuchać tylko ww. gatunki muzyki i inne "spokoje klimaty".
Czegoś mi jednak brakowało i dokupiłem wzmaka tranzystorowego z tzw. "wykopem" ,miałem przez rok takie "rozdwojenie
jażni" gdyż używałem obydwu wzmacniaczy w zależności od słuchanego repertuaru.
Doszedłem do wniosku ,że muzyka to nie tylko pięknie podany wokal i kilka towarzyszących instrumentów ale też to co się
tam dzieje w tle.Zespół toworzą wszyscy ,wokalista/wokaliści oraz instrumentaliści i ci ostatni nie mogą być zepchnięci
do roli akompaniatorów.
Półtora roku temu sprzedałem wszystko i kupiłem wzmacniacz tranzystorowy /Luxman/ ,który ma kopa a gra też trochę jak lampa.
ostanio dokupiłem hybrydowego CD-ka /z lampami w pre/ i mam dzwięk ,który mnie zadowala i sprzęt w miarę uniwersalny
na ,którym można słuchać wszystkiego. Ale to niestety wymagało sporych nakładów finansowych.
To tak pokrótce moja filozofia muzyki, ale wracając do rzeczy moja siostra słucha ostatnio dużo smooth jazzu i złożyłem jej niedrogi
zestawik ,gra to w 14 m2.

Wzmacniacz Xindak MT-3 /używany, półroczny na Allegro za 1200 zł/
CD-17 Arcam /używany ,lekko porysowany bok ,ex-demo z Salonu -1580 zł/
Kolumny Usher S-520 nowe -1500 zł.

Smooth jazz i nie tylko gra bajecznie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...