Skocz do zawartości

Marantz DV4003, SR4003 (srebrny), Yamaha NS-7900, NS-P7900


adis333

Recommended Posts

Do 12m2 kino domowe z frontami podłogowymi??? To nie jest najlepszy pomysł. Kup lepiej zestaw z małymi głosnikiami (monitorami).

Ja proponuję taki zestaw:
amp ONKYO TX-SR606
odtwarzacz BR Pioneer BDP-51FD
zestaw głośników H/K HKTS11 / CANTON Movie 150QX / Infinity TSS-800

W kinie wszytskie zagrają podobnie, a w stereo ja stawiam na CANTONa. Chociaż Harman i Infinity mają większy głośnik w subie (10" vs 8") co może dać im lepszą głębię i swobodę w wybuchach itp. Cenowo wszystkie zestawy wypadają podobnie między 1700-1800zł. Oczywiście, jeśli nie chcesz pod żadnym pozorem takiego zestawu to można poszukać większych kolumn, ale moim zdaniem to jest całkiem niezłe rozwiązanie do takiego pomieszczenia.

PS: Jaki masz TV (?projektor?)?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac to nigdy nie slyszalem takich glosniczkow w akcji takze nie potrafie ich porownac do wiekszych. Narazie bede mieszkac w tym mniejszym pokojuu ale z czasem wyprowadze sie do wiekszego wielkosci 20 m2. Takze myslalem troche przyszlosciowo. A z wiekszych co bys mogl mi polecic??? TV mam samsunga 40".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z większych oczywiście KODA w tej kwocie dla ciebie najlepszy będzie zestaw K5300, albo z większymi frontami JAMO S606 HCS3 tylko, że JAMO nawet w 20m2 będą trochę duże, a przy dzisiejszym stanie to wogóle za wielkie. KODA oczywiście będzie super tak jak teraz, a w 20m2 dodajesz suba i też gra ekstra, bez podbarwień itd.

Co do TV to jaki model, bo chodzi o to czy Full HD itd., bo może BR ci nie jest potrzebny???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak full hd tylko ze z tego co wiem to br odtwarzac troche drogi i do tego potrzebuje nagrywarki br i plyty sa narazie drogie. Myslalem ze problem moze rozwiazac wejsc USB bo mam pojemny dysk zewnetrzny na ktorym bede mial filmy. Czy jakos z dysku bedzie ok czy to sprawia jakis problem??? Co bys mi doradzil?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz najlepszy odtwarzacz to taki, który nie potrzebuje żadnego fizycznego dysku tylko sam plik. To ułatwia odczyt i eliminuje jego błędy, problem w tym, że pod wejściem USB dysk twrdy (zewnętrzny) nie zadziała (sprawdzałem). Można tylko podpnać pamięci FLASH. Oczywiście można mieć 32GB, ale moim zdaniem BR to BR. Póki co dopiero w audio zaczyna się ofensywa plików, filmy (dobrej jakosci) muszą jeszcze poczekać, chyba, że myślisz o ".mkv" (Divx HD), ale ja wychodzę z założenia, że lepiej rzadziej, a mieć już ten film w ręce ze wszystkim co daje oryginał.
Filmy na BR są drogie (80-160zł), ale z każdym miesiącem będzie lepiej. Może warto zainwestować raz, a dobrze, a na razie kupować DVD, a tylko od czasu do czasu coś na BR.

Powiem jeszcze, że ten Pionek to naprawdę świetny odtwarzacz nie dość, że BR to jeszcze CD, a DVD też nie cierpi. Moim zdaniem warto o ile będziesz kupował filmy, bo jeśli to ma iść po USB (Divx) to weź zwykłego wszystkoczytającego DV410, albo DV610.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod port USB można próbować podpiąć dysk twardy jeżeli będzie miał własne zasilanie, bo bez zasilania nawet mały dysk 2.5" od laptopa nie pójdzie.
Zastosowane w odtwarzaczach, amplitunerach czy telewizorach gniazdo gniazdo USB daje za mały prąd, by ruszyć dysk.

Jeżeli niedługo przeprowadzasz się do pokoju 20metrów to może weź na przeczekanie nieduże kolumny podstawkowe które potem wykorzystasz na tył (albo sprzedasz), albo niedrogi komplet małych kolumienek 5.1 z dedykowanym do nich subwooferem... A potem zobaczysz co dalej z zakupem większych kolumn do nowego pomieszczenia.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...