Skocz do zawartości

Pomocy przy wyborze monitorów


magnet

Recommended Posts

Witam nie jestem audiofilem ale zalezy mi na dobrze grajacym sprzecie.
Trzy dni temu zakupilem NAD-a l40 , teraz staje przed dylematem zakupu monitorów do niego, poki co sprzet gra na podlogowych kolumnach Sony ktore jednak basem przytlumiaja troszke wysokie dzwieki, pozatym to kolumny od zestawu kina i myśle ze to nie sa dobre glosniki a chce zlozyc jakis sensowny zestaw stereo, jak juz zauwazyliscie licze na jakies używki w okolicach 700 zl bo nie bardzo mam kaske na jakies nowe drogie kolumny.

Kolejne pytanie czy warto zmienic okablowanie do glosnikow mam jakies zkupione z metra za grosze a myslalem o wymianie na QED SILVER ANNIVERSARY XT czy warto a moze w tej cenie dostane cos lepszego.

Prosze o rady pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o głośniki to napisz jaki masz metraż, rozumiem, że obecne są do niego za duże. Przez co bas jest spotęgowany i rozlazły. Czego słuchasz i czego oczekujesz (dużo/mało basu, analityczność czy ciepło itd.)?

Co do kabli to ja radzę najpierw posłuchać. Ja się naciąłem z kablem DNM Reson niby dobre opinie, wszyscy mówią super, a jak wypożyczyłem to u mnie zagrał gorzej niż HAMA (z MM) za jakieś grosze (pewni coś podobnego do twoich). Także słuchać, słuchać, a później kupować.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ze ktos napisal metraz jakies 15 m2, czego oczekuje powiem ci ze w szczegolnosci slucham elektroniki, nie zalezy mi na "bombaniu" a raczej na wyrazistosci wszystkich tonow, te co mam nie wiem czy za mocne no slucham na 1/4 mocy ze wzmacniacza i wystarcza a mysle ze dzwiek moglby byc lepszy chodzi tez o to ze wolalbym mniejsze monitorki zeby nie stawiac takich klocow moge stracic na mocy a zyskac na jakosci.

Nawiasem mozesz mi napisac czy dobrze zrobilem kupujac ten amplituner NAD-a l40 bo czasem czytam opinie i jestem skolowany ze moglem lepiej tyle ze wiesz mam tu cd i tuner w jednym segmencie wiec myslalem ze to jakis plus a nad chyba jest dobrym sprzetem?

A co do tego resona dobrze ze napisales bo dzis znajomy mnie na to namowil i omalo co wydalbym moze niepotrzebnie kaske. Wiec moze najpierw sprawdze:)a pozniej kupie
Dzieki za pomoc pozdrawiam Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby go cytować...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jesli chodzi o sam amp to pewnie możnaby kupić coś lepszego, bo taki kombajn z góry jest zdany na porażkę. Elementy są mocno upchane, dłuższe ścieżki sygnału wewnątrz co potęguje szum. Zawsze lepiej jest dzielić urządzenia, ale na pewno NAD nie wypuścił czegoś co gra jak sprzęt z marketu za grosze. Wybór dobry, jesli nie chcesz zagracić pomieszczenia (ustawiać wieży pod sufit icon_wink.gif).

Do 15m2 monitorki będą na pewno dobre, a przy okazji łatwe do napędzenia. Potrzbujesz czegoś analitycznego i przejrzystego, bo NAD jest znany z lekkiego zamulania i średniej kontroli na basie.
Propozycje, które znalazłem na allegro, ale zaznaczę, że żadna nie przkonuje mnie w 100% do każdej mam jakieś "ale":
Wharfedale Diamond 8.1 - detaliczne, grają po angielsku, dość ciepło, dość trudne do napędzania, mało basu
kllon Totem Mite - moim zdaniem mogą być trochę za małe względem pomieszczenie vs ilość basu w trance
Mordaunt Short MS Avant 902 - nie jestem pewien jak one się zgrają z NADem

Może jeszcze ktoś inny poda ci jakieś propozycje, bo tak jak mówię żadnych z moich propozycji nie polecam ci w 100%.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki wlasnie o to chodzi bo powiem ci ze odsluchiwalem tych Wharfedale Diamond 8.1 tyle ze na denonie i nie zachwycily mnie wogole gdzie np. na tym samym wzmacniaczu male glosniczki Cantona graly o niebo lepiej.

Mysle ze przeslucham gdzies Mordaunt Short MS Avant 902 zbaczymy jak to bedzie.
Ból wlasnie w tym ze nie bede mogl ich sprawdzic na Nadzie i nie wiem co do tego nada by pasowalo.

W kazdym badz razie dzieki za pomoc bardzo sie przyda. Napewno przeslucham te kolumieki jesli bede mial mozliwosc.
Dzieki raz jeszcze pozdrawiam. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby go cytować...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Denonie, ale którym jeśli był to model 500/510 (ewentualnie 700) to nie dziwię się, że cię nie zadziwiły, bo bas musiał być wyjątkowo suchy i w małych ilościach, a reszta pasma wcale nie lepszej jakości. CANTON zagrał lepiej, bo jest inny niż Wharfedale i z Denonem się lepiej komponuje choć to cały czas nic szczególnego (moim zdaniem, subiektywnie icon_wink.gif). Myślę, że z NADem byłoby dużo lepiej. Dlaczego nie możesz posłuchać tego z twoim systemem przecież to jedno pudełko, nie możesz zabierać go ze sobą na odsłuchy???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i tak tyle ze mieszkam w takiej dziurze że ciezko gdzies o dobry sklep. Ale bedzie trzeba sie wybrac dalej sprawdze tez te Wharfedale, calkiem mozliwe ze z Nadem daja rade dzieki wielkie
Pozdrawiam Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby go cytować...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnet
Warto sprawdzić takie kolumny - Acoustic Evo One.
Poniżej masz nową parkę (w czarnym kolorze) za bardzo rozsądne 649zł
http://allegro.pl/item704266453_acoustic_e...o_one_nowe.html

albo ich następca - model Neo One, za 799zł
http://allegro.pl/item704266461_acoustic_e...neo_1_nowe.html

Co do klonów Totem Mitte - zależy, jak dobrze są zrobione (zwrotnica, kokablowanie itp). Całkiem ładnie grają nawet na takiej powierzchni jak Twoja. Oczywiście pod warukiem, że lepszy jest bas dobrze kontrolowany i szzybki niż rozlazły z dużych głośników (patrz: Altusy itp).

Cała powyższa trójka powinna dobrze się sprawdzić w Twoim przypadku icon_razz.gif Bas jest dobry - według mnie zaskakująco dobry jak na taką wielkość kolumn!
No i do kolumn podstawkowych będziesz jeszcze musiał wymyślić jakieś podstawki, by kolumny grały na odpowiedniej wysokości.

Pozdrawiam
PS. PONOWNIE!!! Nie cytuj wypowiedzi oprzednika - korzystaj z ODPOWIEDZ (na dole strony), zamiast z ODPISZ (pod każdym postem).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...